Bahamu salu kruīzs

12 atbildes [Pēdējā ziņa]
normina -iņš
Lietotāja normina -iņš attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2012
Ziņas: 1892
Manīts: pirms 4 d
Kur: RIX

Gribēju painteresēties, vai kādam ir pieredze ar kruīziem? Pagidām ne reizi nevienā nav būts un par cik sanāk brauciens uz Miiami, no kurienes savukārt ir salīdzinoši lēti Bahamu kruīzi, gribētos šo iespēju izmantot. Līdz ar to interesē padomi, ieteikumi, kur, ko un kā. Cena ko atrodu ir ~300 USD pax kajītē ar logu par 4 nakšu braucienu. Jebkura Jūsuprāt nepieciešama informācija lieti noderēs. 

Interesanti, kāda ir Kosmiskās radioaktivitātes ietekme uz alu vasaras periodā?

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 742
Manīts: pirms 2 ned

Šajā Floridas stāstā beigās ir īsumā par mūsu Bahamu kruīzu: http://www.celakaja.lv/forumi/florida

Vēl labas cenas var atrast http://www.americandiscountcruises.com/ - tur gan vajagot piereģistrēties un tad esot labākas cenas. Galvenais, kas jāatceras - redzamajai cenai nav pieskaitīti ostu nodokļi, kā arī obligātās dzeramnaudas, kuras jāmaksā uz kuģa.

Mēs braucām ar Norwegian - kvalitāte bija tiešām augstā līmenī. (arī visos kruīzu forumos Norwegian tiek uzskatīts par labāko variantu).

normina -iņš
Lietotāja normina -iņš attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2012
Ziņas: 1892
Manīts: pirms 4 d
Kur: RIX

Liels paldies par info. Es te paralēli papētīju un iekš CruiseCritic par Norvegian ne visai izsakās :

http://www.cruisecritic.com/cruiseto/cruiseitineraries.cfm?port=118&endDate=2%2F1%2F2013&startDate=1%2F1%2F2013&cl=&depcity=148&Submit.x=165&Submit.y=12&Submit=Find+Your+Dream+Cruise%21

Par cenām ar sapratu, ka pie maniem plānotajiem 300 dolāriem vēl kādi 150$ jāpieskaita.

Interesanti, kāda ir Kosmiskās radioaktivitātes ietekme uz alu vasaras periodā?

normina -iņš
Lietotāja normina -iņš attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2012
Ziņas: 1892
Manīts: pirms 4 d
Kur: RIX

Vēl jautājums - a kā ir ar kajītēm? Visur raksta, ka kajīte ir paredzēta līdz pat 4 personām, man takš svešos klāt nepiemetīs? Kur labāk ņemt, zemākajos klājos vai tomēr augstāk?

Interesanti, kāda ir Kosmiskās radioaktivitātes ietekme uz alu vasaras periodā?

blonda
Lietotāja blonda attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2010
Ziņas: 283
Manīts: pirms 2 gadi

Esmu braukusi kruīzā pa Karību jūru gadus 2005.gada dec. pērkot kruīzu caur mājaslapu www.vacationstogo.com Kruīzs ar Jaunā gada sagaidīsanu uz kuģa. Ft. Launderdale - St.Thomas (Virgin Islands) - St.Maarten - Princes Cays (Bahamas) - Ft. Launderdale. Braucu ar Carribean Princess - pasakains kuģis, lieliska izklaide un serviss. Iesaku piereģistrēties uz vacationstogo newsletter saņemšanu, jo tajā viņi sūta īpašus piedāvājumus kruizu cenām, kuras netiek publicētas publiski tīklā. Mājas lapā ir arī ļoti daudz praktiskas info par kruīziem. Ir iespēja izvēlēties kruīzu atbilstoši interesēm, piem., pierakstīties single grupā, vai 40 +, vai 60+, vai honeymoon utt. Lapā ir arī kruīzu meklētājs. Iemetu Bahamas un novembra mēnesi, te ir redzama tikai daļā no piedāvājumiem:

 

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 742
Manīts: pirms 2 ned

Kajītes ir dažādas - ir gan 2, gan 3, gan 4-vietīgās. Cena tā pati. 3- un 4-vietīgajās  3 un 4-tajam pasažierim bija atlaides. Mēs arī rezervējām caur  www.vacationstogo.com. Rakstījām e-pastos, lai atsūta piedāvājumus, bet efektīvāk bija zvanīšana (viņi pat atzvana). Tad on-line arī visu sameklēja un nobukoja.
Ar klājiem ir tā, ka par zemākajām cenām ir noteikti klāji iedalīti, tādēļ tur nav n-tās varācijas. Tā kā visi pasažieru klāji ir virs ūdens līmeņa, tad lielas starpības nav, kurā nu tieši.

Lētās biļetes, protams, būs iekšējās kajītes. Kajītes ar logiem maksās dārgāk. Bet, ņemot vērā to, ka dzīve uz kuģa tajās 3 dienās ir intensīva, tad, iekrītot naktī gultiņā, iluminatora neesamība sevišķi nesatrauca

Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 2 st

Šogad pavasarī bijām kruīzā no Miami ar Costa Atlantica (maršruts Grand Turk - Jamaica - Belize - Roatan - Cozumel - Nassau, kopā 9 pilnas dienas uz kuģa; cena no cilvēka bija ~700 usd, t.sk., nodokļi). Rezervēju caur www.cruise-pros.com. Par dzeramnaudām zinājām (citā kruīzā ar Carnival kompāniju, priekšpēdējā dienā kajītē atstāja rēķinu, kur bija atšifrēti visi kuģa pirkumi + dzeramnauda, kuru, kā bija minēts noteikumos, varēja samazināt vai palielināt pēc saviem ieskatiem; mēs atstājām tādu, kā bija norādīta). Bet šajā kruīzā 1 no mūsu 8 cilvēku kompānijas izsauca uz front desk, jo kaut kas nebija kārtībā ar kredītkarti. Izrādījās, ka kruīza vidū šie jau bija mēģinājuši novilkt visu paredzēto dzeramnaudu summu, neko nesaskaņojot ar kartes īpašnieku, un banka bija atteikusi darījuma apstiprinājumu. Šie arī izkopēja kaut kādu lapu no saviem noteikumiem, kur bija rakstīts, ka šī summa nav īsti dzeramnauda, bet kaut kādi viesnīcas pakalpojumi, kas vienkārši aiziet pašai kompānijai nevis darbiniekiem dzeramnaudu formā. Tā kā šāda rīcība mums likās diezgan nekorekta, visi kolektīvi atteicāmies maksāt. Sākumā stafs uzreiz pateica, ka 2 mūsu kompānijas amerikāņi varot nemaksāt, bet pārbaudot, ka arī pārējiem rezervācija ir veikta caur amerikāņu saitu, visiem atcēla visnīcas pakalpojumu piemaksas. Nezinu, kur tur īsti bija knifs, bet izrādījās, ka no šīm "dzeramnaudas" var arī nemaksāt. Izvēlējāmies labāk paši iedot "tipus" kajītes uzkopējam un 2 oficiantiem, kas mūs katru vakaru apkalpoja vakariņās.

Citā kruīzā bijām 2009.gadā - ar Carnival Victory no Puerto Rico pa karību salām (St.Thomas, St.Lucia, Barbados, Dominica, Antigua, St.Kitts), cena bija 340 Ls, t.sk.nodokļi. Ļoooti patika šīs salas, īpaši St.Lucia un Dominika.

 

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2350
Manīts: pirms 18 st
Kur: SEA

Sintija, kādas kruīzā sanāk kopējās izmaksas? Es nekad neesmu braucis, bet man ir stereotips, ka katrā izkāpšanas vietā būs vēl jāpiemaksā skarbas cenas par ekskursijām, utt., un līdz ar to reāla kruīza cena varētu būt pat augstāka, nekā parastajam ceļojumam.

Un kā bija tev?

Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 2 st

shustrik rakstīja:

Sintija, kādas kruīzā sanāk kopējās izmaksas? Es nekad neesmu braucis, bet man ir stereotips, ka katrā izkāpšanas vietā būs vēl jāpiemaksā skarbas cenas par ekskursijām, utt., un līdz ar to reāla kruīza cena varētu būt pat augstāka, nekā parastajam ceļojumam.

Un kā bija tev?

 

Nu tā tīri piemēriem izmaksas par ekskursijām: 2009.g. kruīzā gandrīz visas ekskursijas rezervēju iepriekš. St.Thomas 6 h ekskursija maksāja 89 usd par cilvēku; St.Lucia 5-6 h - 65 usd; Barbados 7,5 h - 122 usd; Dominica 5 h - 48 usd; Antigua 4,5 h - 71 usd. Pamatā centos izvēlēties tā, lai maksimāli daudz redzētu un būtu interesanti (snorkelējām, braucām ar kajakiem, barojām jūras bruņurupučus, apskatījām dzīvnieku parkus, ūdenskritumus, alas utt.), tāpēc cenas nav no lētākajām. Šī gada braucienā ekskursiju rezervēju tikai Belizā, lai paspētu apskatīt Lamanai drupas (6 h - 75 usd), jo līdz turienei pagarš ceļš bija. Pārējās vietās, bijām jau izdomājuši ko kur gribam apskatīt, un tā kā bijām 8 cilvēki, tad bez problēmām varējām dabūt šoferi, kas mūs vadāja, kur vien gribējām. Precīzas cenas neatceros, bet vidēji mums laikam sanāca ap 20-30 usd no cilvēka dienā. Katrā ziņā jākaulējas. Klāt vēl ieejas maksas apskates objektos, kas jāmaksā pašiem.

Manuprāt, kruīzs ir lieliska iespēja apskatīt vairākas vietas vienā ceļojumā un mazās Karību salas bija kā radītas šādam pasākumam. No pirmā kruīza labprāt vēlreiz atgrieztos Lūcijas salā. Pārējām pietika ar 1 dienas ekskursiju un man likās, ka īpaši vairāk tur darīt nav ko. Un nav jau īsti alternatīvas - vai nu ar kruīzu apskatīt vairākas salas, vai lidot uz 1 un tur pavadīt visu atvaļinājumu. Jo pārvietošanās starp salām ir ļoti dārga. Mums bija jāpiepērk 1 lidojums no Puerto Rico uz St.Thomas, kas mums izmaksāja ap 150 usd no personas. Salīdzinājumam uz Puerto Rico lidojām FTB akcijas ietvaros un lidojums ARN - LHR - JFK - MIA - SJU + STT - BOS - LHR - ARN izmaksāja 200 Ls katram.

Otrajā kruīzā palika vēlme vēlreiz aizbraukt uz Jamaiku un Belizu, jo no šīm vietām redzējām vien atsevišķus objektus un te varētu dzīvoties krietni vien ilgāk.

Par citām izmaksām uz kuģa - priekš manis tur visa kā bija pietiekami, ēdināšana ļoti laba, ūdens un ledus tēja bija pieejami par velti, uz Costas no rīta arī sulas, tēja, kafija. Alkoholu ienest varēja, pārlejot ūdens vai tml. pudelēs (oriģināliepakojumus savāca glabāšanā un atdeva kruīza beigās). Tik vien iztērējām, kā 1 vīna pudelei pie vakariņām un vīrs nopirka pāris blokus ar cigaretēm, kas bija 2x lētākas kā pie mums. Bija pāris restorāni, kur varēja iet ēst par papildus samaksu, bet nejutām nekādu vajadzību pēc tā. Visi pasākumi bija par velti - gan vakara izrādes/šovi, gan pa dienu visādas atrakcijas, kapteiņa uzrunas vakars, kur deva šampi un kokteiļus par velti (ierobežotā daudzumā gan), vakars ar zemenēm šokolādē utt.

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2698
Manīts: pirms 3 d
Kur: RIX

Man patīk kruīzi, bet kuģa ekskursijas nekad neesam ņēmuši. Var pasūtĪt precīzi to pašu no "sauszemes" aģentūras par 50%, var doties patstāvīgi utt. tikai vajag mazliet pameklēt pirms tam internetā. Katrā ziņā ir starpība starp kajīti ar balkonu un bez (tas arī ja kruīzs ir garāks un ir kādas dienas ar devīzi "atpūta jūrā"), bet būs vai nebūs logs ir nebūtiski un maksāt par logu tiešām nav lielas jēgas.

Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 2 st

Piekrītu andris1, pamatā ekskursijas rezervēju ne no kuģa - sanāk lētāk un piedāvājums labāks. Piemēram, Belizā mūs interesējošā ekskursija nemaz kuģa piedāvājumā nebija. Taisni tajā dienā dabūjām gan pakarot, lai tiktu pirmajās laivās, kas atiet no kuģa uz sauszemi un paspētu uz rezervēto ekskursiju, jo sākumā laida tikai tos, kas rezervējuši kuģa ekskursijas. Pārējiem paredzētais laiks bija 1-1,5 h vēlāk.

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 742
Manīts: pirms 2 ned

katra kompānija kruīza aprakstā arī apraksta iespējamās ekskursijas no katras kruīza ostas - tādejādi basic "objekti" ir itin skaidri. Tad nu darbiņš pavisam vienkāršs - Googlē iesist interesējošo objektu nosaukumus un paskatīties, ko gan vietējie piedāvā. Vienmēr jau arī auto nomas ir ostās pieejamas - lielākai kompānijai itin labs risinājums dabas objektu apskatei

Normiņu interesējošajā Bahamu 4 nakšu braucienā noteikti 1 (2?) dienas būs Nassau, kur var mierīgi ar kājām vai sab.transportu nokļūt visās interesējošās vietās, nākamā diena būs atsevišķa, konkrētai kuģu kompānijai pieejamas salas osta, kura ir lielākoties neapdzīvota, tādēļ te būs izvēle starp pludmali un snorkelēšanu (izīrējot inventāru uz vietas) vai arī braukšanu uz kādām tālākām snorkelēšanas/daivinga vietām. Iespējams, pēdējā dienā varētu būt vēl kas īpašāks - nezinu, mēs bijām 3 nakšu braucienā.

Tā ka ar īso Bahamu kruīzu īsti tās ekskursijas pat neprasās

torrr
Lietotāja torrr attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/04/2010
Ziņas: 518
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga