Florida

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 742
Manīts: pirms 6 ned

Tātad Florida. Marts. 10 dienas

Mums kā plakanas zemes pārstāvjiem, kas ir skaistu pludmaļu izlutināti, Florida nelikās tik satriecoša kā Arizonas kanjoni, taču te ir non-stopā saule, zila un silta jūra un pārsteidzoša putnu un citas dzīvās radības daudzveidība. Tā, ka vai jāuzmanās, lai kādam aligatoram virsū neuzkāpj Smile
Dabas mīļotājiem ir diezgan grūti noorientēties, jo Floridā ir ap 160 dažādi dabas parki un ir grūti saprast, kuri ir vērtīgi, bet kuri fufelis.
Īrējot auto, noteikti uz vietas piemaksājiet par maksas ceļu karti – nav ekstra dārgi un principā atmaksājas. Pie tam ietaupās laiks, jo nav jāstājas ceļu maksas punktos. Īpaši reklamēju – www.netflights.com. Nezinu, kā, bet viņiem cenas mēdz būt pat uz pusi labākas, kā citur.

10 dienu round-trip bija sekojošs:

Miami - Keys

Kartē redzamā saliņu strīpa, kas savienota ar tiltiem (atsevišķi ir ļoti iespaidīgi). Pašā galā Key West, uz kurieni kubieši iras ar savām laiviņām. Līdz ar to Key West ir lērums ar kubiešu restorāniem un bāriem. Patiesībā to tur (ar visneiedomājamākajiem interjeriem) ir nenormāli daudz. Miestiņā savdabīga arhitektūra, Duval street ar n-tajām bodītēm, sava bāka, kur uzrāpties un Hemingveja muzejs ar kaķiem un vēl visādi „ objekti”.

Key West no Miami ir kādu 3,5-4h attālumā. Tādēļ būtu jānakšņo tur, bet cenas ir ļoti neforšas. Īpaši skolēnu brīvdienās viss reāli pilns.
Nakšņojām Big Pine Key Motel (ir I-netā). 35$ no cilv 4-viet. numuriņš

Gar Keys iet arī koraļlu rifs, kur nirām. Zivju daudzveidība satriecoša
Niršana: Underseas Inc, 100$ cilv, iesk gidu un ekipējumu

Vēl Keys Big Pine rajonā ir parks (un arī riņķī apkārt), kur dzīvojas mazi, Bembij-izmēra brieži. Ir vairāki delfīnu centri, kur ir gan šovi, gan tos var pačubināt (ap 30$) un ar viņiem papeldēties (ap 150$).

Kā skaista un laba snorkelēšanas vieta, kur iespējami zivju vērošana izbraucienā ar laivu, kurai ir stikla dibens, tiek reklamēts John Pennekamp Coral Reef State park. Te arī dažādas takas, mangrovju audzes.

Everglades nac. parks
Everglade cauri iet divi ceļi – uz D un R. Katrā no virzieniem ir citādākas ainavas, bet pa lielam – te visapkārt ir purvi – dažāda slapjuma pakāpes, bet +/- skati no takām ir līdzīgi.
Izbraucām D ceļu (Nr.9336). No tā Flamingo tuvumā iespējams izīrēt kajakus un pa purvu šķirbām pabraukāt un pavērot aligatorus (Lonely Platen šo iespēju stipri reklamēja. Diemžēl apmeklējuma laikā bija lielais sausums un vizināšanās atcēlās, tādēļ nevaru komentēt.

R ceļam (Nr.41) otrā pusē ir arī Big Cypress nac parks. Tās cipreses viņiem iespaidīgas – ar pudeļformas stubriem. Diemžēl sakarā ar ČP 41.ceļa daili nesanāca izbaudīt – šī daļa esot iespaidīgāka par D – ir gan takas, mangroves, gan veloiespējas, gan brauciens ar laivām, gan tramvajiņa ekskursija.

Pirms parka, netālu no 9336.ceļa ir krokodilu ferma www.everglades.com Te ir gan pilns ar dažāda jaunuma/vecuma rāpuļiem, gan šovi (itin gaumīgi), gan izbrauciens pa purvāju ar airboat (23$ cilv). Iesaku.
Parks ir tuvu Miami, tādēļ nakšņošana jāorganizē tur.

Rietumkrasts
Naples
Floridas Neapole ir smalku villu un ļoti bagātu cilvēku pilsēta. Smuki. Protams, smuka pludmale ar koka moliņu un fotogēniskiem vecā mola pāļiem, kur uz katra sēž pa pelikānam. Jūrā gar krastu šaudās nelielas rajas, čāpo dažādi ūdensputni ar garām kājām – nu tā, idille.
Nakšņojam Fairfield Inn &Suites Naples, Marriott ķēde (2-viet.num ar brok.60$, cena nosolīta Priceline.com)

Myakka River State Park
No parku n-tajiem variantiem izvēlāmies šo. Visi parki, izņemot nac.parkus, maksā ap 5-8$ no auto.
Tādi īpatnēji palmu džungļi – taka pa tiem ir interesanta, jo mežs apkārt neierasts. Koki pilni ar tādām kā garām ķērpju skarām – jokaini izskatās.
Te var paņemt laivu un ar to izbraukt, bet pēc tam, kad upē esam redzējuši n-tos aligatorus laiski peldot, kaut kā kajakošanas vēlme pazūd.

Ringling Musseum Complex, Sarasota
Ringlings pag.gs.sākumā uzcēlis savu „muižiņu” itāļu stilā un „nokomplektējis” ar Eiropas māklinieku gleznām. Te ir arī cirka muzejs, jo Ringlings savulaik bijis „ cirka barons”. Arī tad, ja neiet gleznas un muzeju skatīties, ir vērts te iebraukt, jo gan ēkas, gan parks ir ļoti iespaidīgi – liels rožu dārzs, abnormāli milzīgi koki utt. Pilnā biļete visiem muzejiem 15$

Anna Maria island
Smuku pludmaļu gar krastu ir, ka biezs. Tādēļ tas ir tikai atkartīgs no tā, kad īsti gribas nopeldēties vai kājas apslapiunāt (martā ūdens vēl kā Baltijas jūrā). Anna Maria saliņa ir mūsu izvēle, jo te ir smuks koka mols, braucot uz salu, labi no sāna saskatāms smukais Tampas līča tilts.

Weeki Wachee Springs
Šito paši neapmeklējām, bet pieminu zināmas unikalitātes dēļ – šis ir nāriņu šovs. Viss šovs notiek stikla baseinā, kur „ nāriņas dejo” zem ūdens, ieelpojot pie īpašām atverēm, ko skatītāji tā īsti pat nepamana. 25$

Homosassa Springs
Šī nu ir vieta, kur garantēti var apskatīt lamantīnus. Principā šis ir tāds rehabilitācijas zooparks, kur bez lamantīniem ir arī citi zvēri un putni. Lamanīnu un kkaudādu lielu zivju vērošanai uzbūvēta zemūdens stikla būda. Principā parks itin labs, no Visitor center uz turieni var aizbraukt pa upi, kuras krasti apauguši ar mums neierastiem kokiem. Nu tā. Interesanti. 13$

Augšminētais mums iznāca uz 1,5 dienām.
Par nakšņošanu – te ir milzums piedāvājumu (nebijām rezervējuši), bet (!!!) viesnīcas ir tikai ap 19.ceļu, kas iet gar jūru. Braucot pa blakus esošo ātro šoseju, nav nevienas norādes uz viesnīcām. Guļam par kkādā 50$ 4-viet.motelī

Orlando
Orlando – tie, protams, ir atrakciju parki. Laikam 7-8 gab. Tad nu jāizlemj, ko no tā apskatīt. Mūsu kompānija sadal;ij;as 2 daļās – puiši uz Universal, Island of Adventure – galvenais akcents uz ātrumnobraucieniem. Meitenes – uz Universal Studios – akcents uz filmindustriju. Puiši stāvēja milzu rindās, meitenēm rindas bija salīdzinoši īsas un pilnīgi visu, ko vēlējāmies arī izbeudīojām, pat šo-to pa divi lāgi. 82$. Ja pērk biļeti uz 2 parkiem, tad pāri simtam. Bet tiešām nezinu, vai 2 parkus vienā dienā vajag – arī no viena ir pietiekošs nogurums.
Nakšņojam : Extended Stay Deluxe Orlando Lake Buena Vista, 55$ 6-viet.Nr. (ļoti ok viesnīca)

Ap Orlando ir vēl šādas-tādas izklaides iespējas.

Wekiwa Springs State Park
Te mūs interesēja izbrauciens ar kajakiem – tiek reklamēts variants ar iespēju braukt pa upi ar kajaku, kur zemāk to var atdot un nokļūt atpakaļ ar busu. 25$. Diemžēl nokavējām pēdējo kajaku izīrēšnas laiku – 15:30, tādēļ nevarēšu komentēt.

Kelly Park (Rock Spings Run)
Šitas ir tāds smieklīgs fufelis – 1 jūdzes nobrauciens ar auto riepām pa upes straumi. Principā parks ir tāda pilsētnieku piknika vieta pie upes. It kā nekas īpašs, bet tāds itin jauts pasākums bija. Arī upes krasti apauguši ar savādākiem augiem nekā ierasts. Riepas var izīrēt uz lielā ceļa (5-6$gab). Kāpjot upē, sagaida uzraksts „ Be aware of aligators!”. Aligatorus gan laimīgā kārtā nesatikām, bet viena čūska pa straumi papeldēja garām gan. Ūdens silts, kristāldzidrs.

Austrumkrasts
NASA Space Center
Te jārēķinās ar vismaz pusi dienas, jo komplekss ir liels, paši pārvietoties nevar, tikai ar kompleksa busiņu. Ir visādi simulatori, protams, kosmosa kuģi utt. Mums, meitenēm – absolūti boooring. Veči starā. Korekcija – vienai meitenei patika Smile

Merritt Island
Šis parks ir tieši blakus NASA-i unto es noteikti iesaku apmeklēt – ainavas ar milzu lāmām un mangrovj-tipa krūmiem ir reāli iespaidīgas, jo īpaši Black Point Wildlife Drive. Ūdensputnu te ir lērums un katrs milzu fotoobjektīva īpašnieks būs svētlaimē.

Jupiter Island
Te ir dažādas pastaigu takas, bet interesantākais – Blowing Rocks Preserve. Ja paveicas un sakrīt gan vēja virziens, gan paisums, tad esot ļoti iespaidīgi, kā ūdens sitas limestone krastā un pa visiem caurumiem nāk ārā kā geizeri. Iepriekš vajadzētu piezvanīt, jo situācija katru dienu ir savādāka 561-744-6668. Ieeja 2$

West Palm Beach
Šī ir tāda izklaides un tusiņu pilsētiņa ar n-tajiem krodziņiem, smuku centru, bezmaksas tramvaju, atsevišķiem interesantiem arhitrektūras elementiem. Katru 4-dienas vakaru tur notiek Clematis ielas tusiņš un tirdziņš.

Loxahatchee National Wildlife Refugee
Vēl viens parks (kā jau minēju, to te ir ap 160), kur var pavērot, kā aligatori dzīvojas savā vaļā, kā n-tie putni ņemās, nepievēršot cilvēkiem praktiski nekādu uzmanību. Ir arī meža taka – mežs atkal savādāks kā citās vietās.

Beaches
Rietumkrasta okeāna piekrastē, protams, lērums pludmaļu – praktiski var jebkurā vietā griezt iekšā un doties nopeldēties. Kā jau pludmales zonā – vienīgie „ objekti” ir koka moli, kur vietām satupinātas virsū n-tās bodītes un ēstuvītes, bet visādi citādi – vienkārši smilšu pludmales.

Augšminētais mums iznāca uz 2 dienām.
Nakšņojām Fairfield Inn &Suites by Marriott Palm Beach (2-viet.num ar brok.66$, cena nosolīta Priceline.com)

Miami
Par šo pilsētu jau info ir pieejams itin daudz.
Nakšņošana Fairfield Inn &Suites by Marriott Miami West (2-viet.num ar brok.58$, cena nosolīta Priceline.com)

Bahamas kruīzs
Round-trip pa starpu vēl no Miami uz 3 dienām aizbraucām ar kruīza kuģi uz Bahamas. Te neliela atkāpe – galīgi neesam „kruīzu cilvēki”, bet gribējās pamēģināt. 3 dienu pasākums ir vienkārši ideāls, lai sajustu kruīza garšu, bet tas nesāktu krist uz nerviem. Rezultātā mums visiem ir tikai pozitīvākās atmiņas par šo pasākumu.

Rezervēju www.vacationstogo.com vairākus mēnešus iepriekš ar 70% discount (nu, tā tika rakstīts). Kuģis - Norwegian Sky. 270$ cilvēkam (visos info tekstos nav minētas ostas nodevas, tax, tādēļ sākumā izskatās lētāk). No cilvēka uz kuģa vēl ietur 12$/dienā par service.
Šajā cenā ietilpst kajīte, n-reizēja ēdināšana (bufetes atvērtas non-stop, arī vakarā restorāni ietilpst cenā), visi šovi u.c. pasākumi, kas tur notiek praktiski visas dienas garumā. Serviss uz Norwegian tiešām ir ļoti augstā līmenī. Jāmaksā tikai par dzeramajiem (var pirmajā vakarā uz vienu cilvēku nopirkt soft dzērienu „ karti” un tad ar šo karti visi no kompānijas lēnām „ apkalpojas”).

Ko 3 (2,5) dienās redz
Izbrauc 6pm no Miami ostas, nākamajā rītā ir Nassau ostā

Nassau
Bahamu galvaspilsēta, kur ievērojamākais ir Paradise island, uz kuras atrodas slavenā Atlantis viesnīca ar savu iespaidīgo akvāriju un skaisto teritoriju. Apmeklētājiem ieeja ir par maksu (39$), taču vajag droši doties pa ieeju „ Guests”, nevis „ Visitors” un nepievērst uzmanību portje – tad viņš arī neko neprasa. Vēlams sadalīties mazos pulciņos, jo lielāks bars – tas jau velk uz „ visitors”.
Uz šīs salas ir arī labas pludmales, no kurām gan visitoriem ir grūti tikt ārā, jo visur ir viesnīcu teritorijas. Bet – apkārt mētājas lērums viesnīcu strīpaino dvieļu (dīvaini, ka visur tie vienādi) – jāuzmet tik kāds uz rokas un tad neviens nepiesienas, kāpēc caur viesnīcas teritoriju dodaties cauri uz ceļu.
Uz salas ir arī skaisti dārzi un laulību kapella.
Un tad ar kuģīti (vai taksi) var nokļūt atpakaļ uz pilsētu, kur arī ir pa kādam „objektam”, taču pati pilsēta ir traki nolaista un stipri netīra. Dīvaini nepierasti šādā tūrisma paradīzē. Vēl uz kuģa var nopirkt visādus tours uz delfīniem, niršanu utt – bet tas ir salīdzinoši dārgāk nekā Floridā.

Great Stirrup Cay
Otra diena tiek pavadīta vienā no Bahamu saliņām, kur ir tikai pludmale un okeāns. Iespējams snorkelēt (30$ cilv). Ieteikums paņemt uz kompāniju pāris aprīkojumus un tad mainīties, jo snorkelēšana notiek tuvu krastam un dienas laikā var samainīties n reizes. Bērniem ir piepūšams ūdens nošļūciens. Tas arī viss. Tāda laiska diena.
Protams, blakus teltis ar neiztrūkstošajām bufetēm – atkal var non-stopā ēst visu dienu. Un tie grilējumi ir satriecoši garšīgi, ak!

Nu, kopumā tā.

dperkons
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/12/2013
Ziņas: 1
Manīts: pirms 2 gadi

Tiem, kuri grib atrakcijas (am. kalni pieaugušajiem un karuseļi) un Zoo, lai laiž uz Busch Gardens Tampa Bay.

Pēc šitā parka Disnejland liekas kā bērnu šūpoles...

arizona
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/11/2015
Ziņas: 163
Manīts: pirms 3 d

Piekrītu par Bush Garden (labāki amerikāņu kalniņi), plus kādreiz bij ļoti labs safari izbrauciens. Sarakstā nav minēts Sea World - jāredz. Nezinu kā tagad - bet visas trīs reizes kad biju (senāk) - cenā bija iekļauta Budweiser alus degustācija (neierobežota). No visiem iespējamiem tolaik iepatīkās bezalkoholiskais alus Wink

Braucot uz Keywest - var arī izvēlēties tikai snorkelēt (lētāk un iesācējiem ērtāk). 

Dalī faniem - SaintPeterburgā ir lielākā Dalī kolekcija/muzejs (tieši slavenākās gleznas - vienkopus).

Erkils
Lietotāja Erkils attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/07/2009
Ziņas: 578
Manīts: pirms 10 ned
Kur: LV

arizona rakstīja:

Piekrītu par Bush Garden (labāki amerikāņu kalniņi), plus kādreiz bij ļoti labs safari izbrauciens. Sarakstā nav minēts Sea World - jāredz. Nezinu kā tagad - bet visas trīs reizes kad biju (senāk) - cenā bija iekļauta Budweiser alus degustācija (neierobežota). No visiem iespējamiem tolaik iepatīkās bezalkoholiskais alus Wink

Braucot uz Keywest - var arī izvēlēties tikai snorkelēt (lētāk un iesācējiem ērtāk). 

Dalī faniem - SaintPeterburgā ir lielākā Dalī kolekcija/muzejs (tieši slavenākās gleznas - vienkopus).

Bush Garden vairs alu nedod bet buve jaunus kalnus, bet Sea World ir lielisks tas bija pagajuso gadu.