Ceļojums Itālija - Šveice - ASV (Florida, Ņujorka) - Itālija- Lietuva

4 atbildes [Pēdējā ziņa]
erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 3 ned

Kā jau zināms oktobrī bija nopērkamas aviobiļetes uz NYC ar Allitalia pa 15 Ls tad es ar izmantoju šo iespēju un nopirku 4 biļetes šim maršutam. Tad pagāja laiks un viss bija jāplāno.. Plāns bija sekojošs -  ar Ryanair uz Bergamo tad uz Milānu. Tālāk ar vilcienu uz Ženēvu, tad saistītais reiss Allitalia uz NYC. Tālāk ar lidmašīnu uz Miami. Tur ar auto 6 dienās uz NYC un atpakaļ 19 februārī uz Romu. Kur tālāk ar Ryanair uz Viļņu un no turienes ar autobusu uz Rīgu. Viss tika laicīgi saplānots, rezervēts ucc... Tad nu apraksts par piedzīvojumiem:

1 diena

Reiss ar Ryanair 6. februārī no Rīgas uz Bergamo. Tur mēs nokļuvām bez aizķeršanās. Ar gulēšanu gan kādu stundu nočakarējāmies jo nevarējām atrast viesnīcu (tip bed & breakfast), jo, kaut gan viesnīca atradās 2 kvartālus no dzelzceļa stacijas, nevarējām atrast... Beigās sazvanot un prasot apkārtējo viesnīcu strādniekus atradām kur tas ir. Un ap 12 bijām jau iekšā...

2 Diena

Otrajā dienā bija paredzēts tikt līdz Ženēvas lidostai..

Tā sākās kā plānots - izgulējāmies  līdz divpadsmitiem dienā, izstaigājām Bergamo. Tad uz Milānu ar vilcienu. Tur ar pa pilsētu visu apskatījām. Un vakarā tad ar vilcienu uz Ženēvu (vilciens diezgan moderns .. laikam Latvijā līdz tādiem vēl tālu. Pat vilcienā vietas atzīmētas uz ekrāna līdz kurienei nopirkta biļete). Ženēva iebraucām jau ap 12 naktī.

3 Diena

Ženēvā bij paredzēts izstaigāt pa pilsētu pusnakti un tad uz lidostu ( lounge ucc.. ) lai 11-os no rīta lidotu uz NYC. Tad nu neskatoties uz lielo nogurumu ucc. Cītīgi staigājām pa pilsētu un ap 4 naktī bijām lidostā ( jo pirms tam tika noskaidrots, ka pa nakti lidosta tiek slēgta) kur atnākot visi aizmigām ( pagulēts tika 3 h ). No rīta pamodāmies, sākām meklēt kā tikt uz Tax free zonu lai varētu iekļūt VIP Lounge lai varētu tur nosist laiku kas līdz lidmašīnai. Kamēr gaidījām, tikmēr pētījām jaunākās ziņas internetā un uzdūrāmies nepatīkamām ziņām, ka Ņujorkā plosās vētra un Kenedija lidosta atceļ visus lidojumus....  Tad aizejot pie Allitalia informācijas apstiprinājās ziņas, ka reiss, kas ir paredzēts no Romas uz JFK ir atcelts. UN vienīgais, ko mums ieteica, ka jālido un Romu un tur jāprasa informācija, kas mūs sagaida.. Tad nu iečekojāmies tikai līdz Romai. Tā kā lounge kartes bija makā, tad izvēlējāmies vienu no piedāvātajām Loungiem. Izvēlējāmies Salon Skyview Lounge ( diezgan labs piedāvājums gan ēdieniem, gan dzērieniem un nebija nekādas aizķeršanās ar tām bezmaksas kartēm). Tad nu tālāk aizlidojām uz Romu un gājām skaidroties ar Alitalia pārstāvniecību. Pēc ilgas runāšanās ucc tie mums pārlika lidojuma laiku pēc divām dienām un iedeva viesnīcu netālu no lidostas (viesnīca Hilton ar 4 zvaigznītēm un pilnu ēdināšanu). Bezmaksas transfērs aizvizināja uz viesnīcu un paēduši gājām gulēt ( nogurums bij liels L ). Vēl tik atcēlām rezervācijas daļai viesnīcu un lidojumam vienam uz Maiami un pasūtījām jaunu viesnīcu NYC uz vienu nakti kā arī jaunu lidojumu uz Floridu.

4 Diena

No rīta paēdām un braucām apskatīt Romu. Labi, ka nebijām bijuši šajā pilsētā, jo likās, ka tad būtu garlaicīgi it īpaši jo bija paredzēts atpakaļceļā vēl viena diena šajā pilsētā. Tad nu tā kā redzēt tur ir daudz ko, tad 2 dienas ir ok, lai visu apskatītu. Jo vienā to nevar izdarīt, ja nu vienīgi izskriet cauri.

5 Diena

Jau no paša rīta paēdām viesnīcā un devāmies uz lidostu kur tur bez starpgadījumiem tikām ielaisti lidmašīnā un jau ap 5 vakarā bijām Kenedija lidostā.

Muita sanāca diezgan ātri jo tas terminālis no kā atlido un aizlido Allitalia tāds maziņš līdz ar to nav  garas rindas pie muitas.  Talāk bijām jau visu izlasījuši kā nokļut u centru ucc.. Tas ar nesagādāja problēmas. Vienīgais no sākuma grūti saprast pa NYC metro kurš ir ekspresis kurš nav..  Jo tie ekspreši nepietur daudzās pieturās. Bet nu tā kā pa vienu biļeti var braukāt cik vēlies tad tam nevajadzētu sagādāt lielas problēmas. Vakarā ieradāmies viesnīcā un ar ātri aizgājām gulēt.

6 diena

No rīta braucām jau uz La Guardia lidostu lai lidotu uz Fort Laudardale, kur mūs jau sagaidīja nomātā automašīna. Par La Guardia lidostu nav ko daudz stāstīt tik kā visur ASV tad katrai kompānijai saprotami uzrakstīts kurā terminālī jāizkāpj. Vienīgai nepierasti bij par bagāžu ka tā jānodod kaut kādā telpā (ne tā kā Eiropā pie čekinga).

Talāk jau tikām siltumā jo ārā ap 28 grādi un beidzot var novilkt kurtkas.  Auto bija pasūtīts Budget autonomā, kur pārliekot un kancelējot dienas un maršrutus nomai (dēļ laika apstākļiem nācās mainīt gandrīz visu) neprasīja nekādu maksu. Tik vienīgais lielas rindas (pie pārējām kompānijām vispār cilvēki nebija) gaidot auto.  Auto  iedeva ļoti labu Ford Fusion ar 50 miļļu noskrējienu. Var teikt pilnīgi jaunu. Vienīgais ar maksām plānojām ka neņemsim nekādu apdrošināšanu. Bet pierunāja paņemt pilno. Kas sadārdzināja īri no 250 uz 500 Dolāri pa 6 dienām. Tad nu pārplānotais maršuts mums nebija vairs braukt ar auto uz NYC bet 6 dienas apbraukāt Floridu apkārt. Tā kā no vecajām rezervācijām viesnīcām derēja tik viens kas atradās Dayton beacha tad braucām uz turieni. 350 km attalumā. Dabūjuši auto mēs sapirkāmies veikalā ēdamo un braucām uz okeānu turpat Fort Laudardale. Izpeldējāmies ( ūdenim ap 23 grādi) paēdām un tad ap 7 jau ripojām uz viesnīcu. Viesnīca bij ļoti laba, pašā okeāna krastā un pa 6 Ls uz cilvēku pa nakti bez brokastīm.

7diena

Šajā dienā apostījāmies gan slaveno Deytonas nascar trasi (ekskursiju gan neņēmām jo galīgi nebij laika, bet nu iespaidi tāpat daudz). Un tālāk pa mazajiem Floridas celiņiem aizbraucām uz NASA space center. Ja kāds plāno uz turieni braukt tad vajadzētu ieplānot vismaz dienu + laicīgi pasūtīt atsevišķas ekskursijas. Kur ir iespēja apskatīties tuvāk visas tās raķetes. Protams pa standarta cenu ir daudz ko redzēt, bet nu, kas kuram tuvāks...  Vakarā palikām tur pat netālu viesnīcā Cocoa beach. Viesnīca diezgan normāla + lēta (ap 10 ls no cilvēka) + okeāns 100 metri attālumā lai ir kur izpeldēties no rīta. Jo vakarā sanāca tāpat vēlu ierasties tur.

8 diena

Te mēs braucām cauri visam štatam (horizontāli) uz Meksikas līci (St Petersburg). Pa ceļam ar izvēlējāmies braukt pa mazākiem celiņiem (lai varētu paskatīties kā ta ASV dzīvo iekšpusē vietējie). Tad nu tur lauki izskatās tādi paši kā Latvijā. Diezgan aizauguši un lauksaimniecība.  Garām Orlando braucot, protams pilns ar reklāmām pa Disney Land un gift šopi pilnas malas. Būtu vairāk laika noteikti ar iebrauktu...  Bet nu laikam visu nevar paspēt..  Tālāk braucot St Petersburg. Pašas Meksikas līča pludmales ļoti skaistas... Vērts iebraukt kaut vai pastaigāt pa viņām un izbraukt cauri tiem rajoniem pa līci... Tā kā viesnīca mums bija pasūtīta Cape Coral pilsētā tad nu vakarā pēc atpūtas pludmalē braucām uz to.. Pa ceļam skaists objekts ir SkyWay bridge. (par visiem Key West 7 miles bridge nesalīdzināmi labāks)..

9 diena

Braucām uz Everglades parku un vienīca blakus Miami lidostai..  Tad nu ja kāds grib apskatīt Everglades parku, tad labāk to izdarīt ir izbraucot cauri Loop road.  Jo tur tiešām ir ko redzēt (gan krokodili pilnas ceļmalas gan daba). Pats Everglades parks ar ceļu uz Flamingo Bay nestāv tam blakus. Vakarā vēl paspējām aizbraukt uz Miami beach pabaudīt Miami naktsdzīvi.

10 diena

Šajā dienā braucām uz Key West. Tad nu pats ceļš nekā īpaša. It kā tilti daudz un skaisti. Bet nu katram savs...  Tik galā riktīgs kūrorts ar eksotisku dabu. Daudz savādāk izskatās nekā pārējā Floridā... Protams arī standarta bilde pie tuvākā punkta līdz Kubai ( 90 milles). Atpakaļ viesnīca bija rezervēta ar netālu no Miami. Jo lidojums bija jau 10 no rīta.

11 diena

Šeit jau pārvietojamies uz NYC kur no rīta  godīgi bez starpgadījumiem nododam mašīnu (nebij nekas jāpiemaksā utt) un lidojam ar to pašu Spirit un NYC.

11-13 diena NYC

Dzīvošana jau tika laicīgi pasūtīta Augštvessaidā. Diezgan labā vietā. I parks blakus i metro turpat.. Tad  nu NYC apskatīt ir ko un visu protams nevar paspēt. Tad nu vinīgais ieteikums, ka ja kāpjat Empire state buildings tad labāk to izdarīt pirms saullēkta. Jo tad var apskatīt Manhetenu gan dienā gan naktī + saullēktu redzēt.. Par satiksmi un orientēšanos, tad viss ir ļoti vienkārši. Vienīgi metro kartiņas tādas nestabilas un kā mums gadījās ka 10$ noēda vienreiz izejot cauri vārtiņiem... Vēl, ja brauc uz Ņujorku, tad labāk to darīt protams vasarā jo tad viss zaļāks un parks domājams, ka ir ļoti skaists....

13 diena

Te ar Allitalia nebij nekādu aizķeršanos. Viss gāja kā pa diedziņu. I reiss notika i laicīgi izbraucām.

14 diena

No rīta ielidojām Romā. Tālāk protams, ka nebraucām ( biļete bij pasūtīta līdz Venēcijai) jo te izdevīgāk tikt uz Latviju.. Tad nu visu dienu pavadījām pa Romu un apskatījām pārējos objektus, ko nepaspējām turpceļā. Vakarā ar shuttle busu aizbraucām uz Ryanair lidostu... Un tā kā reiss tuvāk mājām bija tikai no rīta agra tad nācās pavadīt tur visu nakti.... ( diezgan briesmīgi jo Campino lidostā no departure telpām 12 naktī izmet ārā drīkst palikt tikai arrivale terminālī (ja to tā var nosaukt) bez krēsliem utt (uz grīdas).

15 diena

No rīta laicīgi tiekam iesēdināti lidmašīnā un noguruši no lidojuma tik piedzīvojām pacelšanos un nosēšanos... Tā kā lidojums notika līdz Viļņai (Ryanairs no romas tuvākais uz Viļņu var aizvest) tad tālāk tiekam līdz Simple busam (kur ar laicīgi biļetes nopirktas pa 2 Ls) tiekam nogādāti Rīgā...

Tad nu pa izmaksām... Kopā uz cilvēku sanāca ap 750 Ls.. Viesnīcas diezgan lētas, ja laicīgi rezervē. Kā arī lidojumi. Viss tika rezervēts te pieejamos saitos. Ēdiens Ņujorkā protams hamburgeri lētākie bet arī ja pērk ne bizness rajonos cenas atšķirās 2x. Vel lēti Ķīniešu kvartālā. Ja kādam vaig smalkāk kas cik maksāja un kur pasūtīt tad var rakstīt. Abildēšu Smile

erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 3 ned

Kļūdas noteikti daudz, bet galvenais, ka atskaiti kādu ieliku un varbūt kādam būs ineteresanti palasīt, lai izplānotu savu ceļojumu Smile

iikauniece
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/06/2012
Ziņas: 306
Manīts: pirms 1 ned

Prieks, ka izdevās izmantot Alitalias biļetes! Es tajā akcijā "iepirku" tikai bezmaksas biļetes, tā ka man nekas nesanāca... Viens jautājums, cik aptuveni maksā vilciens no Milānas uz Ženēvu?

erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 3 ned

Nu jā diezgan labi paveicās. Smile

Vilcienu pirkām laicīgi. Braucām ar Šveices kompāniju SBB, biļetes maksāja 21 franku aptuveni 13 Ls.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10855
Manīts: pirms 2 d

Nākamreiz varēsiet uzkavēties Šveicē (Itālijas robeža, pie ezera) ilgāk! Savā mājā! Tik jāsarūpē 1 Šveices franks!Smile

https://www.tagesanzeiger.ch/gambarogno-verkauft-rustici-fuer-einen-fran...

Mēs arī aizbrauksim ciemos. Esmu skops, vairāk par 9Eur par nakti nemaksāšu!Smile Tur tak desmaize 7 CHF!