Lētais brauciens ar Luxexpress uz Viļņu

14 atbildes [Pēdējā ziņa]
adamss
Lietotāja adamss attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/12/2009
Ziņas: 172
Manīts: pirms 1 ned
Kur: riga

Pateicoties 1Euro akcijai, pašam īsti neplānojot, aizbraucu uz Viļņu.

Tā kā esmu vairākkārtīgi bijis Viļņā, īpaši neveidoju maršrutu.

Akcents tika likts uz gastronomiskiem priekiem.

Tripadvisor.com iepriekš iepazinos ar  vēlamām apmeklējuma vietām.

Jāsaka uzreiz, ka neviss par ko tur bija rakstītas atzinīgas atsauksmes atbilda gaidītajam rezultātam, piemēram, neiesaku apmeklēt restorānu SNEKUTIS-atsauksmēs tas tika novērtēts ar 4+, patiesībā tā bija vienkārša ēdnīca ar nevisai labu ēdiena kvalitāti.

Par citiem atradumiem varu teikt vislabākos atzinības vārdus, pat vairāk, biju patīkami pārsteigts par ļoti garšīgām kūkām,tortēm un gardo kafiju, ko baudījām PINAVIJA CAFE & BAKERY, kas atrodās Vilniaus g.21 netālu no Gedimino prospekta.

Tiem, kas vēlas pagaršot īstos cepelīnus, tad iesaku FORTO DVARAS Pilies g.16, tas ir Lidiņa variants.Nācās stāvēt rindā, lai tajā nokļūtu, domāju, ka tas arī ir rādītājs.Viss bija ļoti garšīgs un kvalitatīvs.

Ja kāds, redzēja Sirmā raidījumu par cepelīniem, tad tā ir tā pati vieta.

īpašiem melomāniem, kuriem patīk mākslinieciski noformēts ēdiens un nav žēl par to maksāt nedaudz vairāk, tad dodieties uz Bistro 1 Dublis Šopeno g.10-atrodās netālu no autoostas.

Post scriptum, gribu visiem ieteikt aizbraukt uz Viļņu, īpaši tiem, kas šo pilsētu apmeklēja padomju laikos. Jūs redzēsiet, kā pilsēta ir pārveidojusies šajos neatkarības gados.

Lai izdodās saņemt neaizmirstamus mirkļus!

adamss

Ingemaars
Lietotāja Ingemaars attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/04/2010
Ziņas: 1581
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

adamss rakstīja:

neiesaku apmeklēt restorānu SNEKUTIS-atsauksmēs tas tika novērtēts ar 4+, patiesībā tā bija vienkārša ēdnīca ar nevisai labu ēdiena kvalitāti.

1. Jāsaka jau, ka Šnekutis vairāk domāts alus cienītājiem, nevis, lai izgaršotu ar lietuviešu ēdienus. Galvenais akcents šajā restorānā (drīzāk jau bārā) tiek likts uz alus šķirnēm, kas darinātas mazās vietējās alus darītavās.

2. Par kuru Šnekutis ir Tavs stāsts? Pēc internetā rodamās informācijas Šnekutis bāri ir vismaz trīs:

http://www.likealocalguide.com/vilnius/snekutis-polocko-str/

Polocko g.7A, Šv.Stepono g.8 un Šv. Mikalojaus str. 15. Pats esmu apmeklējis tikai to, kas atrodas Šv.Stepono g.8. Jāsaka, ka neko sliktu par ēdiena kvalitāti nevaru teikt, bet arī speciāliem slavinājumiem nav pamata.

adamss
Lietotāja adamss attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/12/2009
Ziņas: 172
Manīts: pirms 1 ned
Kur: riga

Piekrītu, alus izvēle bija liela, ko paši brūvē, bet telpu tīrība varētu būt labāka, lai neteiktu vairāk, un garšīgi pagatavoti cepelīni pie laba alus  būtu vēl labāk.

adamss

smaartinsh
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/10/2011
Ziņas: 279
Manīts: pirms 17 st

Paldies par info - braukšu decembrī vēlreiz, varbūt noderēs! Varbūt varat ieteikt kādu labu ēstuvi vecpilsētā? Nevajag neko baigi smalku un dārgu, bet lai ir forša atmosfēra un garšīgi. 

agneeshuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2010
Ziņas: 178
Manīts: pirms 3 st

Vakar bijam Forto Dvaras. Pirmajā stāvā visi galdiņi bij aizņemti, pagrabstāvs pustukšs.
Edienkarte diezgan plaša un cenas samerigas.
Cepelīni tiešam garšigi, ka nācās 4 no viņiem likvidēt, alus ari labs.
Kad gājām prom, ienāca citu latviešu maiņa Smile

korsika
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 22
Manīts: pirms 47 ned

Ja garšo veģetārs ēdiens, Viļņā iesaku "Balti drambliai". Ziemas sezonā gan neesmu bijusi, bet vasarā viņiem ir terasīte.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 7 ned
Kur: RIX

Ingemaars rakstīja:

2. Par kuru Šnekutis ir Tavs stāsts? Pēc internetā rodamās informācijas Šnekutis bāri ir vismaz trīs

Esmu bijis Šnekutī Polocko g. 7a (Užupī), viens no jaukākajiem un neparastākajiem bāriem, kas pieredzēti! Pieejami daudzi īpatnējie tradicionālie lietuviešu ali no mazajām alus darītavām. Noteikti iesaku aiziet, īpaši tādēļ, ka viņus it kā drīz no turienes metīšot ārā (nesaskaņas ar ēkas īpašnieku).

http://www.snekucio-alaus-pasaulis.lt

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 7 ned
Kur: RIX

Vēl ieteicamie bāri lietuviešu alus kultūras izpētei:

Dziļākām studijām var nokopēt norvēģa Larsa uzrakstītu grāmatu: http://www.garshol.priv.no/download/lithuanian-beer-guide/ Viņš uzskata, ka Lietuvā ir viena no savdabīgākām un mazāk pētītām alus kultūrām pasaulē, ar tādām metodēm un garšas niansēm, kas citur nav sastopamas. Te plašāk par to, ka un kādēļ viņš uzrakstīja šo grāmatu: http://www.garshol.priv.no/blog/307.html

dr_falafel
Lietotāja dr_falafel attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2014
Ziņas: 237
Manīts: pirms 1 gads

Piekrītu Juris rekomendācijai, tikai mūsu pieredze nedaudz nesekmīga izvērtās, jo pasūtot alu samaksājām vienu reizi, bet alum atnākot pie galdiņiem nez, kāpēc iekasēšana tika veikt vēlreiz.. Un bārmeņa dzelžainajā turēšanās pie savas valodas un kalkulatora cipariem neko nevarējām mainīt. Tas gan pirms kādiem 2 gadiem Smile

Žirafe
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/12/2014
Ziņas: 69
Manīts: pirms 49 ned

No vietām kur garšīgi paēst varu ieteikt vecpilsētā restorānu Medininkai, atrodas viesnīcā Europa Royale Vilnius, Aušros Vartu 8.

Alus izvēle tur ir štruntīga (pārmērīgi lakricainais Grimbergen un pāris Švytury), bet liela daļa ēdienu ir tiešām labi. Ēdu tur aptuveni reizi divās nedēļas un tā arī nav paspējis apnikt, daži ēdieni ir mūsu Riviera līmenī, bet maksā uz pusi lētāk. Izvēle pietiekoši plaša, var atrast gan cepelīnus, gan medījumu, gan jūras veltes (šīs gan es neieteiktu), utt. Viņi ir arī dabūjuši kaut kādu Trip Advisor balvu (tās gan es pēdējā laikā daudz kur redzu).

 

Vēl iesaku Bistro 18 - turpat netālu vecpilsētā, kādas 5-10min ar kājām no minētās viesnīcas. Augstāks cenu līmenis, bet ēdieni ir tiešām izcili. Trip Advisor to novērtējuši #11 no 378 restorāniem Viļņā. Ļoti plaša vīnu izvēle, pagājušoreiz paņēmu pudeli Riesling - bija viens no labākajiem ko esmu dzērusi. Šis tāds sevi lutinošāks variants, bet nav arī pilnīgi pārmērīgi dārgs - divas izsalkušas personas vienmēr var paēst + paņemt pudeli vīna zem 50 EUR. 

PS. Bistro 18 iesaku nomēģināt kazas siera salātus - tiešām izcili! 

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3702
Manīts: pirms 14 st

Gaumes lieta, man, piemeram, garso Grimbergens.

Bembijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/02/2010
Ziņas: 47
Manīts: pirms 8 ned

Saņēmu šādu Lux Express vēstuli. Laikam šiem paliek žēl, ka pārdevuši par 50centiem un tagad cenšas apstrādāt, lai anulē un pērk citu. Aizrakstīju atpakaļ visu ko domāju. Atbildes nav.

Cienījamais klient,

Paldies, ka ceļošanai esat izvēlējies Lux Express. Iespējams, esam tikušies uz Lietuvas - Latvijas robežas laikā, kad norisinājās mūsu akcija. Vēlamies atgādināt, ka esat iegādājies Lux Express biļeti (braucienam laika posmā janvāris-februāris). Tiešām ceram ar Jums tikties braucienā! Ja Jūsu plāni ir mainījušies, esošo biļeti varat atcelt un saņemt 50% atlaidi nākamajam braucienam ar Lux Express.

Biļeti atcelt varat šeit:

http://www.luxexpress.eu/lv/jaunspiedavajums

Pagarbiai/Best regards,

Jonas Vengalis

Ligita
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/11/2013
Ziņas: 11
Manīts: pirms 2 d

Ar tikko biju pa 1 eur Viļņā un saņēmu tieši tādu pašu vēstuli no J. Vengalis. Arī īsti nesapratu , kāds ir vēstījums šim saturam?!

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2698
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

Laikam viņi nevēlās, ka ir nopirkta akcijas biļete, bet cilvēks nebrauc un neatceļ biļeti, šādi viņi motivē nebraukšanas gadījumā atcelt braucienu.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4969
Manīts: pirms 23 st

 Daudz laika pagājis kopš  adamss k-ga gastronomijas vizītes kaimiņu galvaspilsētā, tāpēc arī nolēmām veikt šo "Latviešu karalisko" maršrutu. Forto Dvaras joprojām labi apmeklēts. Trešdien ap 14.00 knapi viens galdiņš bij dabonams. Laiciņš padevās izcils! Pilsētas dāmas un viešņas mierīgi sēdēja pie āra galdiņiem! 28/29.okt! Man šķiet, ka Viļņa ir viena no viskafijotākajām pilsētām Eiropā. Take away variantā.

 Grimbergenu arī garšojām. Nav nekāda vaina! Jura minētā Špunka slēgta Frown Tagad tur restorāns-bārs "Pie eņģeļa" (Prie angelo). Užupes Šnekuti ar apmeklējām. Interesants šķūnītis! Dzērām kaņepju alu. Centrā pagaršojām kibiņus (Senoji Kibinine). Lietuvieši metuši izaicinājumu pašiem, pašiem! Lielākajam restorānu Smile tīklam Pasaulē. Ko, mēs? Pīrādziņus, sklandraušus un pelēkos zirņus? Normāli tak būtu Kuldīgā "Sklandrausis, pīrādziņš un zirnis"?

 Un tagad dīvainākais ko jebkad esmu redzējis. Ģedimina prospektā STATOIL! Tik degvielas pumpju nav. Socializēšanās vieta ar cīsiņiem, kafiju un pārējiem niekiem. Jauniešu apmeklēta vieta. Kā vienas no atzītākajām socializēšanās vietām Viļņā ir neskaitāmās kafejnīcas-grāmatnīcas. Ļaudis rāmi atlaidušies komunicē.

 Akropolē vēl pa cepelīnam, Grimbergenam Delano iestādē (Lido), idejām nošpikots Geležinio Vilkas jauniešu hokeja treniņš un tad arī diena galā.

 Ir vērts, ja perfekti laika apstākļi!