Filipīnas 2016. Vaļhaizivis un sardīnes

15 atbildes [Pēdējā ziņa]
andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

Sākums: Kokomangas šoti un bruņurupuči

 

21.janvāris. Pārbrauciens Apo-Malatapay-Dumaguete-Sibulan-Liloan-Ēdene

 

Apo-Malatapay 60min. 300 peso/pers.

Izbraucām no rīta, lieli viļņi, lai arī laiviņa kustējās lēni, bijām cauri slapji, pavēss..

Lielajā salā saule, karsts. Vienā tirgus būdā pārģērbāmies un gājām uz lielceļa stopēt kādu braucamo

 

Malatapay - Dumaguete 60min. 25 peso/pers.

Patrāpījās džipnis. Pusceļā konduktoram iedevu 50 peso, par diviem, un lai gan pēc nobrauktajiem km vajadzēja 36/vienam, pie izkāpšanas vairāk neprasīja..

Daudz brauktgribētāju, stājāmies pie katra staba, no solu apakšas tika izvilkti papildus beņķīši un salikti ejas vidū

 

Dumaguetē paēdām, šo to iepirkt arī vajadzēja.

Dumaguete - Sibulan Port. 15 minūtes ar traisiklu par 100peso/traiks

 

Sibulan Port - Liloan/Santander 20min. un 62 peso/pers.

 

Kuģis(fastcraft) kursē katrā apaļā stundā - 62peso, mūsu draugs pumpbouts - 42peso un atiet katrā pusstundā.

 

Braucām ar laikā tuvāko, fastkraftu

Ieteikums: kuģa galvenā klāja sēdvietas ir virs dzinēja, smirž pēc izplūdes gāzēm. labāk nokāpt uz apakšējo, svaigāks gaiss

 

Liloanā kuģi gaida Ceres Line public busi. Galapunkts viņiem Cebu, iet garām Tan Awan(izkāpšanas vieta pie Oslob haizivīm). Biļete 30 peso autobusā vai ostā, reizē ar kuģa biļeti

 

Mums busu nevajadzēja, viesnīca tepat blakus

 

21 - 23.janvāris   Eden Resort

120EUR/divas dienas, rezervēts hotels.com, krāju bezmaksas nakti, dabūju arī PINSus

300m no ostas. 10 istabas, katrai terase ar skatu uz jūru, laba masāža, laba virtuve, baseins, smilšu pludmales nav, bet ir koraļļi, zivītes, ir straume, pleznas ieteicamas.

Dzīvojām ist.nr.10, malējā māja, ārpusē reizēm nosmaržoja pēc kanalizācijas, tā ka, ja ir iespēja, jāņem mājiņas no 1 līdz 8.

Viesnīca ved uz vaļu vērošanu, 6:30 un 9:30,  500peso/RT, cena par room ne par pers.

 

Vakarā aizbraucām uz Santander pēc ruma un duriana. Braucām ar habal-habal par 100 peso/RT

22.janv.Piektdiena Plāna punkts Nr.3 Oslob Haizivis

 

Pasākuma darba laiks no 6:30 līdz 12:30, snorkelēšana 1000peso, vērošana no laivas 500PHP, pus stunda ar kustoņiem par šo naudiņu. Zemūdens fotoaparāta īre - 500PHP, pēc tam flešā(tavā) novilks uzņemto. Krastā ir dušas, nav sāļam jābrauc prom.

 

Autobusu nokavējām, gaidīt nākošo negribējās, aizbraucām ar traiku par 250peso/RT. Puisītis gribēja ievest kaimiņu viesnīcas teritorijā, nopelnīt kādu papildus naudiņu, aizrādīju, ka ne tur man vajag, paklausīja bez ierunām.

No viesnīcām cena uz haizivīm tā pati, bet iekasē papildus 100 peso par drēbju skapi, un ilgi..kamēr izreklamē viesnīcas labumus..kamēr aizved pie rociņas pie zivītēm..

Bet ja ir vajadzība pēc aizslēdzama drēbju skapja vai pusdienām(viss par maksu protams), tad var arī izmantot šo variantu.

 

No sākuma ir jānoklausās instruktāža: haizivij nedrīkst piepeldēt tuvāk par četriem metriem, no astes 5m, aiztikt nedrīkst(naudas sods par to), nedrīkst lietot pretsaules krēmus, losjonus u.t.t.

No sevis pateikšu, ka snorkelēt labāk T kreklā, medūziņas dursta. Straume jūtama, ieteicamas pleznas

 

Pēc tam kasē samaksā, paņem savu vaučerīti ar numuru un gaidi kad izsauks.

 

Pēc kāda principa sēdina laivās..nesapratu. Vienāda lieluma laivā var ietupināt astoņus(ne no vienas grupas, ar dažādiem numuriem), bet var arī divus. Var būt no viesnīcām atvestos sēdina vienā?

 

Mums diviem tika visa laiva, bonusā - divi īrēji. Laiva šaura, zvalstīga, vējš, viļņi, laivā ūdens gluži ne līdz potītēm, bet uz grīdas likt neko nevar, samirks. Tādēļ mugursomu līdzi neņēmu, kopā ar virsdrēbēm atstāju pie informācijas galdiņa meitenēm. Pilnīgi iespējams, ka kaut kur bija arī slēdzami skapīši, nemeklēju.

 

Laivas ar skatītājiem sastājas divās rindās(aplī, pusaplī, atkarīgs no straumes un vēja) un tām garām, ar mazu kanoe, airējas puisītis un met ūdenī ēdienu. Katrai mazlaiviņai, kā tāda sunīte, pakaļ peld haizivīte Smile

 

Par to ka te haizivis piebaro, zināju, bet, ka tādā veidā, nē, un kolīdz apstājāmies - uzliku masku un metos ūdenī meklēt lielos kustoņus. Brīdi paplunčājos, nekā nav, pacēlu galvu un ieraudzīju pretī peldošu laiviņu un viņai blakus auto riepu. Atkal iebāzu galvu ūdenī..un tad tikai sapratu, ka tā nav nekāda "riepa", bet haizivs mutes augšējā daļa.. Pēkšņi man vairs nebija kur palikt, vienā pusē pie laivas pieķērušos ķīniešu rinda, otrā pusē Laiva Barotāja, pa vidu Mute.. Es apjuku..kustonis nē..mierīgi ienira nedaudz dziļāk un papeldēja man apakšā..un peldēja, peldēja, peldēja, tajā brīdī atcerējos filmu - Zvaigžņu ceļš(karš), tur tāda aina ar gaaaru kosmosa kuģi Smile  

Beidzot, novicinājis asti man gar degunu, kustonis bija prom. Nu man amats rokā, turpmāk peldēju virs viņiem. Četru metru distanci ievērot nevarēju, neviens arī neaizrādīja, beigās, neskatoties uz aizliegumu, pat pataustīju vienas zivs asti, gluda, var pat teikt samtaina, patīkami pieskarties Smile

 

Vēl interesanti - lielākā daļa vērotāju sēdēja laivā vai ielīda ūdenī, bet turējās pie laivu stabilizatoriem..peldēja tika daži. Es biju sagatavojies riktīgam turku baseina variantam, bet te patīkama brīvība, visas haizivis tavas  :)

 

Krastā duša, neliels žāvējiens saules staros, dalīšanās iespaidiem un varam doties tālāk.  

 

15 minūšu braucienā no haizivīm ir  Tumalog ūdenskritums(Mag-ambak Falls saukts arī par Toslob Falls). Ceļš stipri kalnains, traiki tur nebrauc, var tikt ar mocīti(habal habal). Vienu habalu arī sarunājām par 150peso/RT. Drīz vien nožēloju, ka nesalīgu divus(būtu 200peso), 45 grādu slīpumā aizmugurē sēdēt..maigi izsakoties nebija diez ko ērti Frown  

Kalnā kase, tirdziņš, ēstuve. 20peso/biļete. Tālāk ar kājām vai citu mocīti par 30peso

Līdz ūdenskritumam metri 500

 

Nav ne vaina lēnā garā pastaigāt, tikai ik pa laikam mocīši traucē

 

Lejā ēna, nojumes ar galdiem un soliem, tualete

Tumalog. Patīkama vieta, lai gan tūristu vietā pārītis dinozauru te iederētos labāk

 

Augšā uzbraucām par 50peso, negribējās kāpt. Tālāk līdz "haizivīm", kur mūs pacietīgi gaidīja trīsritenis, un atpakaļ uz Ēdeni.

 

Baltu, smalku smilšu te nav, asi koraļļi sākas pie paša krasta, vajag ūdens čības. Ar pleznām grūtāk ieiet ūdenī, bet toties drošāk peldēt, jūtama straume

 

Ejam/kāpjam uz krastmalu

 

Bēguma laikā, no ūdens atbrīvojas paliela krasta daļa, un tur, koraļļu šķirbās, slēpjas dažādi kustoņi. Vietējie lasa un pēc tam, tur pat klints ēnā, mielojas ar maziņiem gliemežiem. Kādu brīdi palīdzējām lasīt, tad apnika..un arī nepagaršoju

 

Aizgājām uz tuvējo veikaliņu iepirkt pārtiku. Pa ceļam skatījām dažādus mitekļus, citi standartā, t.i.stipri vienkārši, bet citi betonā un stiklā Smile tā iepatikās žogs, ka māju pat nenofotografēju

 

Pie Liloan - Malbolas - Cebu ceļa, veikaliņā/būdiņā, iepirku proviantu vakaram: 375ml Tanduay par 45 peso, resnu San Miguel par 100 peso, maisiņu ar kaltētas zivs gabaliem par 20 peso, ananāsu sulu par 32peso.

Pie Ēdenes vārtiem mūs apstādināja sargeņģelis un norādīja, ka lietot svešproduktus viesnīcas teritorijā nedrīkst..

Pretī nerunāju, piekritu, un teicu, ka noteikumi ir svēta lieta, bet mums ne prātā nenāca tos pārkāpt, un džinkstošie produkti maisiņā ir domāti nevis ēšanai, bet kā suvenīri mājāspalicējiem..

Lai cik tas dīvaini nebūtu, policists noticēja..

 

Bet tā kā nepārbaudītu mantu uz mājām vest negribējās….ja kas, zivīte bija stipri garda! Izlobīti gabali bez asakām, ne par ciete ne par mīkste ne par salde ne par sāle, iepakojums gan netovarnijs, bet galvenais taču ir garša Smile

 

Par kārtības ruļļa neievērošanu sirdsapziņas pārmetumi nu nemaz nemocīja, jo divas vakariņas ēdām viesnīcas restorānā un bārā džinu lietoju..

Viss, pēdējais vakars Ēdenē

 

23.janvāris. Kawasan un Moalboal

 

Paēdām brokastis un devāmies uz Cebu - Malbolas ceļu, bija doma no turienes aizbraukt līdz Bato autobusu stacijai. Līdz ceļam nemaz nebija jāiet, modrs traisiklists mūs savaņģoja pie viesnīcas un pēc brīža jau tarkšķinājām uz Bato. 6km, minūtes 15 un 70peso

 

No Bato "autoostas" līdz Matutinao baznīcai 50km, stunda desmit un 50 peso

Busis bez kondicioniera, durvis brauciena laikā ciet netika vērtas, līdz ar to salonā temperatūra ideāla

 

Izkāpām Matutinao. Līdz Kawasan ūdenskritumam kādi 2km. Piedāvā aizvest ar mocīti par nezinucik, jo gājām ar kājām. Pēc gabaliņa biļešu pirkšanas vieta, 10peso, tālāk tikai taisni līdz ūdenskritumam. Tā kā ir sestdiena, daudz vietējo, šiem pilnas rokas ar maisiņiem, dodas piknikā. Pa ceļam ir vietas kur uzkost, cepti banāniņi, pankūciņas pildītas(nezinuarkobet gardas), var padzerties no tikko uzšķērsta kokosrieksta.

Ceļš ved gar upi, ēna, patīkama pastaiga

 

Ūdenskritums trīs līmeņos, pirmajā var nopirkt galdu - 300peso, plostu 300peso, vesti 50peso. Ir plakāti ar cenām. Ja brauksi ar plostu, būs jāmaksā plostagrūdējam - 200peso(to nereklamē).

Pie ūdenskrituma ir ēstuves un pat viesnīcas. Ja vēlme redzēt un baudīt šo vietu bez daudzdaudz tūristiem, pārnakšņot te nav nemaz tik slikta doma..

 

Uz otro un trešo līmeni var uzkāpt pa šauru, līkumotu taciņu. Tā līkumo diezgan augstu virs upes un vietām var nokāpt pie tās pa galīgu bezceļu, lai tur, kādā maziņā upes līcītī,  mierā un klusumā papeldētos. Bet tā kā bija sestdiena, šīs vietas bija vietējo zinātāju aizņemtas..

Tā arī neizpeldējušies kopējā vannā, devāmies atpakaļ.

No Matutinao līdz Malbolai 20 peso. Autobuss bez AC un ar traku šoferi, aizlidojām par divdesmit minūtēm. Izkāpām pie tirgus.

No turienes līdz Panagsama pludmalei ar traiku, 80 peso un desmit minūtes

 

Savedra

Viss arī bija tā kā reklāmā uz sienas rakstīts. Iepriekš nerezervēju, atradu uz vietas, iepatikās Smile

1635peso/nakts

 

Vienīcai nav ne restorāna ne bāra, bet istabas ledusskapis pilns, cenas sakarīgas. Drēbes arī nodevām mazgāt

 

Malbolā smiltis ir Baltajā Pludmalē, bet Panagsamā ir Plāna punkts Nr.4 - Sardīnes

Šeit dziļums sākas metrus trīsdesmit no krasta, strauji, 90 grādos, un tur tad arī ganās sardīņu miljoni. Peldējos te pat, pretī viesnīcai, aiz mazās laiviņas

 

Cik vien tālu varēja redzēt, visur sardīnes! Pašķīrās, deva man ceļu, bet organizēti, bars neizjuka. Pašā kolonijā visu laiku notiek iekšējās kustības, kā pa tiltu pārvadiem, viens bariņš nogriežas vai papeld dziļāk, tai vietā ieplūst cits no apakšas vai blakus "joslas", tai pašā laikā viņas, rindas kārtībā, uz mirkli sagriežas sāniski, tāda kā mirgošana nepārtraukti. Un sanoņa, klusa, bet nebeidzama..  No tās žibināšanas apreiba galva un uz brīdi pazuda orientācija telpā..

 

Iespaidi stipri pozitīvi, patika pat vairāk kā vaļhaizivis..protams, izņemot pirmo tikšanos ar "riepu", tā saraksta augšgalā  :)

 

Ciems maziņš, šauras ieliņas bez seguma, tirdziņš, tirgotavas, ēstuves. Pa dienu tūristu maz, vakarā uzrodas. Tad sākas skaļumi un ir pilnas ēstuves

 

Ēdām filipīniešu ģimenes restorānā Little Corner

 

25.janvāris. Panagsama - Moalboal - Bato - Dumaguete

Samaksāju par istabu, tīro vešiņu un izdzertajiem atspirdzinošajiem dzērieniem. Tad ar traiku līdz  lielveikalam Gaisano Grand, tur aizgāja stunda - pirkumi, uzkodas. Ja kas, ar mugursomām veikalos iekšā nelaida, atstājām bagāžas glabātuvē, pakalpojums bezmaksas

 

Tur pat pretī veikalam autobusu pietura

Līdz Bato 70 peso un stunda četrdesmit ceļā. Busis pārpildīts, apsēsties dabūjām kaut kur pusceļā

 

Ir svētdiena, rastamans Smile ved nabaga gailīti uz asiņaino cīnu, var būt, ka pēdējo viņa mūžā..

 

No Bato ar kārtējo traiku par 70 peso līdz ostai, nopirkām biļetes un tūlīt jau iekāpšana.

 

Sibulanas ostā, līdz Robinsonam, prasīja 150 peso, izgājām uz ielas sarunāju par 100

 

Viesnīca, itāļa restorāns, veikali, promenāde un atpakaļ uz viesnīcu kravāt mantas..

25.jan. Dumaguete - Manila - Busuanga(Coron) Philippines Airlines 10:40-12:00  14:40-15:35. pirkts ar 10kg nododamo + 7kg rokas bagāžu 1871.00PHP=40.88EUR(vienam) ar sēdvietām.

Terminal fee 150 peso

 

Jau ielidojot bija skaidrs, ka ar laika apstākļiem Busuanga mūs nelutinās, tā diemžēl arī notika, bijām tikai vienā tūrē..

 

Korona no lidostas 22km. Ar minibusu cena 150peso, pieved līdz viesnīcai

 

25-29.janvāris  Coron Bancuang Mansion.

 Ne pašā pilsētā, kājām minūtes piecas/desmit. Pretī benzīntanks, terase ar skatu uz līci, baseins ar burbuļiem, brokastis, Wi Fi. Paplašinās, taisa piebūvi. Pēc interneta atsauksmēm stipri iepatikās, dabā nē..

Uzmanību! Ir numuri bez logiem! Mums tādu gribēja iedot un pie tam tur bija pelējuma smaka..stipri noprotestēju, iedeva citu

Rezervēts caur PINS ar hotels.com   167.00 EUR/četras naktis

 

Pārvietošanās pa pilsētu ar traisiklu 10 peso. Izbrīnīja, ka ostā un centrālajā laukumā stāvošie, arī neprasīja vairāk kā desmit, citās pilsētās "dežūrnieki" bija dārgāki. Tātad šeit stāvvietu mafija ir izskausta. Pozitīvi!

 

Aizbraucām vienā tūrē, laikam A, Viesnīcā prasīja 1500, nopirkām uz ielas par 650. Bija arī par 500 piedāvājumi, bet nepatika pārdevēji.. Nosaucu viesnīcu, vārdu, meitenīte iedeva lapīti ar laiku un vēl kaut kādiem skribuļiem. No rīta puisītis ar traiku mūs savāca un aizveda uz ostu

 

Mūsu laineris

 

Tur sapazināmies ar pārējiem. Visi mani bērni un mazbērni..pēc gadiem prtms Smile

t.i.ar divām meitenītēm no Igaunijas, diviem brāļiem no Somijas(vēlāk redzējām visus četrus čupojamies pie karstajiem avotiem),visu ceļu salstošu meiteni no Argentīnas, zviedrieti, ar viņas boifrendu no Francijas kā arī sievieti no Palestīnas.

Palestīniete gandrīz visu brauciena laiku lasīja grāmatu

gandrīz tādēļ, ka pārējo laiku viņa izpildīja jogas un kiokušinkai vingrinājumus, draudīgi..

 

Pirmā pietura(vai tik nebija Zaļā Lagūna?)

 

Apkārt skaisti, zem ūdens kā ---- t.i.nekā interesanta Frown Saules arī nav, vējš nesilts..

 

El Nido ēdienu gatavoja uz vienas no Pusdienu Salām, šeit - brauciena laikā, uz laivas

 

Nākošā pietura - "kaut kāda sala"

Pasnurkelēju. Skaisti koraļļi, zivītes, mazs bruņurupucis, salīdzinot ar Apo salas gigantiem, atradu pārīti kolekcijas gliemežvāku(uz robežas neatņēma)

 

"Pusdienu Sala"

Tumšie puisīši salika šķīvjus un atstāja tūristus gremot vienatnē

 

..un tikai tad kad gandrīz viss bija nokopts un tūristi aizgāja sauļoties, pie ēdiena pieslēdzās apkalpe. Viņiem tika rīsi, zivis, gurķi, ūdenszāles. Dārzeņu sautējums, cūkas miesa, banāni un mango bija piebeigti..

Izprašņāju puisīšus par to pēc zivīm garšojošo zaļo brīnumu - ūdeszāles esot, nekādi ne ikri

Ikriem līdzīgo zāli ēdu pirmo reizi, savdabīga garša un konsistence, pie mums būtu cieņā kā eksotisks ēdiens, līdzīgi kā durians Smile

 

Nākoš pietura - Kayangan ezers

Šis gan nav ezers, šis ir atpakaļskats uz līci

 

ezers ir otrā kalna pusē

Atkal pasnorkelēju, bet te interesantāk ar kajaku pabraukāt, ezers liels

 

Visu dienu pūta stiprs vējš, viļņu dēļ kustējāmies lēni un līdz ar to stipri atpalikām no grafika. Laivas sapulcē nolēmām neturpināt ceļojumu(palika divi neapskatīti objekti), pārbraucieni pārāk nerelaksējoši..

Ekstrēma ziņā pēdējais gabaliņš līdz ostai atpalika no Apo - Malatapai pārbrauciena, bet arī nepatīkams..

 

No ostas līdz miteklim ar traiku  

Vējš nerimās arī turpmākajās dienās un līdz ar to netiku uz Lusong Island Coral Garden.. Salasījos, ka tur zemūdens pasaule stipri laba..,bet nesanāca Frown

 

Aizbraucām uz karstajiem avotiem. Traiks par 300 peso.

 

Pa ceļam redzējām mūsu laivas biedrus, viņi lēnā garā slāja ar kājām(kilometri pieci/seši līdz pilsētai). Nuja, steigties ta nav kur, ja uz tūrēm netiec..

 

Ieejas biļete 200peso/pers. Lielajā baseinā jau stipri silts ūdens, bet mazajos riktīgi karsts. Nedaudz pēc sēra smaržo.

Viss klusu un mierīgi, saules nav, bet ir aizvējš

Līdzi bija paņemti uzkožamie un apakšdzērieni..tā ka divas stundas tur pavadījām

 

Pilsētiņu izstaigājām, tā nekas, dzīvīga

 

Amīšu celtais parks pie ostas. Tagad traiku stāvvieta

 

Izcenojums individuālajām tūrēm

 

Transporti

 

Daudz viesu māju

 

Te arī par 500

 

Ēdām pie ķīniešiem

 

Ēstuve vienkārša, saimnieki un pavārs ķīnieši.

Atnesa springrolus ar bojātas gaļas pildījumu.. Stipri par to atvainojās un nomainīja tos ar citiem, ar dārzeņu pildījumu, jāmaksā nebija.

Sūtīju arī ceptu zivi

To atnesa pēc springroliem, laikam ar dizaina elementiem gribēja nogludināt vainu Smile

 

Lolo Nonoys

Galdi no vesela koka ripām. Ēdām pie latviskas ripas Smile

 

Abiem cenas 2-4EUR par ēdienu

 

Lētāk, bet ne mazāk garšīgi pie Mamas

 

Tur darbojas - sūti gaļu, rīsi par brīvu(vistas gabaliņš no 40 peso), uz galda komponenti mērcītes pagatavošanai un ūdens karafe. Apēdīsi rīsus - uzliks vēl. Te nāk vakariņot vietējo ģimenes

 

Čilli krabi(1kg/700peso)ēdām šķērsieliņā, blakus Mamas

 

Uz ielas.

Uz iesmiņiem sadurti aknu, iekšu, gaļas gabaliņi, bija arī vistu galvas.. Izvēlies kas šķiet apetītelīgāks un to tūlīt uzceps. Maksā iesmiņi no 10 līdz 15 peso. Man garšoja cūkas pavēderes gabaliņi, sagriezti kubiciņos, ar visu ādu. Lielās gaļas šķēles jau par 150 peso. Tur pat ir galdiņi, var pasūtīt rīsus un pusvistu

 

Atkal laiks ātri paskrēja, jābrauc uz māju pusi, skumīgi..

 

29.janv.(piektdiena) Busuanga - Manila 4 termināls ar Cebu Pacific ar 15kg bagāžu 1313.64PHP=28.01EUR(vienam) bez sēdvietām. 7kg rokas bagāža

 

Iepriekšējā vakarā viesnīcā pieteicām transfēru. No rīta krietnu laika sprīdi gaidījām divus ķīniešus, bija aizgājuši iepirkties..

 

Bijām piereģistrējušies lidojumam internetā, biļetes izprintētas nebija. Lidosta maziņa, viss notiek ātri, un izlidošana arī kavējās par stundu

 

Manilas ceturtajā terminālā ilgi gaidījām metered taksi, līdz Mikrotelim 160peso

 

29 - 30(sestd.)Microtel Inn & Suites by Wyndham Manila

Pirmo reizi tika istaba ar skatu uz klajumu, kartē tas figurē ar nosaukumu parks, tilts arī tur ir iezīmēts, dabā nogrimis kuģis vien..

 

Tirdzniecības un atpūtas vieta

 

Mall of Asia atvērts no 10:00 līdz 22:00.

Veikals “Kultura Filipino”. Var sapirkt labus suvenīrus

 

Sakarīgas cenas apaviem, liela ādas izstrādājumu izvēle

 

Vislabākās cenas. Pārsvarā pārtika, bet ir arī drēbes, apavi.  Te pērkams piecgadīgais Tandujs par 83 peso 0.75ml Smile

 

Filipīnu salāti vakariņās, jāsāk pierast pie eiropeiskas virtuves :)

 

Taksometrs uz lidostu par 250peso, lētāk neveda sastrēgumu dēļ..bet šā kā tā pus stundas laikā bijām galā, braucām pa pilnīgi bomžīgām mazieliņām..

 

MNL - IST 30-31.jan. 21:30 - 05:20 12st.50min

frī brokastis kafijas un bulkas veidā

IST - RIX 31.jan. 11:40 - 14:35

 

Viss..pagaidām Smile

 

007edgars
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/11/2010
Ziņas: 817
Manīts: pirms 2 st

Ļoti labs un interesants apraksts,paldies!

 

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

007edgars

nesaslavē, sadomāšu arī citus ielikt Smile

007edgars
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/11/2010
Ziņas: 817
Manīts: pirms 2 st

Vari lūdzu ielikt arī aptuvenās kopējās šī brauciena izmaksas eur, labprāt arī izbrauktu šādu maršrutu.

 

Gatisk
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/06/2013
Ziņas: 294
Manīts: pirms 7 st

Skaitļi, Andrian, ir Tava stiprā puse Smile

Izlasīju/izskatīju vienā elpas vilcienā. Ļoti patika!

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

Gatisk

Skaitļi noder vairāk par subjektīvu vērtējumu Smile

007edgars

ap 3000EUR/diviem, bet tas nav rādītājs, var mazāk..var arī vairāk..atkarīgs no viesnīcām un pirkumiem Smile

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1525
Manīts: pirms 8 st

Cik tās tūres maksāja? Vaļzivis un rupuči? Wink

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

Rupuči par velti, tikai jātiek līdz tiem, bet vaļhaizivis 20EUR par pusstundu

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 734
Manīts: pirms 9 st

andrian rakstīja:

ap 3000EUR/diviem, bet tas nav rādītājs, var mazāk..var arī vairāk..atkarīgs no viesnīcām un pirkumiem Smile

Ar, vai bez "lielajiem" lidojumiem?

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

ar visiem lidojumiem un viesnīcām

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 3615
Manīts: pirms 22 min

007edgars rakstīja:

Vari lūdzu ielikt arī aptuvenās kopējās šī brauciena izmaksas eur, labprāt arī izbrauktu šādu maršrutu.

Ja vēlies lidot līdzīgu maršrutu, tad var vienu lidojumu mazāk veikt un no Catlican (Boracay) lidot uz Cebu un tad ar busu līdz Moalboal, Kawasan, Whalesharks un tad Dumaguete, APO (Bruņurupuči) un iespējams arī SIQUIOR ISLAND.

Ietaupītu vienu lidojuma tiesu, kā arī gaidīšanu MNL lidostā un iespējamās reisu kavēšanās un toties redzētu mazliet CEBU un nebūtu 2x jāvizinās BATO-MOALBOAL posms ar autobusu + 2x prāmis starp Dumaguete.

 

Apraksts labs un būs vēlreiz jāaizbrauc uz to galu, jo SARDINE RUN un AGUINID FALLS esmu paskrējis garām un SIQUIOR un APO nav būts.

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 734
Manīts: pirms 9 st

labs apraksts, labs kopējais cipars Smile

EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 25 ned

ļoti labs apraksts un bildes..... 

man Filipīnas izmaksāja 3 pilnas nedēļas = 3000 EUR ar visām avio Rīga - HK / =2 pers - ar visu, (5 iekšējie reisi)

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 729
Manīts: pirms 7 st

Rihards_007

Optimāli ir Negros un Cebu bez Borakajas, to mierīgi var aizvietot ar Moalboalas Balto pludmali..bet man sagribējās šotus :)

laukjis

..labs atvaļinājums arī Smile

EEg rakstīja:

ļoti labs apraksts un bildes..... 

man Filipīnas izmaksāja 3 pilnas nedēļas = 3000 EUR ar visām avio Rīga - HK / =2 pers - ar visu, (5 iekšējie reisi)

Paldies!

laikam 3k ir standarts Smile

ekze
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/12/2013
Ziņas: 296
Manīts: pirms 2 d
Kur: WAW

Jāsaka, ka mans brauciens pa PHP ir bijis lētāks biju gan pirms 2 gadiem un uz 2 nedēļām, Cebu- Oslob-PuertoPrincesa - El Nido - Manila. kopā iznāca ~ 700 eiro tas gan bez tālā lidojuma, jo tas būtu jāizdala uz pārējām valstīm, bet arī ierēķinot sanāktu ~ 1500 uz diviem. Bet izlasot aprakstu sapratu ka noteikti aizbraukšu vēl Smile

Jāpiemin gan, ka mans brauciens bija backpacker stilā, lai gan dormos nepalikām Smile bet nu viesnīcas cenai bija nozīme 

2019: WAW, IST, AUH, DXB, ZAG, TRN, BEG, VKO, SOF, LIN, SAO, EZE, AEP, RGL, AMS, IGR, SLA
2020: BRU, WAW, SOF, BRE

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 734
Manīts: pirms 9 st

Frown man gan sanāca ap 4k...., bet dēļ tā, ka sanāca tāds ekspromta brauciens, jo "lielo" avio uz HKG pirku dienas 10 pirms braukšanas, attiecīgi tālākos lidojumus par normālām naudām vairs nesanāca ieknābt + vēl pa divām dienām bija Macau un HKG, kas tomēr ir dārgākas + vēl Boracay ietrāpījās ķīnīzeru NY, kad attiecīgi tur visu gāza riņķī un ceņņiks up Frown