Elektronikas iegāde ārzemēs

14 atbildes [Pēdējā ziņa]
arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 319
Manīts: pirms 1 d

Tuvojas Melnā piektdiena un atkal rodas aizdomas, ka Latvijā tādu īstu piedāvājumu ar reālām atlaidēm nebūs arī šoreiz, bet kaut ko iepirkt Ziemassvētkiem tomēr gribas. Kāda ir jūsu pieredze - vai esat kādreiz elektroniku pasūtījuši interneta veikalos, vai arī pirkuši kādā tuvējā valstī, līdz kurai var ātri aizšaut ar auto? Ar to es domāju Tallinu, Viļņu vai trakākajā gadījumā Helsinkus.

No vienas puses, mums ir savi vietēji interneta veikali (1A, 220 u.c.) - taču pietiek salīdzināt kaut vai 1A piedāvājumu ar Amazoni, lai viegli redzēt uzcenojumu, plus esmu dzirdējis neglaimojošas atsauksmes par preču kvalitāti, kas galvenokārt nākot no Polijas. Drošāk būtu nopirkt sev vēlamo fiziskā veikalā (kaut vai Euronics, kas šķietami ir lētāks par RD Electronics un Elkor), ar ko būtu vieglāk kārtot iespējamas garantijas lietas problēmu gadījumā, bet uz ievērojamām atlaidēm tad var necerēt.

Kā ir ar Amazoni? Vai kāds ir kādreiz tur elektroniku pasūtījis, kā ir ar piegādi uz LV, kvalitāti un garantijām?

Vispār būtu interesanti dzirdēt jūsu pieredzi šajā jautājumā. Līdz šim esmu paļāvies uz vietējiem elektronikas veikaliem, lai gan labi zinu, ka pārmaksāju.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2576
Manīts: pirms 8 st

Vācija nedārga valsts, aizbraukt ar auto darīšanas vaina. Un var iepirkties katru mantiņu fiziski aptaustot. Un atvest, nerēķinoties ar avio ierobežojumiem izmērā un svarā un nesadauzīšanā pa ceļam. Esmu pāris reizes bijis šajā dienā Londonā, bet iepirkšanās plānu nav bijis, tā, garlaikota ziņkāre. Bet Londonā noteikti nav lētākās cenas Eiropā.

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 501
Manīts: pirms 8 st

Es ņemtu Amazon, ja var atrast labus atvešanu ar starpniekiem, tagad britu interneta veikalos mārciņas kursa dēļ ir nesliktas cenas. Un ir ļoti daudz vedēju no salām par sakarīgām cenām.

Esmu ļoti daudz iepircies Amazon, dzīvojot Beļģijā (gan no co.uk, gan .de), tagad LV arī turpinu, lai gan sūtīšanas laiki nav jauki, nekad nav ar servisu bijušas problēmas tajos retajos gadījumos, kad radušās kaut kādas problēmas, parasti jau garantiju nodrošina visā Eiropā un varēs tepat uz vietējiem labotājiem nest. Amazon arī ļoti viegli atdod naudu, ja precei rodas problēmas pirmo lietošanas mēnešu laikā, kaut kādiem sīkumiem līdz 50 EUR man ir bijis, ka atdod naudu pat bez pašas preces sūtīšanas atpakaļ (viņi jau tāpat visu atsūtīto atpakaļ iznīcina). Turklāt amazon.de ir ļoti laba apkalpošana arī angliski, daudz elastīgāka un atsaucīgāka nekā britu veikalam, man nupat bija problēma ar kontu, kuru britu Amazon slinki risināja un čakarējās nedēļu, bet vācu Amazon tika galā 2h laikā.

Bristol
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2013
Ziņas: 80
Manīts: pirms 1 d

Divus gadus atpakaļ Melnajā piektdienā trāpiju ārzemēs ... šķiet, tā bija Frankfurte, bija interesanti ieprikties elektronikas veikalos. Piemēram Google Home, Alexa utml bija uz pusi lētāk.

Nesen par šo tēmu runāju ar kolēģi un viņš tā arī pateica - tak iepērcies Amazon.de - labas atlaides un tas pats, kas uz vietas veikalos.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 4704
Manīts: pirms 2 st

Ta ka esam EU, tad iegadajoties preces EU ietvaros garantijai ir vienadi noteikumi. ASV gan bus savadak.

Protams, ka ASV melnaja piekdiena bus ja ne pasas labakas, tad vienas no labakajam cenam. Tapec jau vinu tur gul pie viekaliem pirms akcijas, un kad veikals ver durvis ir gatavi pat viens otru nogalinat Smile

Bristol
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2013
Ziņas: 80
Manīts: pirms 1 d

Ar ASV pirkto elektroniku, gan jāuzmanās - pats par sevi jāskatās vai derēs EU strāvai (mūsdienās praktiski visas ierīces der visur). Bet otrs aspekts - reģionu pieraksts t.i. attiecīgās aplikācijas. Piemēram, ja ASV nopirksi Alexu, pēc tam vajadzēs veikt speciālu procedūru (nav sarežģīta) lai noresetotu un pataisītu par UK Alexu, jo citādāk normāli nevarēs piesaistīt citas ierīces telefona aplikācijā.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3374
Manīts: pirms 5 st

Nu nezinu, man ir ASV Alexa un telefons pats visu izdarīja. Es gan viņu baigi neizmantoju.

runcels23
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 1027
Manīts: pirms 10 st

Vai no Amazon sūta uz LV?

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19478
Manīts: pirms 3 min
Kur: RIX

Es par velti nelaistu mājā Alexas, Google Home un citas spiedzes, kur nu vēl naudu par tām maksāt… Smile

Ņemiet vērā, ka ASV Amazon (un daudzi citi internetveikali) sākuši iekasēt sales tax, kas mazina viņu šarmu.

trakulis
Lietotāja trakulis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2011
Ziņas: 1895
Manīts: pirms 5 st
Kur: RIX

Amazon tirgo ne tikai paši, bet bieži vien arī citi tirgotāji un to sūtīšanas metodes var atšķirties no Amazon. Europas amazon parasti sūta arī uz LV, izņemot varbūt kaut ko lielu un specifisku.

No US parasti jau būs muita (ja pienākas) un tad vēl PVN. Tā ka sūtīt no US var arī nebūt izdevīgi. Amazonā ir kaut kāds Global Service, kas it kā paredz arī nodokļus, bet tad tā cena ir uzreiz daudz augstāka.

Savukārt no EU - kāda nu ir cena, tāda arī būs. No Vācijas un UK ļoti labi piegādā ebaypiegade (.) lv Tie puiši cenšas. Šobrīd viņiem transports laikam katru nedēļu UK-DE-LV. Arī pašlaik sēžu un gaidu to black friday.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2576
Manīts: pirms 8 st

Gadījumiem, ja kāds atsakās sūtīt uz LV, ir lbss (arī piegādēm), bet līdz šim no amazon.de viss bijis gludi (pērkot lietas, kas te nav pieejamas plauktā vispār), pārdevēji gan ne paši amazon, bet caur viņu platformu.

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 319
Manīts: pirms 1 d

Man bija doma izmantot ļoti labu Black Friday elektronikas piedāvājumu caur Amazon.de un norādīt vienu no LV starpnieku adresēm Vācijā, bet pie checkout man izmeta šādu erorru:

Citāts:
This item is not available for purchase due to geographical restrictions.

Pat neskatoties uz to, ka ir Vācijas adrese. Viņi čeko pēc IP vai kā? Ko te var darīt?

EDIT: Problēmu atrisināju, vaina bija vienā no papildus opcijām.

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19478
Manīts: pirms 3 min
Kur: RIX

Kāds ir šobrīd ASV? Kā tur iet ar iepirkšanos? Smile

bumbuls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2010
Ziņas: 244
Manīts: pirms 1 d

Manuprāt, lielās Black Friday atlaides ir mazliet mīts no pagātnes:

Black Friday UK: just one in 20 discounts are genuine, research finds

https://www.theguardian.com/business/2019/nov/26/black-friday-uk-discoun...

2019: RIX, CIA, VNO, FRA, LUX, ARN, EWR, LTN, OLB, MUC, IST, SHJ
2018: RIX, LTN, TFS, MAD, VNO, FRA, LUX, ARN, MUC, SXF, WAW, AGP, MLA, CIA
2017: RIX, DUB, TFS, EMA, BGY, STN, FRA, VIE, LUX, STR, PMI, MUC

trakulis
Lietotāja trakulis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2011
Ziņas: 1895
Manīts: pirms 5 st
Kur: RIX

Bija nepieciešams viens aparāts. Gaidīju BF. Atnāca BF, cena nemainījās. Pagāja BF un re - 20% nost. Laikam uz Cyber Monday rēķina.