Krimas pussala, Ukraina

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
abubu
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/12/2008
Ziņas: 51
Manīts: pirms 10 gadi

Sveiciens visiem!

Varbut kadam ir apdeitods Krimas pussalas "puķevaģiķeļs"? Interese skaistakās vietas, ūdenskritumi, kalnu celiņi utt. Nu visāda tur vēsture ne īpaši bet tieši dabas skati..

Tigress
Lietotāja Tigress attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2010
Ziņas: 208
Manīts: pirms 1 d

Pagājušā gadā biju Krimā. Tur ir pasakaini skati praktiski no jebkura skatu punkta.

Noteikti iesaku uzbraukt augšā uz Ai-Petri (Ай-Петри). Kolosāla kalna virsotne, kujr var tikt divos veidos - vai nu ar gaisa tramvajiņu vai arī ar busiņu/mikriņu. Es augšā braucu ar busiņu pa šauru serpentīna ceļu un, ja patīk ekstrīms, tad obligāti iesaku. Ceļš bija šaurs, līkumi nepārskatāmi un visu ceļu augšā kalnā busiņš praktiski nebremzējot brauca tuvu 100km stundā. Pa to ceļu regulāri notiek via notika rallija sacensības (to mums izstāstīja laipnais busiņa šoferis), bet pēc tā paša šofera vārdiem, viņš tās rallija mašīnas ar savu busu apdzītu viens, divi. Un zini - es viņam ticu Smile Galvenais pirms kāpt tanī busā nevajag neko ēst.

Lejā no kalna braucu jau ar gaisa tramvajiņu. Pasakaini skati - jāņem fotoaparāts noteikti. Starp citu - kalnā augšā ir ļoti auksti pat ja lejā ir +30. Obligāti jāņem pāris džemperi līdzi un garās bikses.

Vēl, ja ir brīvs laiks un personīgs pārvietošanās līdzeklis, iesaku aizbraukt uz Balaklavu. Šī pilsēta padomju laikos bija slepena zemūdens bāze, kas nebija pat norādīta uz kartes. Tur var izstaigāt pašu bāzi, kā arī izbraukt ar kuģīti ārā no līča atklātā jūrā. Es pati nebraucu ārā, jo par vēlu iebraucām pilsētā un laiks bija slikts, bet atsauksmes no draugiem ir vienreizējas. Sevišķi, ja brauc nevis ar oficiālo ekskursiju kuģīti, bet ar vietējo iedzīvotāju laivām, tad viņi izstāsta visādus interesantus stāstus utt.

Vēl viens objekts, ko ir vērts apskatīti ir Marmora alas (Мраморная пещера). Fantastiski skaists, dabiski izveidots pazemes alu komplekss. Tur arī ir ļoti auksts, bet pirms ieejas var noīrēt teplogrejku Grin. Gidi ir ļoti jauki un ved cauri alai kā pa pasaku zemi.

Kā arī var aizbraukt uz Воронцовский дворец Alupkā. Ļoti skaista ēka ar pasakainu dārzu un skatu uz Melno jūru. Atpakaļceļā ir ieliņa ar visādām bodītēm, kur ir vērts nobaudīt ļoti, ļoti garšīgus čeburekus.

Un protams - Jalta. Tur gan vasarā ir ļoti daudz tūristu, bet ir jauki pastaigāt. Sevišķi iesaku tur braukt uz vakarpusi, kad lielās ļaužu masas pazūd, bet ielu mākslinieki parādās.

Tas bija īsumā Smile Neliels brīdinājums - apkalpošana daudzās ēšanas vietās ir ļoti zemā līmenī. Piedevas un pamatēdienu atnes uz dažādiem šķivjiem un bieži ar lielu laika starpību. Cenu līmenis ir kā Rīgā vai sezonas laikā par augstāk, tā kā "pa lēto" neiznāks atpūsties.

Lai veicas Wink

olipele
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/03/2009
Ziņas: 49
Manīts: pirms 1 gads

Krimu pirms pāris gadiem izbraukāju krustam-skersam. Papildus pie iepriekšēja apraksta, iesaku apskatīt:

Džur-džur ūdenskritumu, Lielo kanjonu ar "jaunības vannu",  Bahčisaraju - hanu rezidenci, klints pilsētu Kufut-Kale

Arteku - it īpaši, ja kādreiz esi bijis pionieris. Personīgi ļoti patika Simader deel jocīgas klints un skaista zilā ūdens. Pie Sudakas melnās jūras krastā bija klints grota, no kuras strrikos iekarinats pa 1ls vareja no trakā augstuma (vismaz man tā likās) lēkt lejā. Varbūt kāds var pakomentet konkretak, vairs nespeju atcereties tas vietas nosaukumu Wink

Rihards
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2009
Ziņas: 412
Manīts: pirms 3 d

Biju ar autiņu Krimā 2008.g., patika, gribu aizbraukt vēlreiz Smile Par cenām, it sevišķi par ēšanu, piekritīšu, lētāk noteikti nav. Pie kam jāņem vērā tāda īpatnība, ka bieži cenas ēdienkartē norādītas nevis par porciju, bet par piemēram 100gr. Un tad nu tiec gudrs cik jāņem Smile

http://izib.narod.ru/InterestPlaces/IntPl_Kryim.htm  - diezgan plaša info par apskates vietām.

īpaši patika Novij Svet pie Sudakas, gan dēļ dabas skatiem, gan populārās šampīzera rūpnīcas. Ļoti garšīgi , liela dažādība, ļoti pieņemamas cenas. Kopā ar vietējiem augļiem iet uz urrā Smile

Jāņem vērā, ka jūrā ir diezgan daudz medūzas, kas dedzina līdzīgi nātrēm, kā arī tas, ka pilsētas pludmales ir pārbāztas un nebaudāmas. Tādēļ auto bija ļoti noderīgs. 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10897
Manīts: pirms 16 st

Nu, ta labsvakars! Baigais gāziens bijis Jaltā. Viss pludo. Dritvai, krokodiļārijumā pamukuši daudz rāpuļu. Tūlīt rakstīšu čomam vai nav aizskalots.

https://www.youtube.com/watch?v=6jM4H-vWcuY&t=1s

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10897
Manīts: pirms 16 st

Nemocīsim Orsona kungu ar 199 lpp.meklēšanu!Smile

https://fishki.net/3803989-jalta-posle-navodnenija.html

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10897
Manīts: pirms 16 st

Šodien sanāca interesanta saruna ar viena džeka dēlu (telefona sar.). Abi Krimas iedzīvotāji, abi ar 2 pasēm. Čalītis tagad kādu laiku pie Minhenes, tēvs Gruzijā. Nedaudz izbraukuši. Uz kādiem mēnešiem. Atpūšas.

Parastam LAT iedzīvotājam var rasties iespaids, ka sauszemes robeža no UA uz Krimu pilnībā slēgta, t.sk.man tādas zināšanas. Ne tur ta bija! Normāla kustība. Nepateikšu par vienas pases turētājiem, bet 2gb.īpašnieki dara tā: pīķeni izspēlē vienam reģionam, kreiceni citam. Uzturēšanās Eiropā 3mēn./3mēn. Par otru pusi nezinu.

Ar fāterīti sapazinos, kad mēnesi pa Āziju novazājāmies. Ja 10g.pēc tam sazinamies, problēmu nav!Smile

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10897
Manīts: pirms 16 st

Tur situācija slābana. Padomā, ja viena senila gebņjaka interešu dēļ aizklapē centrālo lidostu uz N-laiku? Kuram ceļotājam, biznesam vajadzīgas šādas 0.1% ruletes iespējas? Un te Ostaps apklusa, jo ruleti nespēlē!Smile

Un vēl tiltu, nafig, var uzraut gaisā. Nosprādzis reģions. Nevajag strīdēties, tikai info. Precīzu. 

Anapa. Esmu bijis, bet galu vairs nav. To stūri gan jau ar vilcieniem un metalostroja busiem piedzen pilnu.