Madeira

130 atbildes [Pēdējā ziņa]
iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Mans pamatojums Madeiras izvēlei – jūra (pareizāk okeāns), kas patīk vienai mūsu grupas daļai un kalni, kas patīk man. Turklāt klimats, gan dienā, gan naktī temperatūra bija ap 22-24°C . Madeirā vispār cauru gadu, kā biju lasījis temperatūra ir ap manis nosauktajiem 22°C .

 

Ceļojuma laiks 2013.gada jūlijs

Ilgums – 8 dienas

Ceļotāji – 3 cilvēki

 

Kopējās izmaksas ap 2600 EUR uz 3 cilvēkiem

Avio RIX-LGW-FNC-LGW-RIX – 1100 EUR

Auto īre – VW Polo - 330 EUR (taiskaitā 110 eur apdrošināšana ar 0 pašrisku)

Mājas īre – 315 EUR

Ceļojuma apdrošināšana – 40 EUR

Degviela - 66EUR

Atlikušo nauda – ieejas biļetes apskates objektos, pārtika (mājā ko gatavojām), restorāni, madeiras vīns un liķierītis:)))

 

Man galvenais šajā ceļojumā, lai visiem ceļotājiem būtu ērti, tāpēc biju gatavs patērēties.

 

Izlidojām no Rīgas ar AirBaltic un veicām pārsēšanos Londonā uz EasyJet līdz Funšalai (Madeiras galvaspilsēta). Londonā pārsēšanās bija 4 stundas un pa to laiku izmantojām izcilo iespēju apmeklēt Laundžu Smile))) (paldies ceļakājai un Jurim personīgi par šo iespēju).

 

Ierašanās Madeirā.

Nolaišanās Funšalas lidostā (FNC) patiesi ir ekstremāla. Sk. bildi no interneta. Lidmašīna veic asu virāžu gar kalnu un nekavējoties sēžās uz skrejceļa, diezgan baisi. Redzējām kā viena lidmašīna nepaspēja nosēsties un pirms lidlauka bija spiesta celties augšā.

 

Funšalā ieradāmies ap 19.00. Aizgājām līdz Auto īres kantorim (Turpat lidostā), lai saņemtu savu vāģi. Auto noma SIXT. Īrēju caur www.economycarrentals.com. Saņēmām VW Polo dīzeli (mērķēju uz Renault Clio dīseli) 220EUR + 110 EUR uz vietas samkasāju 0 pašriska apdrošināšanu. Varēju bez apdrošināšanas, bet tad 1100 Eur drošības nauda būtu jāmaksā. Auto sāku nolūkot 1,5 mēn pirms ceļojuma un ieraudzīju, ka jo tuvāk laiks, jo lētāka mašīna. Beigu beigās rezervēju auto 2 dienas pirms.

Ceļa biedriem iepriekš nebīju teicis, ka esmu noīrējis veselu māju, kad ieradāmies viņiem bīja patīkams pārsteigums! Smile)) Māja – RelaxHouse http://www.homelidays.co.uk/calheta/country-cottage-gite-579073en1.htm man izmaksāja 315 EUR uz 7 naktīm. Patiesībā piedāvājumā bija arī stipri lētākas mājas un arī apartamenti. Izvēle krita šai, jo tā bija jauna, labā vietā un labi tehniski aprīkota.

Pirmās dienas vakarā izbaudījām Madeiras marakujas liķieri un skatu uz okeānu!!

 

Ko redzējām un ko darījām:

2.diena

Pārgājiens Ponta De Sao Lourenco. Info par pārgājiena paršrutiem madeirā smēlos šeit: www.walkmeguide.com

Vaļa muzejs www.museumdabaleia.org

Pusdienas Conical pilsētiņā Omanel bistriņā - vienkārši, daudz un lēti . Par trijiem 17 EUR samaksāju

 

3.diena

Jūras brauciens vaļu un delfīnu skatīšanā . Nav lēti, bet noteikti iesaku. Tas ir to vērts dzīvē redzēt vaļus un delfīnus. Biļete trijiem 75 EUR. Kruīzs ilgst aptuveni 3 st. Kruīza beigās piestājām pie Cabo Giare klints (esot viena no augstākajām Eiropā) pakājes, kur varēja nopeldēties – Pasakaini!! 

 

4.diena

Pārgājiens pa levadām - apvienojām divus maršutus - 25 ūdens kritumu marsūtu un Rico maršutu. Kopā varētu būt apmēram 10-12km. Šie ir vieni no populārākajiem maršrutiem – tāpēc iesaku tajos doties vismaz 8,30-9,00, lai mazāk cilvēku. Noteikti līdzi ņemiet sviestmaizes un dzeramo, jo tik patīkami nonākot galā pamieloties ekspress pikniciņā. Un protams paņemiet līdz maizi, lai pacienātu foreles, kas dzīvo levadās – to tur ir gana daudz.

 

5.diena

Mūķeņu ieleja ar fantastikajiem lauru mežiem; Vulkāniskais centrs (ieeja 20 EUR); Kalnu virsotnes un Porto Moniz ar lavas veidotajiem baseiniem un Akvārija (20EUR)apmeklēšana.

6.diena

Pastaiga pa Funšalu, Funšalas tropiskais dārzs, Brauciens ar Eskalātoru.

Info par tropisko un botānisko dārcu gaisa vagoniņiem : http://www.telefericojardimbotanico.com/en/our-gondolas.html un http://www.telefericodofunchal.com/index_UK.html

56 EUR trīs cilvēkiem gaisa vagoniņš turp-atpakaļ + tropiskā dārza apmeklējums+vīna degustācija Dārzs ir diezgan liels un mērenā gaitā tas var aizņemt 3-5st.

 

7 diena

Funšala Shoppings. Kā gan bez tā..... Godīgi runājot ļoti veiksmīgi, jo trāpījām uz atlaidēm.

Dienas otrajā pusē peldes Atlantijas okeānā (ļoti sālš ūdens).

 

 

Protams daudzas vietas mēs neredzējām, bet mūsu mērķis nebīja pēc iespējas vairāk sabildēt tūristu iecienītās vietas. Mēs gribējām atpūsties mērenā tempā. Un es domāju, ka mums tas sanāca. Vismaz nebīja pārsātinājuma un noguruma sajūtas.

 

Noteikti pagaršojiet vietējo virtuvi - Paela (22 EUR) (liela panna ar dažādiem labumiem) vienkārši fantastiska. Parasti ņem uz diviem, bet domāju, ka arī trīs cilvēki būtu paēduši Smile))).

 

Es noteikti tur gribētu atgriezties vēlreiz!

Ja ir kādi jautājumi, droši uzdodiet!

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5091
Manīts: pirms 4 st

Paldies par izmeļošo aprakstu, kādam noderēs...

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2698
Manīts: pirms 11 ned
Kur: RIX

Labs apraksts. Man arī Madeira ir vieta, kur gribās atgriezties (Madeirai ir tāds īpašs šarms).

Huks
Lietotāja Huks attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/03/2011
Ziņas: 208
Manīts: pirms 33 ned
Kur: Rīga

Tagad Madeiras lidostas skrejceļš ir pagarināts, bet agrāk šī lidosta bija viena no bīstmākajām lidostām pasaulē (arī pašlaik šī lidosta iekļūst dažos bīstamāko skrejceļu reitingos).

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4673
Manīts: pirms 19 min
Kur: RIX.

Paldies par jauku un sakarīgu aprakstu.  Liekas ka tas noderēs.

 

2020:RIX, BGY, HEL, DOH, SEZ, CPH.
http://my.flightmemory.com/buicis

 

 

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1132
Manīts: pirms 22 min

Labs apraksts, dažas bildes atgādina manis paša uzņemtās. Biju Madeirā šajā februārī uz 4 dienām un temperatūra bija tikai par kādiem 3-4 grādiem zemāka (izņemot centrālajās augstienēs). Es parasti divreiz uz vienu vietu nebraucu, bet uz Madeiru gandrīz vai varētu ja būtu laba kompānija. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

andris555
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/07/2013
Ziņas: 35
Manīts: pirms 16 ned

Paldies! Labs apraksts. Noteikti noderēs.

ievisija
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 809
Manīts: pirms 19 min

Uzvēdīja sentimentālas atmiņas par mūsu Madeiras ceļojumu!

Lietotāja Lī attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2010
Ziņas: 291
Manīts: pirms 4 d

Man arī ir nostāja, ka 2x uz vienu un to pašu vietu nebrauktu, bet uz Madeiru gribētos vēl kādu reizi - vecumdienās Smile

de
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 161
Manīts: pirms 2 d

Paldies!

Patika, ka nav pārāk gari, bet pietiekoši izsmeļoši, lai iekārdinātu. Arī par bildēm - paldies!

deverdon
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/03/2012
Ziņas: 111
Manīts: pirms 1 gads

Paldies par aprakstu,iekārdināji tā,ka šodien iegādājos biļetes uz oktobri. Cena biļetēm man izdevās lētāk, Rīga-Londona 100 eiro, bet no Londonas uz Madeiru 116 funtiki.

Saki lūdzu, vai laundžā ar karti kopā bija jāuzrāda arī iekāpšanas karte?

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Mēs bijām pusdienas laikā Servisair Aspire Lounge - iekāpšanas kartes bija jārāda. Varbūt tāpēc, ka bijām trijatā. Par trešo piemaksājām! Laundžš diezgan omulīgs. Dažādi Hard drinks (viskiji, rums u.c) + vīni, vermuti + alus, No Soft drinks - sulas, limonādes (ļoti liela izvēle) + tējas, kafijas. Ēdmaņas - no karstā -  zupa (kaut kas līdzīgs soļankai, bet bez gaļas - pastrebt jau var) - sieri, cepumiņi, olīves + vēl šis tas. Māgu jau piemest var. Noteikti ir naudes vērts - it sevišķi, kuri mīl hard drinks Smile)))

 

zhanetta
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 120
Manīts: pirms 1 st

Ļoti jauks apraksts - man noteikti noderēs, jo turp došos novembrī!

Jautājums - kā ir ar autostāvvietām Madeirā un it īpaši Funšalā? Vai tā nav problēma?

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Funšalā es parsti auto liku daudzstāvu stāvvietās. Maksa vidēji 0.5-0.7EUR stundā. Uz ielas neliku, jo pārsvarā viss bija aizņemts + daudzstāvu stāvvietā mašīna nesakarst saulē!

Ja plānojat brauk ar gaisa vagoniņu uz tropisko vai botānisko dārzu, tad pie paša vagoniņa Funšalā ir daudzstāvu autostāvvieta (foto ar melnu). Tikai jāuzmanās un jāskatās uz zīmēm jo tur kur apļveida kustība (sarkans aplis) bija ceļu remontdarbi. Var paskriet garām vajadzīgajam nobraucienam.

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Auto navigācijai biju mēģinājis izmantot vairāks programmas (iGo Primo, CoPilot un OsmAnd) OsmAnd izrādījās vislabākā. Madeirā ir nepārtraukti tuneļi un  pastāvīgi dēļ tā zūd GPS signāls, dēļ kā savukārt iGo un Copilot sāka gļukot. OsmAnd nav pati ērtākā informācijas uztveršanas ziņā, bet tās darbs bija viss stabīlākais. Programmas lietoju uz Samsung galaxy nexus.

2009_sancho
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/03/2012
Ziņas: 211
Manīts: pirms 3 ned
Kur: Liepāja

Paldies par aprakstu, arī mums noderēs, kad septembra sākumā tur būsim. Sakiet no kuras kompēnijas ņēmāt vaļu vērošanas tūri? Un kā ir ar pārtikas veikaliem Calheta (sortiments, cenas un darba laiki)?

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 12 st
Kur: Stokholma

Tūri vēlams ņemt uz vietas nevis pirkt internetā, jo uz vietas pastaigājot pa Funchal kuģu piestātni vismaz 10 cilvēki piedāvās savu tūri un gandrīz vienmēr varēs sarunāt vismaz pāris EUR atlaidi. Ja nemaldos, tad visu kompāniju piedāvātās tūres maksā vairāk vai mazāk vienādi - 25-30 EUR. Ir viena kompānija, neatceros tikai nosaukumu, kura garantē, ka rezēsiet delfīnus, vaļus vai bruņurupučus. Ja neredzēsiet, tad nākamajā dienā brauciens bez maksas vēlreiz. Tiesa, ja uz īsu brīdi redzēsiet delfīnus vai bruņurupučus, tad arī skaitīsies, ka kaut ko redzējuši esat. Viss atkarīgs no tā kā paveicas. Visgrūtāk ieraudzīt vaļus, kas gadās ne katru dienu.

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

2009_sancho rakstīja:

Paldies par aprakstu, arī mums noderēs, kad septembra sākumā tur būsim. Sakiet no kuras kompēnijas ņēmāt vaļu vērošanas tūri? 

Uz vaļiem izvēlē bija 3 kompānijas. Dizvas ar katamarāniem (Seathebest un Seaborn) un viena ar viduslaiku stilizētu kuģi. Mēs braucām ar seaborn. Cenas manis nosauktajiem vienādas 25EUR. Pluss katamarāniem, ka no viņiem varēs papeldēt okiānā (var arī panirt - deva niršanas maskas ar trubiņu), no viduslaiku kuģa nevar. Taču viduslaiku kuģīša cenā ir madeiras vīna nogaršošana, katamarānos nē. Braukšanas maršruts visiem trijiem vianāds. 

Pirātu kuģis

viņiem ir iespēja iepriekšēja rezervācija, bet tas nav vajadzīgs. Iziet jūrā 2-3x dienā. pirmais reiss 10.00

Calheta ir viens supermārkets Avenida D. Manuel ielā (krastmalā tieši pretī Hotel Calheta Beach Resort Madeira) strādā līdz 22.00. Uz ielas maksas parkings visas ielas garumā. P maksas līdz 19.00 0.60 EUR stundā, pēc 19.00 bezmaksas. Veikalā cenas kā pie mums (krevetes, tuncis u.c. vietējās zivs gan lētākas) Jēls tuncis, manuprāt maksāja 5.40Eur/kg. Augļu cenas kā pie mums. Iesaku pamēģināt madeiras "kūciņas" - parasti uzreiz pie ieejas. Fasē pa 4 vai pa 6 gab. 6.gab paciņa maksāja 2.40Eur - Baigi, baigi garšīgi Smile))) Marakujas vai banānu liķieris - vauuuuu Smile))

 

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

infests rakstīja:

Tūri vēlams ņemt uz vietas nevis pirkt internetā, jo uz vietas pastaigājot pa Funchal kuģu piestātni vismaz 10 cilvēki piedāvās savu tūri un gandrīz vienmēr varēs sarunāt vismaz pāris EUR atlaidi. Ja nemaldos, tad visu kompāniju piedāvātās tūres maksā vairāk vai mazāk vienādi - 25-30 EUR. Ir viena kompānija, neatceros tikai nosaukumu, kura garantē, ka rezēsiet delfīnus, vaļus vai bruņurupučus. Ja neredzēsiet, tad nākamajā dienā brauciens bez maksas vēlreiz. Tiesa, ja uz īsu brīdi redzēsiet delfīnus vai bruņurupučus, tad arī skaitīsies, ka kaut ko redzējuši esat. Viss atkarīgs no tā kā paveicas. Visgrūtāk ieraudzīt vaļus, kas gadās ne katru dienu.

 

Bija viens arī ar "garantiju", es arī neatceros nosaukumu, bet tam nebīja katamarāna, bet gan laiva un prasīja 45EUR no cilvēka.

Es ieteiktu ņemt katamarānu - vīņš ir ļoti liels un stabīls

2009_sancho
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/03/2012
Ziņas: 211
Manīts: pirms 3 ned
Kur: Liepāja

Ooo, paldies par info. Man gan ir plāns braukt vērot vaļus no Calhetas, lai nav jātriecās uz Fušalu. It kā Lobosonda piedāvā no turienes tūres. Par tiem nav nekas zināms?

2009_sancho
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/03/2012
Ziņas: 211
Manīts: pirms 3 ned
Kur: Liepāja

Par katamarānu - liels un stabils jau ir, bet nu baigi jau labi "lēkā" pa viļņiem. Šito prieku vienreiz izbaudījām Kanārijās, cilvēkiem ir vājākiem kuņģiem bija visai zaļi ģīmji. Man gan bija jautri Smile

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

http://www.lobosonda.com/?page_id=1825&lang=en pēdējā bilde tevi mētās vēl vairāk Smile))) Es šos skatījos, bet atmetu dēļ laivām!!! Par Calhetu - neesmu drošs. Viņiem ir teikts, ka tā viņiem ir viena no ostām, bet neesmu droš vai vaļu tūrēm!

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

2009_sancho rakstīja:

Par katamarānu - liels un stabils jau ir, bet nu baigi jau labi "lēkā" pa viļņiem. Šito prieku vienreiz izbaudījām Kanārijās, cilvēkiem ir vājākiem kuņģiem bija visai zaļi ģīmji. Man gan bija jautri Smile

 

Tad jāņem pirātu kuģis - tas toč liels un drošs Smile + vīniņu varēs pamalkot Smile))

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

kā arī ceļā uz funšalu būs restorāns www.restaurantelugardebaixo.com.pt tur ļoti garda Paela (ar rīsiem) 22EUR un mazais steiks ar olu 8 EUR. Iesaku. Tad dzīšanas uz Funšalas virzienu katru reizi būs patīkama.

 
infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 12 st
Kur: Stokholma

OK, aizgāju uz savu blogu un atradu, kas tā par kompāniju, jo atceros, ka mums arī bija katamarāns Smile

http://www.madeiracatamaran.com/en/ - paskatījos viņu mājaslapā cena 30 EUR. Mēs uz vietas (vienkārši pajautājot, vai nevar dabūt atlaidi) dabūjām 10% atlaidi, tātad izmaksāja 27 EUR un bija garantija, ka, ja neko neredzam, tad nākamajā dienā bez maksas. Bet, manuprāt, ļoti maza iespēja, ka neko neredzēs, jo vismaz kāds delfīnu bariņš jau uzradīsies.

iglici rakstīja:

Bija viens arī ar "garantiju", es arī neatceros nosaukumu, bet tam nebīja katamarāna, bet gan laiva un prasīja 45EUR no cilvēka.

Es ieteiktu ņemt katamarānu - vīņš ir ļoti liels un stabīls 

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Izskatās, ka tā ir viena brandža - seathe the best, seaoborn, seaplesure un vēl tur dažādi sea...-viņiem pat logo ir vienādi stilizēti. Droši ka ar viņiem visiem var pakaulēties - man gan neienāca prātā Smile

2009_sancho
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/03/2012
Ziņas: 211
Manīts: pirms 3 ned
Kur: Liepāja

iglici rakstīja:

http://www.lobosonda.com/?page_id=1825&lang=en pēdējā bilde tevi mētās vēl vairāk Smile))) Es šos skatījos, bet atmetu dēļ laivām!!! Par Calhetu - neesmu drošs. Viņiem ir teikts, ka tā viņiem ir viena no ostām, bet neesmu droš vai vaļu tūrēm!

Nu viņi paši gan raksta, ka vasaras mēnešos piedāvā 3Xdienā trips from Calheta marina. Nu lūk, nevaru saprast vai orientēties uz vietas, vai tomēr jau ieprieks rezervēt tūri. Funšalai gribam veltīt veselu dienu, tāpēc vaļus labāk no Calhetas būtu, lai pēc tam varam pabraukt uz vidieni, ja laika apstākļi atļaus.

 

 

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

Manuprāt nav vērts rezervēt iepriekš, jo ierobežosiet sevi laikā! jebkurā gadījumā no Calheta līdz Funchal ir 30min ar auto! Par laika apstākļiem-tie var būt mānīgi, jo vienā brīdī ir it kā dūmaka un te pēkšņi saulains! Kalnos vienmēr saulains! Jo cik reizes bijām- izbraucām caur mākoņiem un re tīras debesis! Turklāt krase temp. izmaiņa-no 24 pie okiāna līdz32 kalna augšā!

Monsters
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/07/2012
Ziņas: 430
Manīts: pirms 2 gadi

Valis vislabāk izskatās uz šķīvja, un tas sanāk arī krietni lētāk nekā jūrā. Smile) Ja, tā nopietni, tad priekš blenšanas uz fišiem ir daudz labākas un ekselentākas vietas, citur ir iespējas arī  papeldēt kopā ar tiem delfīniem, kur nu vēl viņus apskatīt. Braukt uz Madeiru un dienu ziedot blenšanai jūrā, tā ir Madeiras zaimošana. Jābauda unikālais, tas kas nekur citur nav pieejams, tas takš ir elementāri! 

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 580
Manīts: pirms 3 ned

jābauda madeiras vīns un meitenes! Smile)

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1044
Manīts: pirms 47 min

Nē, vīns un meitenes ir ne tikai Madeirā Grin