Bilžu atgūšanas iespējas no SD(mikro) kartes

2 atbildes [Pēdējā ziņa]
Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1745
Manīts: pirms 8 st

Telefons saniķojās un pats no sevis izdzēsa visas bildes, kas bija atmiņas kartē. Bildēm nebija backup, tādēļ meklēju kādu sakarīgu alternatīvu, lai bildes atgūtu Smile

Tas, kas izdevās - ar bezmaksas recurva atguvu ~2600 bildes (dažas ir bojātas, bet nekas traģisks).
Daži maksas softi, piemēram, DiskDrill, Coll Muster Lab u.c. piedāvā atgūt ap 3200 bildēm (trial versija), bet to maksa ir sākot no 50eur. Tajā barā sameklēt tās bildes, kuras neatguva bezmaksas softs, īsti nav iespēju - preview ir vai nu ļoooti lēni, vai bezmaksas versijā nav iekļauts :)

Jautājums - vai ir kāds softs (var būt maksas, bet man negribētos maksāt vairāk kā kādus 30eur) ar kuru varētu atgūt "visu"? Smile

P.S. Tēma nosacīti saistās ar ceeļošanu, jo vairums bilžu ir ceļojumu bildes Grin

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 715
Manīts: pirms 46 min

Pareizi! Tēma ar ceļošanu ir jāsasaista! Savādāk atnāks Juris un izdzēsīs! Wink

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 420
Manīts: pirms 10 st

Pirmais solis - tajā atmiņas kartē vairs neko nerakstīt iekšā, jo tad jaunā informācija tiks rakstīta pa virsu vecajai (bildēm u.c.) pa virsu, samazinot iespējas veco informāciju atgūt. Ja datu atgūšanas programma jautā, kur saglabāt atgūto informāciju - tad nekādā gadījumā ne uz tās pašas SD kartes - labāk uz datora cietā diska. Nolasīt informāciju gan drīkst kaut simtiem reižu. Ja izdzēšanas faktu nepamanīji laikus, tad daļa no bildēm jau būs sen pārrakstīta un daļēji vai pilnībā sabojāta.

Šajā testā ir minēti arī PhotoRec (pilnībā bezmaksas, command-line saskarne) un tā pati Recuva (bezmaksas versijā ir praktiski visas tās pašas funkcijas, kas maksas versijā).

Iekš Recuva pamēģini gan "Standard Scan" (gandrīz visas bildes būs labā stāvoklī), gan "Deep Scan" (atradīs arī daudzas daļēji vai pilnībā sabojātas bildes).

Pats esmu mēģinājis Recuva senāk, bet diezgan viduvēja programma.

Ja lielāko daļu izdevās atgūt ar Recuva, bet neatgūtas palika tikai ne pārāk daudzas bildes, tad jau Tu vari ņem talkā DiskDrill (500 MB bezmaksas limits) vai EasUS (arī 500 MB), vai Recoverit (100 MB) un ieķeksēt tikai tās, kuras Recuva neatguva. Bet pastāv ļoti liela varbūtība, ka tās papildu bildes vairs nebūs perfektas, bet gan pilnībā vai daļēji sabojātas.

Labas atsauksmes (bet jau ~10 gadu senas) man bija par Handy Recovery, Ontrack Data Recovery un vēl kādu uz SD kartēm un fotogrāfijām specializētu programmiņu, kuru precīzi vairs neatceros (varētu būt: JPEG Recovery Pro, Photo Rescue Advanced, PhotoRecovery vai PixRecovery). Bet tās visas bija maksas programmiņas, kuras pārkopēju no čoma.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4737
Manīts: pirms 15 st

Līdz šim nav nācies līdz šādai situācijai nodzīvoties, vien vecajā datorā visādu vīrusķērāju radītu problēmu dēļ + visādi diska tīrītāji, nācās formatēt HDD. Kopš tiem laikiem pārītis ārējo disku vienmēr manā rīcībā + SD karte (fotoaparātā) un telefonbildes max ātri tiek pārrakstītas datorā. Tiesa, ābolam nav kartes, un šobrīd viss bilžu saturs automātiski pat bez manas atsevišķas atļaujas uzglabājas ābolu mākonī (kad ir internets, varu telefonā atrast bildes, ko esmu bekapojis vēl no pirmā aparāta pirkšanas laikiem, bet no paša aparāta izdzēstas). Kur nu vēl regulārie telefona bekapi. Bildes ir štrunts, bet, kad pazūd darba faili, ir ziepes.