Gruzija bildēs

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
Huks
Lietotāja Huks attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/03/2011
Ziņas: 208
Manīts: pirms 27 ned
Kur: Rīga

Esmu novērojis, ka garie apraksti te nav lielā cieņā (ceļojumu apraksti vispār nav pati populārākā sadaļa šajā forumā) - tāpēc ielikšu šeit īso versiju savam aprakstam, kas vairāk līdzinās bilžu albumam nekā aprakstam. Jau iepriekš atvainojos par haotisko aprakstu bildēs, bet varbūt kādam kaut kas noder iedvesmai.

Atšķirībā no Latvijas, kur gotiņas ir rūpīgi iežogotas vai piesietas ganībās, Gruzijā tās vienkārši staigā, kur pagadās. Piebraucot tām klāt tuvāk, tās nejūt lielu nepieciešamību pavirzīties sāņus.

 

 

 

Tā ir skatu platforma un tālāk fonā migla, aiz kuras viens no Gruzijas lepnumiem Kazbegs. Slikti laika apstākļi šeit kalnos nav retums, un tādēļ Kazbega smaili apskatīt nevar kuru katru reizi.

 

 

 

Skats pa mūsu viesnīcas logu Batumi. Šādi skati tur nav retums, jo visa Batumi pašlaik ir viena liela jaunceltne. Visur būvējas, lai gan pats centrs pie jūras ir jau diezgan labi iekopts. Pašlaik lielākie būvniecības darbi notiek nostāk no paša centra.

 

 

 

Kamēr Batumi vēl ceļas, tikmēr ir novērojami kontrasti, kur parastās daudzdzīvokļu mājas ir blakus modernām daudzstāvu jaunceltnēm.

 

 

 

Viena no ekstravagantākajām ēkām Batumi. Tā arī īsti nesapratām, kas tajā ēkā atrodas - kaut kas līdzīgs publisko pakalpojumu sniegšanas centram.

 

 

 

Vismaz kaut kas Batumi atgādina Gruziju - Alfabēta tornis. Izskatās, ka pašlaik tas vēl nav līdz galam iekārtots, bet līdzīgi, kā viss pārējais šajā pilsētā, ir ļoti oriģināls.

 

 

 

 

Vakarā pilsēta pārvēršas un gar promenādes malu sastādītās palmas tiek skaisti izgaismotas.

 

 

 

 

Batumi vakara noslēgumu ir vērts pabeigt ar krāšņu strūklaku šovu mūzikas ritmu pavadījumā. Turklāt strūklakas ne tikai ritmiski maina savu formu, bet arī krāsu.

 

 

 

 

Esam ceļā uz Mestia ciematu. Skati, braucot pa kalnu ceļiem, tiešām ir fantastiski!

 

 

 

Tāds lūk, izskatās kalnu ciematiņš Mestia. Lai gan ciemats ir neliels tajā ir moderna policijas ēka un tāpat jauna lidosta turpat, kas gan pašlaik ir visai tukša.

 

 

 

Mestijā ir daudz šādi tornīši un tādi tie ir saglabājušies no seniem laikiem, kad tie nozīmēja labklājības līmeni. Jo vairāk tornīši, jo bagātāka ģimene tur dzīvoja.

 

 

 

 

Šķiet, ka vienīgajā Mestijas muzejā var iepazīties ar agrāko vietējo iedzīvotāju iedzīvi, paražām un dzīves veidu.

 

 

 

 

Gori apmeklējām Staļina muzeju. Šis ir eksponāts, kas atradās ārpusē pie muzeja - Staļina dzelzceļa vagons, kurā viņš atradās bieži, jo ar lidmašīnu viņš pārvietojās reti. Šajā vagonā bija viss pats nepieciešamākas, kas vajadzīgs, dušu un tualeti ieskaitot.

 

 

 

 

Esam pie Džvari klostera un baudām skatu uz veco Gruzijas galvaspilsētu Mtskehu.

 

 

 

Gruzīni ir slaveni ar savu tostu kultūru, un par šo kultūras jomu atgādina piemineklis Tbilisi vēsturiskajā centrā tamadam (cilvēks, kurš pie galda sauc tostus, runas u.c.).

 

 

 

 

Arī Tbilisi ir vairākas ekstravagantas būves un viena no tādām ir šis Miera tilts. Tas ir gājēju tilts, kurš pa naktīm tiek slēgts.

 

 

 

 

Piemineklis Mātei Gruzijai. Vienā rokā zobens simbolizē attieksmi pret ienaidniekiem un vīna glāze attieksmi pret draugiem. Vietējie par šo sievieti zina pastāstīt interesantas leģendas.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4966
Manīts: pirms 55 min

Gruzija vienmēr ir garu aprakstu cienīga! Kaut vai tāpēc, ka ieejot necilā krodziņā, tev uzservēs Smile čāču (home made alcohol jeb kaņdžu!) ar skābiem gurķiem un tu ar nepazīstamiem cilvēkiem aizvadīsi dinamiskās sarunās vismaz 45min. Arī Latvija viņiem saistās ar kvalitātes zīmi! Tāpēc turam buru!Smile

Pašlaik ar WizzAir ir riktīgi labs no Chopin Varšavā uz Kutaisi. No turienes, kur acis rāda.......

Tavas bildes pieliek plusus doties ceļā!Smile

 

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6220
Manīts: pirms 10 st

Lei Fengs rakstīja:

Pašlaik ar WizzAir ir riktīgi labs no Chopin Varšavā uz Kutaisi.

Wizzair ar 2014.gada 31.martu sāk lidot arī VNO - Kutaisi 2 reizes nedēļā (pirmdienas un piektdienas). Pavirši pārlūkojot, cenas gandrīz tādas pašas kā no Varšavas, it īpaši nākamā gada rudenī. VNO tomēr ir krietni ērtāk un lētāk sasniedzama.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5007
Manīts: pirms 17 st

Huks, liels paldies par bildēm/komentāriem uz Gruziju, tagad sākšu meklēt biļetes, ļoti Tavas bildes ''aizrāva'' uz turieni doties.

Paldies.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4966
Manīts: pirms 55 min

Viestursp1

Domāju oktobri 2013! Nākamgad noteikti no VNO.

90-tajos sanāca 14d padzīvot lokālos apstākļos, ciemojoties pie čoma. Nu jau gan atņemtajā Abhāzijā, ar izbraucieniem. Krietns pasākums izdevās!

Pagājušogad Batumi pārsteidza ar megakapitālisma un sociālisma miksli. Robežkontroles punkts ar TUR vien ir ko vērts! Labākais, kāds jebkur redzēts!

 

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6220
Manīts: pirms 10 st

Lei Fengs rakstīja:

 Nu jau gan atņemtajā Abhāzijā, ar izbraucieniem. Krietns pasākums izdevās!

 

Varbūt, ka kāds zina par reālo piekļuvi Abahāzijai (man arī jaunības atmiņas no beidzamajiem PSRS gadiem) no Gruzijas puses. Cik palasīju WIKIPEDIA, tad izskatās, ka vieglāka un ērtāka piekļuve ir no Soču - Adleras puses, bet šis variants ar lidojumu VNO - Kutaisi būs grūti kombinējams. Pašiem gruzīņiem un vēl dažiem mūsu tuvākajiem slāvu kaimiņiem (RU, UA, BY) Abhāzijas vīzas vispār nav vajadzīgas. Izskatās, ka ne tikai pati vīzas noformēšana, bet arī fiziskā piekļūšana Abhāzijai no Zugdidi puses Gruzijā būs krietni sarežģīta.

 

 

Kaspars
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2008
Ziņas: 704
Manīts: pirms 1 st

ja pareizi atceros gruzīnu stāstīto, tad Abhāzijas vīzas viņiem nav vajadzīgas viena iemesla pēc- viņi kā suga tur netiek ielasiti jau kopš 90-tajiem gadiem, kopš šo teritoriju okupēja Krievija un de facto skaitās Abhāzijas republika, ko de de jure ir atzinusi tikai Krievija, Nikaragva un vēl pāris "neatkarīgas" valstis.

Tā kā Latvija joprojām uzskata šo teritoriju par Gruzijas sastāvdaļu, tad laikam ar Latvijas pasi arī nebūtu ieteicams salistīties robežas tuvumā, ja vien no PSRS laikiem tev nav saglabājušās arī specnaza iemaņas.