Koronavīrusa dēļ slēgtās valstis

308 atbildes [Pēdējā ziņa]
Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1745
Manīts: pirms 1 d

Juris slaistās, bet man likās, ka šis ieraksts ir diezgan būtisks, lai tam veltītu atsevišķu tēmu:

Ingemaars rakstīja:

Grūti norādīt avotu. Kopēts no Edgara Rinkēviča ievietotās informācijas reposta (kā būtu jāraksta latviski?) pārpublikācijas sejasgrāmatā:

Valstis, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus (situācija uz 10.03., informācija un noteikumi var mainīties) 
Antigva un Barbuda – liegta ieceļošana valstī personām, kuras ieceļo no Ķīnas.
ASV – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, izņemot Honkongu un Makao, vai Irānu.
Austrālija – liegta ieceļošana valstī ceļotājiem, kuri kopš 01.02.2020. ceļojuši no vai tranzītā caur Ķīnu, kopš 01.03.2020. no vai tranzītā caur Irānu.
Bahamu Salas – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri ir apmeklējuši Ķīnu pēdējo 20 dienu laikā.
Beliza – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.
Čehija – kopš 09.03.2020. uz Čehijas sauszemes robežām ar Vāciju, Austriju un Slovākiju izlases kārtībā tiek īstenotas robežkontroles pārbaudes. Visām personām, kuras pastāvīgi vai īstermiņā uzturas Čehijā un sākot no 07.03.2020. ieradušās Čehijā no Itālijas, nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu.
Elsalvadora – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Itāliju, Ķīnu un Dienvidkoreju.
Fidži – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši vai šķērsojuši tranzītā Ķīnu.
Grenada – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas vai šķērsojušas tranzītā Ķīnu.
Gruzija – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Irānu; personām, kuras pēdējo 21 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Dienvidkoreju, Itāliju vai Japānu, jāveic pārbaudes un jāiziet karantīna. Šķērsojot robežu ar auto, tiek veiktas vadītāju veselības pārbaudes.
Gvatemala – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 15 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.
Horvātija – personas, kuras ieceļo no COVID-19 skartajām teritorijām, iztaujās veselības inspektors, kurš pieņems lēmumu par personas ieceļošanu un/vai pakļaušanu veselības pārbaudēm.
Itālija – liegta ieceļošana valstī ar tiešajiem vai netiešajiem reisiem no Ķīnas. Atcelto avioreisu dēļ ceļotājiem var būt apgrūtinātas iespējas atgriezties.
Izraēla (un okupētās palestīniešu teritorijas) - Ārvalstu pilsoņiem liegta ieceļošana valstī, izņemot, ja persona var apliecināt iespēju uzturēties izolācijā privātā rezidencē 14 dienas (par tādu netiek uzskatīta viesnīca). Apliecinājums jānosūta Izraēlas vēstniecības attiecīgajā valstī Konsulārajai nodaļai. Ceļotājiem no Latvijas tā ir Izraēlas vēstniecības Rīgā Konsulārā nodaļa.
Jamaika – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Irānu, Itāliju, Dienvidkoreju vai Singapūru.
Japāna – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri 2 nedēļas pirms ierašanās Japānā ir apmeklējuši Hubei provinci vai atsevišķus Dienvidkorejas reģionus.
Jaunzēlande – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri ceļojuši no vai tranzītā caur Ķīnu (ieskaitot Honkongu un Makao), Dienvidkoreju, Itāliju, Japānu un Irānu.
Jordānija – netiks izsniegtas ieceļošanas vīzas visām personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Itāliju, Dienvidkoreju vai Irānu.
Kazahstāna – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 30 dienu laikā ieradušās valstī no Ķīnas (ieskaitot Honkongu, Makao un Taivānu), Irānas, Dienvidkorejas, Japānas, Itālijas.
Kirgizstāna – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 20 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju, Irānu vai Itāliju.
Korejas Republika – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Hubei provinci, ieceļošanas ierobežojumi noteikti personām, kuras ieceļo no pārējās Ķīnas teritorijas. Tiek veikta visu ceļotāju anketēšana.
Krievija – liegta ieceļošana valstī Ķīnas pilsoņiem, kuru ieceļošanas mērķis ir tūrisms, privāta vizīte, studijas vai darbs.
Kuka salas – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.
Kuveita – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.
Māršalu salas – liegta ieceļošana valstī visām personām, kuras ceļo no vīrusa skartajām teritorijām – Ķīnas, Honkongas, Makao.
Mikronēzija – ceļotājiem no valstīm ar apstiprinātiem inficēšanās gadījumiem pirms ieceļošanas 14 dienas jāpavada paškarantīnā.
Moldova – ieceļotāji no atsevišķām valstīm var būt pakļauti dažādiem drošības pasākumiem, kuru mērķis ir ierobežot vīrusa izplatību.
Mongolija – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem caur visiem robežkontroles punktiem uz Mongolijas-Ķīnas robežas; ieceļošanas ierobežojumi attiecināti uz personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Dienvidkoreju, Itāliju un Japānu.
Niue – visiem ceļotājiem, kuri pēdējo 30 dienu laikā ceļojuši uz Ķīnu, 14 dienas jāpavada vīrusa neskartā valstī un 3 dienas pirms ieceļošanas Niue ir jāsaņem ārsta slēdziens.
Palau Republika – uz laiku apturēti lidojumi no Ķīnas, t.sk. tiešie reisi no Honkongas un Makao. Liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Honkongu vai Makao.
Polija – Kopš 10.03.2020. uz Polijas robežām ar Vāciju un Čehiju tiek ieviesta sanitārā kontrole, personām jāaizpilda informācijas kartes un tiek veikta ķermeņa temperatūras mērīšana.
Seišelu salas – aviokompānijas neuzņem (ieteikts neuzņemt) reisā personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.
Sentvinsenta un Grenadīnas - liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Itāliju, Japānu, Ķīnu (ieskaitot Honkongu un Makao), Dienvidkoreju vai Singapūru.
Singapūra – liegta ieceļošana valstī vai tās šķērsošana tranzītā personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Ziemeļitāliju vai Dienvidkoreju. Karantīna ir obligāta visiem, kuri apmeklējuši Hubei provinci.
St.Lucija – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju vai Singapūru.
Tadžikistāna – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Dienvidkoreju, Afganistānu, Itāliju vai Irānu.
Tonga – personām, kuras ieceļo valstī no Ķīnas (arī tranzītā), būs nepieciešama karantīna kādā no vīrusa neskartajiem punktiem.
Trinidada un Tobago – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju vai Singapūru.
Turcija - liegta ieceļošana valstī vai tās šķērsošana tranzītā personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Irāku, Itāliju. Slēgta sauszemes robeža ar Irānu, apturēti arī lidojumi.
Ukraina – karantīna 14 dienas visiem ceļotājiem, kuri apmeklējuši Hubei provinci.
Ziemeļkoreja – visiem ārvalstniekiem, kuri ieceļo no Ķīnas, tiek noteikta 15 dienu karantīna.

Varbūt Juris (vai kāds cits) var pataisīt lipīgu Smile

Papildinot:
St Mārtena - Neļaus ieceļot vai izmantot tranzītam tiem cilvēkiem, kas pēdējo 14 dienu laikā ir bijušas Ķīnā, Irānā, Itālijā, Japānā, Dienvidkorejā vai Singapūrā. Izņēmums ir Holandes karalistes iedzīvotāji (iekļauj Nīderlandi un tai piederošās salas) - avots: https://www.thedailyherald.sx/islands/travel-restrictions-now-in-effect-...

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 35 ned
AShs
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/12/2014
Ziņas: 789
Manīts: pirms 10 ned

Papildināšu par Krieviju - tiko sazvanījos ar partneri Krievijā, apjautājos par Corona, šiem ir saraksts ar riska valstīm, tai skaitā Vācija, un no šīm valstīm iebraukušajiem ir uzreiz 14 dienu karantīna. Ir vērts pačekot sīkāk, ja ir aktuāli.  Uz jautājumu, ja es tagad lidoju uz vāciju, un pēc nedēļas uz Krieviju, bet no Latvijas, vai mani liks karantīnā, atbilde bija - visticamāk ka nepārbaudīs un neliks, bet risks pastāv. 

Šis info ir nepārbaudīts, jāprecizē googlējot (vai Yandexojot) pašiem.

2023: VNO TLL CPH ARN HEL OSL BGO GOT MUC VIE MXP OVD BCN LIS MAD DUB OTP VCE HAM

2022: MUC AGP CPH TLL VIE SOF ZRH TBS IST

2020-2021: MSQ LED SVO VNU MAD MUC DUS VIE BUD PRG TXL AMS

Ermīns
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/01/2013
Ziņas: 115
Manīts: pirms 3 d
Kur: Rīga
zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 35 ned

Paldies. 

Te arī ir minēts par ierobežojumiem attiecībā uz Krieviju.

RUSSIAN FED. - published 07.03.2020

1. Nationals of China (People's Rep.) are not allowed to enter Russian Fed.

- This does not apply to passengers who reside in Russian Fed.

- This does not apply to airline crew.

2. Passengers with a Hong Kong (SAR China) or Macao (SAR China) passport are not allowed to enter Russian Fed.

- This does not apply to passengers who reside in Russian Fed.

- This does not apply to airline crew.

3. Nationals of Iran are not allowed to enter Russian Fed.

4. Passengers arriving from Iran are not allowed to enter Russian Fed.

- This does not apply to nationals of Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Russian Fed.

- This does not apply to passengers who reside in Russian Fed.

- This does not apply to airline crew.

- This does not apply to official delegations.

5. Passengers who have been in China (People's Rep.), France, Germany, Iran, Italy, Korea (Rep.) or Spain and are planning to stay in Moscow must report to the special hotline by phone. They must stay self-isolated in Moscow for a period of 14 days.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 35 ned

Jaunais Upd no ĀM.

 Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 izplatību, aicinām neapmeklēt šādas valstis:

 • Ķīna;
 • Itālija;
 • Irāna;
 • Singapūra;
 • Japāna;
 • Dienvidkoreja;
 • Spānija;
 • Francija;
 • Vācija;
 • Austrija;
 • Šveice.

Aicinām atbildīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz šādām valstīm: Amerikas Savienotās Valstis, Apvienotie Arābu Emirāti, AustrālijaBahreinaBeļģija, Čehija, Dānija, ĒģipteGrieķijaIrākaIslandeKanādaKuveitaLielbritānijaMalaizijaNīderlande,  NorvēģijaTaizeme, Zviedrija.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10838
Manīts: pirms 2 d

Uzbekistanā nopublicējuši jaunumus par ieceļošanu: https://podrobno.uz/cat/obchestvo/shtraf-za-narushenie-karantina-v-uzbek...

Latvija sarakstā nefigurē, bet no LTU un EST iebraucošajiem jāpiesakās pie lokālajiem doktoriem.

 

 

maddi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2015
Ziņas: 120
Manīts: pirms 1 ned

Seišelas neielaiž valstī arī tos kuri pēdējo 14 dienu laikā bijuši Dienvidkorejā, Irānā, Itālijā un apdomā vai šo sarakstu vēl nepaplašināt.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10838
Manīts: pirms 2 d

Lielā un brašā Indija nometīs mierā koronavirusvazaņķismu no 13.03. 12.00 (GMT) visos robežpunktos. Tūristu vīzas tiks piebremzētas līdz 15.04.2020.

https://economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/all-touris...

Ja atklāti jāsaka, tad tik apjomīgu jucekli es agrāk neesmu pieredzējis. Jājautā padzīvojušākiem ļaudīm. Viņi noteikti pasmīnēs.

 

 

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 35 ned

Pedējā ziņa no ĀM.

Citāts:
Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Elhana
Lietotāja Elhana attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/01/2010
Ziņas: 181
Manīts: pirms 17 ned

Sen nekur nav būts!

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14878
Manīts: pirms 9 st
Kur:

Tvnet raksta, ka no pirmdienas čehi pilnībā slēgšot robežas:

https://www.tvnet.lv/6922180/cehija-no-pirmdienas-pilniba-sledz-robezas

lynx21
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2018
Ziņas: 326
Manīts: pirms 10 ned
AShs
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/12/2014
Ziņas: 789
Manīts: pirms 10 ned

Np 16.03 Krievija ierobežo lidojumus ar EU valstīm. 

Citāts:
Россия с 16 марта ограничивает регулярное авиасообщение со всеми странами Евросоюза, кроме рейсов из Москвы в столицы и обратно.

Man parādījās cerība atgūt naudu par BT lidojumu uz pēterburgu pēc nedēļas Smile

2023: VNO TLL CPH ARN HEL OSL BGO GOT MUC VIE MXP OVD BCN LIS MAD DUB OTP VCE HAM

2022: MUC AGP CPH TLL VIE SOF ZRH TBS IST

2020-2021: MSQ LED SVO VNU MAD MUC DUS VIE BUD PRG TXL AMS

gklavs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/01/2017
Ziņas: 2371
Manīts: pirms 1 d

Kipra ciet no 15.03.2020 uz 15 dienām.

Ceru, ka šodienas BT reiss uz Larnaku atlidos un rītdien mājās aizlidosim…

agneeshuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2010
Ziņas: 192
Manīts: pirms 5 ned

Baumas klīst, ka arī Turcija no nākamās otrdienas slēgs robežu. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10838
Manīts: pirms 2 d

Varbūt atkārtošos (AShs pirms tam ievietoja par RUS?). Te oficiāls dokuments par Krieviju no 16.03.2020. Izskatās, ka ar ES galvaspilsētām reisi tiks saglabāti.

http://m.government.ru/news/39150/

 

 

AShs
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/12/2014
Ziņas: 789
Manīts: pirms 10 ned

Lei Fengs rakstīja:

Varbūt atkārtošos (AShs pirms tam ievietoja par RUS?). Te oficiāls dokuments par Krieviju no 16.03.2020. Izskatās, ka ar ES galvaspilsētām reisi tiks saglabāti.

http://m.government.ru/news/39150/

Paldies, AShs neievietoja gan, tik īsi pastāstīja. Man kautkā nepietiek pacietība apgūt failu pievienošanas nianses, bet linka man nebij.

2023: VNO TLL CPH ARN HEL OSL BGO GOT MUC VIE MXP OVD BCN LIS MAD DUB OTP VCE HAM

2022: MUC AGP CPH TLL VIE SOF ZRH TBS IST

2020-2021: MSQ LED SVO VNU MAD MUC DUS VIE BUD PRG TXL AMS

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8681
Manīts: pirms 16 st

Malta arī no šodienas nosaka 14 dienu karantīnu visiem iebraucējiem:

https://www.visitmalta.com/en/covid-19

Epa
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/06/2015
Ziņas: 1336
Manīts: pirms 4 d
Kur: Rix

Par Čehijas republikas robežas šķēršošanu:

Iebraukt tūristiem aizliedz / izbraukt atļauj.

https://mobile.twitter.com/czechmfa

Epa
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/06/2015
Ziņas: 1336
Manīts: pirms 4 d
Kur: Rix

Norvēģija: as of 8am CET on March 16, airports and seaports will be closed to all foreign citizens.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Epa
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/06/2015
Ziņas: 1336
Manīts: pirms 4 d
Kur: Rix

Jaunākā info par: "Valstis, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus".

https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/65695-valstis-kas-i...

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10838
Manīts: pirms 2 d

 

 

Eva
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 247
Manīts: pirms 3 ned
Kur: RIX

Krievija arī slēdz robežas līdz 1. maijam no 18. marta

http://government.ru/docs/39179/ 

BigBigT
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2015
Ziņas: 441
Manīts: pirms 5 ned

Francija slēgta uz 30dienām, 15 dienas visi draudzīgi tup mājā. Pārkāpējus armija nošauj.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4116
Manīts: pirms 4 st

Tieši "nošauj"? 

Vārdu sakot, protams, nešauj (atvainojos, bet manuprāt diezgan pastulbs joks esošās histērijas apstākļos), taču prasīšot paskaidrojumus par iemeslu, kāpēc staigā apkārt, un likšot sodus.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 1 ned
Kur: Stokholma

Grieķija noteikusi 2 nedēļu obligātu karantīnu visiem iebraucējiem, tātad de fakto slēgta, bet de jure nē. Bija 3 neatceļamas rezervācijas Orbitz. Sazvanot klientu apkalpošanu (gaidīšana ap 15min) izdevās visas bez maksas atcelt. Teica, ka jāsazinās ar viesnīcu, lai saņemtu apstiprinājumu, bet nezinu, vai tiešām uzreiz (man gaidot) sazinājās vai arī tikai teātri spēlēja, lai neizplata info, ka visi visu var atcelt, vai arī viņiem jau atrasts, kuras viesnīcas atļauj atcelt un kuras nē. 

arizona
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/11/2015
Ziņas: 168
Manīts: pirms 14 ned

šoreiz ļoti pārsteidza Lietuvas rīcība - viņi par robežu slēgšanu 18.00 paziņoja slēgšanas dienā sestdien 14.03. (vēl 12.00 sestdien meklēju informāciju, un neko nevarēju atrast, piemēram viņu ārlietu ministrijas lapā bija 2 nedēļu vecs info), nevis kā Polija - savlaicīgi (viņi paziņoja piektdien). Atstāja gan humāno koridoru atbraukt cilvēkiem mājās- taču ziņās par to vispār sākumā nebija ne runas (par robežu slēgšana tomēr ir jābrīdina iepriekš vismaz 12 stundas, manuprāt). 

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3340
Manīts: pirms 1 d
Kur: RIX

Lietuvas valdība pagarinājusi termiņu, kurā ārvalstnieki tiks ielaisti valstī ar mērķi šķērsot valsti tranzītā līdz 22.marta plkst.23.59. Līdz pat karantīnas stāvokļa beigām tiks pieļauts tranzīts pāri Lietuvas teritorijai bez pieturām valstī.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14878
Manīts: pirms 9 st
Kur:

Īsti nesaprotu, bet man liekas, ka pirmais teikums ir pretrunā ar otro. Tad kā īsti, līdz 22. martam vai līdz karantīnas beigām?

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10838
Manīts: pirms 2 d