Eksotiskie augļi

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4115
Manīts: pirms 12 st

Klājiet vaļā, kādi ir interesantākie augļi, kurus esat ēduši, un kurus gribētu nogaršot, bet vēl nav sanācis. Smile

Mani uz šo tēmu uzvedināja RX bagāžas tēmā pieminētie mangostīni, kas ir tiešām ļoti garšīgi augļi, bet (atšķirībā no pie mums salīdzinoši visai bieži pieejamajiem rambutāniem) Eiropā praktiski nedabūjami.  Ar durianiem mūsdienās vairs laikam nevienu nevar pārsteigt, tomēr statistikas pēc - principā man viņi garšo un arī īpatnējā smarža pārāk netraucē, lai gan nevarētu teikt, ka patīk. Pie eksotiskākiem, kas ir ēsti, varētu nosaukt Āzijā nopērkamos čūskaugļus jeb salakus - interesanta izskata augļi ar patīkami saldskābu garšu. Pie vēl nenogaršotajiem -  Šrilankas wood apple. Lasīti visādi interesanti apraksti, bet pašu augli vēl nav sanācis sastapt. Lai gan ir bijušas viesnīcas Āzijā, kur brokastīs dota šo augļu sula (galīgi nebija garšīga - tāds brūns traukūdens; varbūt nebija pareizā sezona). Ā, un pie neēdamajiem es varētu pieskaitīt džekfrūtus. Manuprāt, ja nu ir kāds tiešām negaršīgs auglis, tad tas ir šis par desertaugli nomaskējies sīpola un ķiploka krustojums  Grin

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3880
Manīts: pirms 5 d
Kur:

Džekfrūtus tieši gribēju izcelt otrajā vietā aiz mangostīniem. Patīk saldi skābenā garša, bet ir reti sanācis nopirkt patiešām gatavu un baudāmu augli. Varbūt arī tev sliktā pieredze ar negatavu vai pārgatavojušos augli radīja stereotipu? 

Pēdējā ceļojuma atklājums "macadamia nuts". Kodols ne par cietu, ne par mīkstu (nelīp zobos), patīkama garša. Čaula tik cieta, ka pārdevēja tirgoja šos riekstus ar iezāğējumu, kurā ielikt līdzi dotu lauznīti. Nācās audzināt raksturu, lai visus neapēstu pirmajā reizē un atvestu našķi mājiniekiem.

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14869
Manīts: pirms 7 min
Kur:

Makadamijas riekstus (lobītus) taču var nopirkt Latvijā cik uziet. Vieni no dārgākajiem gan. Diez vai riekstiem, atšķirībā no augļiem, garšas īpašības transportējot un uzglabājot var būtiski mainīties.

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3340
Manīts: pirms 15 st
Kur: RIX

Nav varbūt pats eksotiskākais auglis (jo dažreiz ir nopērkams arī LV, vakar RIMI par 3.80€/kg iepirku), bet daudzi nezin par tādu Feihua. Mums kopš bērnības, kad fāteris viņus veda no Vidusāzijas, viņš ir cieņā. It īpaši sablenderēts ar cukuru Smile

ievisija
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 872
Manīts: pirms 5 ned

Madeirā pirkām tādu ananas-banana vai banana-ananas. Izskats kā banānam, bet zvīņas kā ananāsam. Kad gatavs, arī garšoja kā ananāss ar banānu kopā.

2022: RIX, MLA, VNO, FRA, LAX, CDG, HEL, JFK, LAS, DFW, PRG, VIE, MAD, BER
http://my.flightmemory.com/ievisija

k
Tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2164
Manīts: pirms 1 min
Kur: Rīga

ievisija rakstīja:

Madeirā pirkām tādu ananas-banana vai banana-ananas. Izskats kā banānam, bet zvīņas kā ananāsam. Kad gatavs, arī garšoja kā ananāss ar banānu kopā.

Latviski Garšīgā monstera. Monstera deliciosa. Labi aug arī iekštelpās. No negataviem augļiem būtu jāatturas, sevišķi nieru slimniekiem, jo tie satur daudz oksalātu. Indīgas arī lapas. Gatavam auglim nav ne vainas, gards.

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 721
Manīts: pirms 10 st
Kur: RIX

Kolumbijā viesnīcās nogaršojis daudzas svešādas, bet ļoti garšīgas augļu sulas, iepirku veikalā  10 veidu augļus, kurus nekad nebiju redzējis., lai gan Āzijā ir būts vismaz 10 ceļojumos dažādos Āzijas nostūros, un vienmēr ir bijusi par to interese.

Nopirku lulo, guanabana, pitahija, arbola, araza, caimito, gulupa, granadila, nispero un zapote. Labi, ka ir veikala bildes ar nosaukumiem. Viens bija ļoti garšīgs. Kādi 4 ēdami. Puse bija daivainām ne īpši garšīgi.

Visticamāk, ka nemācēju pagatavot vai tie nebija gatavi. 

Nākotnē palicie viens auglis ko gribu nogaršot. - miracle froot no melnās Ārikas. Pēc augļa citrons garšojot kā šokolāde utt. 

http://www.crfg.org/pubs/ff/miraclefruit.html

 

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4115
Manīts: pirms 12 st

ievisija rakstīja:

Madeirā pirkām tādu ananas-banana vai banana-ananas. Izskats kā banānam, bet zvīņas kā ananāsam. Kad gatavs, arī garšoja kā ananāss ar banānu kopā.

Madeira izceļas arī ar īpašām marakujas  šķirnēm (mango, zemeņu, banānu u.c.), daudzas izcili garšīgas. Ā, un vēl Madeirā bezmaz katrā sētmalē aug čerimojas, kas pašas par sevi varbūt nav nekas izcili eksotisks (nopērkamas arī pie mums), bet Madeirā, man liekas, viņas izaug sevišķi lielas Smile Gatavām ir tāda sviestaini graudaina tekstūra (līdzīga pārgatavam bumbierim) un patīkama garša, bet negatavas var viegli nogatavināt.

RX, jā, makadāmijas rieksti vislabākie Smile Taizemē stipri lētāki nekā pie mums un man jau liekas, ka tomēr arī labākas kvalitātes.