Jaunaisgads Somijā

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 799
Manīts: pirms 9 st

Tikko atgriezāmies no svinēšanas Koli, Somija, tādēļ gribu pareklamēt Koli nac.parku kā izcilu ziemas galamērķi.
Esmu bijusi daudzos slēpošanas kalnos Eiropā, un varu apgalvot, ka Somijas ziemas ainavas ir ievērojami citādākas.

Nakšņojām Kolin Lotus Cottages (6 cilv mājas), kas uz ģimeni bija ap 260 Eur 3 naktis. Protams, ārpus populārajiem datumiem cenas ir zemākas. Bet! Iesaku lielākām kompānijām (mēs bijām 12) rezervēt jau jan-mar, jo vēlāk ļoti sarūk pieejamība.

Ko tur darīt?

1. Pārgājiens ar sniega kurpēm. https://koliactive.com 25Eur/pers uz 3-4h. Jautri un forši. Pirmā bilde ir skats pār aizsalušo ezenu pārgājiena galamērķī.

2. Kalnu slēpošana. Nu, šo es reklamētu dēļ skatiem. Pati slēpošana 3-4h ok, tad vēl kādu vakaru, lai apbrīnotu, kā izskatās tie koki dažādās gaismās, vēl kādu dienu, bet nu reāli trašu nav daudz. Ja ir auksts, tad var riktīgi krēsla pacēlājā nosalt (8min). Bet pāris dienas, kā jau teicu - ļoti forši.  Cenas - 2h 28 Eur, 1d -38Eur. (otrā bilde izplūdusi, jo fočēju no pacēlāja ar salstošām rokām, bet nu nereāli skaisti tie koki).

 3. Distanču slēpošana. Šo ļoti izbaudīju - trases izcilas, labi koptas. Ap 50km. Apgaismoti ap 10km. No mūsu kotedžām trases varēja sasniegt ar slēpēm. Tumsā skati dievīgi.

Ar ziemeļblāzmu mums nepaveicās, bet bija interesants atspīdums mākoņos (nesapratām, no kurienes, iespējams, no slēpošanas kalna). Tāda sirreāla sajūta. Pēc 2 vakariem jūtos pilnīgs profs un vairs nav bail ar distancenēm maukt no kalna Smile Var slēpot arī pa ezeru, kur pa ziemu tiek atklāts auto ceļš.

Braucām caur Tallinu (līdz ar to var apvienot ar Tallinas svētku rotājuma apskati) un ar prāmi, visas slēpes un ēdam-dzeram-lietas ņēmām līdzi. Bet Koli ciematā ir veikaliņš, kurā pamatietas var sapirkt. 

Katrā kotedžā ir sauna, ir ugunskura un grila vietas ar sagatavotu malku. Vecgada nakts izklaidei iestudējām S legkim parom. Tā ka varu padalīties arī ar scenāriju Smile

Nu tā. Iesaku vienreiz pamēģināt. Mums paveicās ar t. Nezinu, kā būtu pie -20-30 C. 

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 27 ned
Kur: RIX

Skaisti! Cik tad bija veiksmes grādi?

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10693
Manīts: pirms 11 st

Pozitīvi! Jo mazāk pilns Eur, jo foršāk!Smile Visi nevar satilpt Faraonu zemē.

Ģeogrāfiskās izglītošanas rezultātā atradu šo: https://www.nationalparks.fi/kolinp/directions

Legkij parā pirts? Jeb lidmašīna skurbulentam? Smile

 

 

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 799
Manīts: pirms 9 st

Juris wrote:

Skaisti! Cik tad bija veiksmes grādi?

Pa dienu ap -6-8C