Laba diena, iespējams kāds (kurš šajā valstī jau pabijis un apzinājis to vairāk) var padalīties ar informāciju, kur labāk (saits, forums) meklēt naktsmītnes Irānā? Populārajos avotos (Booking, AirBNB utt.) diezgan skopa informācija. Visvairāk interesētu viedoklis/atbilde no personas, kura tur reāli ir pabijusi, tā teikt reāla pieredze. Paldies jau iepriekš.
Mēs skatījāmies Tripadvisor, Lonely Planet un līdzīgās vietnēs tās viesnīcas, par kurām ir labākās atsauksmes un cenas/kvalitātes attiecība. Sazināties tad var caur attiecīgajiem e-pastiem, telefoniem, dažām viesnīcām ir arī mājas lapas, caur kurām var rezervēt.
Bijām pirms gada, gan tikai Teherānā (kas, protams, valsts apceļošanai nav tas labākais risinājums, bet nu mums bija citi plāni), tur palikām Golestan Hotel, kas uz Teherānas cenu līmeņa fona likās ok variants (viss ok, bet nu pie Eiropas 3*< standartiem pieradušam varētu duša/tualete nepatikt Bija gan "Eiropas" pods).
Varbūt tagad pēc sankciju mīkstināšanas kaut kas ir mainījies, bet nu vismaz toreiz rezervācijas sistēmās nekā nebija.
7 gadus atpakaļ vai nu lietojām Lonely planet, vai nu meklējām viesnīcas, staigājot pa ielām un prasot vietējiem, viņi vienmēr cenšās palīdzēt, pat ja nerunā angliski. + Pēc manas pieredzes, Irāna ir tāda reta valsts, kurā var uzticēties taksistiem.
Tās viesnīcas, ko redzu Internetā uz ātru roku, ir šausmīgi dārgas. Uz vietas var pārnakšņot par kapeikām, ja vien negribi ****+ servisu.
Mēs bijām janvārī, izmantojām Couchsurfing, Tripadvisor un Wikitravel, kur atrodami viesnīcu telefoni un e-pasta adreses. Tūristiskajās pilsētās (Isfahanā, Širazā, Jazdā) gan nav nekādu problēmu atrast viesnīcas uz vietas, mazajās pilsētiņās vietējie ir ĻOTI izpalīdzīgi, un, ja nu nonākat vietā, kur galīgi nav nevienas viesnīcas, esiet droši, vietējie jūs ielaidīs pie sevis mājās, uz ielas nevienam nebūs jāpaliek! Beigu beigās, mums nebija nevienas rezervētas viesnīcas, bet bijām bruņojušies viesnīcu ar telefoniem un adresēm, un rezervējām jau esot uz vietas pa telefonu vai e-pastu, savādāk palikām pie cilvēkiem, ko satikām vai arī pie Couchsurfing biedriem. Vienreiz palikām viesnīcā, uz kuru brauca pa ceļam satikti cilvēki - tas arī var būt variants - visur aptaujāt citus ceļa biedrus, sevišķi tos, kas brauc pretējā virzienā.
Gatavojoties tam, ka Teherānā ielidojām vēlu naktī/agri no rīta gan gribējām norezervēt viesnīcu iepriekš un tad atradām šo lapu http://en.hotelyar.com/ kur likās, ka varētu ņemt kādu viesnīcu. Beigās gan to neizmantojām, jo izdomājām no Teherānas lidostas braukt ar taksi pa taisno uz Isfahānu (tas mums, 2 cilvēkiem, izmaksāja 75 dolārus, ja pareizi atceros).
Kā ar vīzām uz Irānu? Sarežģīts process un cik maksā?
Tak VOA lidosta
VOA var dabūt lidostā, vīza vēstniecībā (Stokholmā) maksā drusku dārgāk, bet nu tad ir toč, te diskusija par to: http://www.celakaja.lv/forumi/iranas-viza-stokholmas-vestnieciba. Lidostā uz VOA var sanākt stāvēt rindā, bet nu pases sūtīšana kaut kur arī čakars.
Biju pirms gada uz 2 ned. Létás viesnícas tuksas nestáv. Var rezervét pa taisno, ja samekléts nosaukums un epasts kádá blogá vai lonelyplanet. Es tá rezervéju tikai pirmás dienas Teheraná, péc tam gáju pie vietéjiem agentiem un pirku vaucher uz nákamo apmekléjamo vietu.
Katru nakti guléju labi, ar en suite un AC., maksáju ne vairák ká 40 USD par nakti ar brokastu. Sirazá man taksists atrada priváto izírétáju, 3 istabu miteklis taisni centrá.
Ar www.hotelyar.com ari var rezervét, bet tur baigi sarezgiti, jamaksá ar paypal kaut kádá noteiktá laiká utt. Bez pastávíga internetpiesléguma grúti.
Agenti palídz arí ar vilciena biletém, stacijás iepriekspárdosanas tá ísti nav, bet labie naktsvilcieni var bút izpirkti. Autobusi gan dabujami visu laiku.
VOA dod starptautiskajás lidostás, vajag vismaz 6 mén. derígu pasi un veselíbas aprdosinásanu, vai jápérk turpat uz vietas. Fotografijas nevajag. Es drosibas péc uztaisíju arí references numuru caur agentúru key2persia.com
Ja brauciens pietiekosi ilgs un nesaplánots lídz síkumiem, iesaku iepirkt vietéjo simkarti. Darbojas uzreiz, nekádas birokrátijas nebija.
Mums vieni lietuvieši teica, ka VOA bija dabūjuši bez tā koda.
Kā tad īsti Irānā pārvietoties ar sabiedrisko transportu un kā tikt pie puslīdz lētām viesnīcām - iekš www.booking.com cenas Teherānas viesnīcās trakākas nekā Maldīvu salās un Īslandē. Iekš www.hotelyar.com ir kaut kāda dīvaina sistēma, kur viss notiek tikai ofisa darba laikā un Tu pat neredzi gala rezultātu, viesnīcām ārpus Teherānas iekš www.hotelyar.com niecīga izvēle. Pēc bildēm izskatās, ka 10 USD vērts Indijas viesnīcas variants atbilst Irānas 70-80 USD viesnīcas variantam un arī par šiem 70 USD ne visur var atrast. Varbūt kāds var pakomentēt, cik tad izmaksāja ceļojums uz Irānu (bez aviobiļetes). Es saprotu, ka nebūs tik lēti kā Taizeme, Vjetnama, Filipīnas, bet nevaru saprast, kurā cenu kategorijā tad Irāna būtu ievietojama. www.numbeo.com gan rāda, ka gana lēti (izņemot alkoholu un internetu), bet papētot liekas, ka nebūs nekāda " дешёвка".
Viss būs normāli! Tik jābrauc.
Viss būs normāli! Tik jābrauc.
Piekrītu.
Ar sabiedrisko nekādu problēmu. Autobusiem dažādas komforta un cenu sistēmas.
Lētākās viesnīcas jāmeklē uz vietas, jo netā viņu nav.
Ja vien neplāno doties uz Irānu svētku laikā (piemēram, pavasara saulgriežos, kad Irānā ir jaunais gads), nevajag iespringt uz viesnīcām. Visu dabūsi uz vietas par ļoti labu cenu.
Autobusu un vilcienu satiksme ir labi attīstīta, tāpat arī vietēji lidojumi. Vienīgi autobusu biļetes nav lētas (tikai nedaudz zemāk kā Latvijā).
Ja vien neplāno doties uz Irānu svētku laikā (piemēram, pavasara saulgriežos, kad Irānā ir jaunais gads), nevajag iespringt uz viesnīcām.
Vai var būt tā, kā netā izlasīju - 2017.gadā viņiem Jaunais gads vispār neatnāk:
http://www.timeanddate.com/holidays/iran/norooz
Norooz (Persian New Year) does not occur in 2017
Ja vien neplāno doties uz Irānu svētku laikā (piemēram, pavasara saulgriežos, kad Irānā ir jaunais gads), nevajag iespringt uz viesnīcām.
Vai var būt tā, kā netā izlasīju - 2017.gadā viņiem Jaunais gads vispār neatnāk:
http://www.timeanddate.com/holidays/iran/norooz
Norooz (Persian New Year) does not occur in 2017
Būs gan, nekur jau nepaliks.
Dienas joks- Irānā Jaunais gands nepienāks (izlaidīs kādu gadu)!
Pie reizes, lai netaisītu jaunu tēmu par Irānu - kādas tad ir reālās aptuvenās ceļojuma izmaksas Irānā uz vietas, ceļojot ar paša veidotu programmu? Mēģināju kau ko veidot, bet, ja viesnīcu cenas meklē oficiālajos avotos, tad kopējā summa sanāk diezgan draudīga. Sanāk diezgan tuvu tam, ko viņi paši piedāvā ar Irānas ceļojumu aģentūrām (8-9 dienu ceļojums ap 1000 EUR bez vakariņām un ieejas maksām objektos). Tas tomēr ir daudz dārgāk nekā, teiksim, Indijā uz vietas pirkta "pakete". Sāku šaubīties, vai ir jēga braukt tikai tāpēc, ka biļetēm uz Teherānu šobrīd vēsturiski viszemākā cena, ja izlido no KBP.
Cik nu var internetā uz ātru roku atrast tad Teherānā 4 zvaigžņu viesnīca ap 50 eiro uz nakti no cilvēka, tātad dzīvojot mazāk smalki un ne tikai Teherānā vajadzētu būt krietni lētāk nekā 1000 EUR uz 9 dienām (bez aviobiļetēm).
Nešaubies, bet brauc! To, ko esi iedomājies, izdali vismaz ar 2 un tad būs pareizi!
Ja gribi dauzīties pa HYATT-iem, tad nemācēšu komentēt.
Nedaudz off-topic, bet varbūt kādam ir pieredze ar auto īri Irānā?
Pilns internets ar svaigiem un nedaudz pavītušiem (pēdējā piecgade) ceļojumu aprakstiem, pat īsti rakt nevajag. Iespaids - mugursomniekam draudzīga zeme, tai skaitā finansiāli. Tā kā valsts joprojām ir nosacīti izolēta, visa informācija "oficiālajos" avotos (kā bukingi utml.) vērtējama visai skeptiski, bet labāk vispār atmetama kā atrauta no realitātes "tur ārā", t.i. uz vietas. Naudas maka vietā gan laikam palielāku plastmasas kulīti līdzi jāpaņem
Tepat ir ceļakājieši, kas šajā valstī pabijuši.
Nedaudz off-topic, bet varbūt kādam ir pieredze ar auto īri Irānā?
Vispirms jāatbild uz tēmas autora jautājumu un tad par offtopicu.
Musulmaņu valstīs, pilsētās, parasti ir rajoni, kur viesnīcas ir ka biezs! Viena pie otras. Ja kādā nav vietu, tad recepcijas džekiņš noteikti piezvanīs citam recepcijas džekiņam (savam čomam) un tur vieta atradīsies obligāti.
Irānā par naktsmītni gribētos maksāt ne vairāk par tradicionālajiem 10-13EUR/pers. Teherānā būs sarežģītāk. Tur 15-18.
Kas attiecas uz auto īri, tad visi, kuri spēs izkriņģeļot Teherānas pārblīvētību un specifisko satiksmi, tiks kronēti par King of the road!
Nebrauciet Ramadanā!
Padalīšos ar mūsu izmaksām. Cenas šī gada sākumā par divvietīgu istabu:
-Jazdā jaukā, smukā viesnīcā pa 25 USD, ar brokastīm
-Širazā, diezgan depresīvā viesnīcā (bet blakus pilij), bez brokastīm,15 USD
-Varzaneh, tuksnesī, "homestay" viesnīcā, par 2 naktīm, ar brokastīm, pusdienām, vakariņām un 2 ekskursijām (uz tuksnesi un sālsezeru) un vešanu uz Naein, ja nemaldos sanāca kādi 70USD
-Qeshm "homestay" bija 11 USD no cilvēka ar brokastīm, pusdienām un vakariņām, bet tā nebija privāta istabā, vienu nakti tur gulēja vēl divi cilvēki.
-Qeshm 2 naktis arī palikām priekš maniem standartiem lepnā dzīvokļ-viesnīcā ar brokastīm, 30 USD (bet vīrs tur baigi cenu nokaulēja).
Citur palikām pie vietējiem un nemaksājām. Kā jau kaut kur citur rakstīju, cilvēki ir ļoooti viesmīlīgi un mēdz aicināt pie sevis ciemos, lai gan sapratu, ka līdz galam legāli tas nav, jo ārzemniekiem vajadzētu palikt valdības apstiprinātās viesnīcās.
Cik tad Irānā sākotnēji prasa par viesnīcu un cik var nokaulēt? Vai tā kaulēšanās Irānā notiek ik uz soļa un fiksēto cenu trūkums it visā ir Irānas ikdiena? Ņemot vērā to, ka tūristu tur tikpat kā nav, droši vien cenšas "noplēst" vai deviņas ādas. Netā diezgan paskopa INFO par cenām un, cik saprotu, maksājumu kartes viņiem tiek bloķētas sankciju dēļ un nets ir vai nu pavājš vai nekāds tikumisku apsvērumu un politikas dēļ. Ar milzīgu naudas žūksni braukt uz tādu valsti arī nedaudz bail, īsti nezinot, cik un par ko "noplēsīs". Citās valstīs vismaz ir pieredze, ka uz taksistiem nevar paļauties, jo aizvedīs uz tādu viesnīcu, kur noteikti "noplēsīs" dubultā. Irānā, liekas - bez variantiem, resp., taksisti ir vienīgā opcija, jo citas opcijas praktiski nav, ja vien buss vai vilciens neapstājas tieši pie viesnīcas.
Ņemot vērā to, ka tūristu tur tikpat kā nav, droši vien cenšas "noplēst" vai deviņas ādas.
Parasti jau ir pretēja sakarība, ja tūrisma nav, tad ļaudis nav iemācījušies tādas nelaipnības.
2 reizes būts un "ar visām ādām "atbraukts atpakaļ.
Cenas norādītas, atliek ciparus iemācīties.
Viesnīcas atrast uz vietas nebija problēmu.
Nav tik traka valsts, kā Viestursp1 zīmē.
Vakar pavirši palasīju pēdējo lapu par viesnīcu Irānā cenām iekš awd, no viena pasažiera tur kaut kādi fantastiski cipari figurēja, ikaunieces te augstāk minētās cenas vismaz ar 10 jāreizina. Laikam jau viss no katra individuālās "samaitātības" pakāpes mērāms - komforta prasībām, spējas komunicēt, prasmes kaulēties utt. Vismazāk laikam no veiksmes, kaut tā vienmēr ir vērā ņemams faktors.
Biju Irānā sen - pirms desmit gadiem un, iespējams, kaut kas ir mainījies, bet toreizējie iespaidi: godīgāku valsti grūtāk iedomāties. Tikko iepazīti cilvēki samaksā par tavu transportu, nopērk kādu cienastu, uzaicina pie sevis mājās uz pusdienām utt.
PS Visu plānošanu toreiz veicu ar Lonely Planet grāmatu - cenas, viesnīcas (uz vietas meklēju; dauzreiz izdevās nokaulēt kādus 10% no cenas). Gan jau tagadējais Irānas Lonely Planet ir labs avots. Jā, pirmo nakti norezervēju vai nu pa viesnīcas e-pastu vai pa telefonu.
PPS Par mašīnas īri - īrējat tikai kopā ar vietējo šoferi.
Paldies visiem, kuri palīdzēja, bet nolēmu tomēr nebraukt uz Irānu - pārāk neprognozējama valsts cenu ziņā. Baidos "uzrauties" uz "superdārgām" viesnīcām un superdārgiem taksistiem, labi apzinoties, ka man nāksies maksāt tik, cik prasīs un nekur tu neliksies.
Bet, ja Tu vari atļauties vairākas reizes doties uz Jaunzēlandi, vai tad tiešām ir tik traki jāsatraucas. Turklāt cilvēki neraksta, ka Irāna būtu dārga.
Kuri vēl no foruma dalībniekiem šogad brauc uz Irānu? Varbūt vērts uztaisīt tēmu kopīgai plānošanai.