Dominikānas republika - no Frankfurtes

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
Shafka
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/11/2011
Ziņas: 35
Manīts: pirms 20 ned

Tātad esmu atgriezies no jauki pavadītā ceļojuma. Frankfurtē tika iepirkts ceļojums uz Dominikānu (Boca Chica), 11 naktis, 3*, AL, lidojums ar Condor (lidojums ļoti nepatika). Cena 1 145 eur/pers.

Ieradāmies Frankfurtē 09.02.2013. ar Lufthansa reisu no Rīgas, ielidošanas laiks 07:50 pēc Vācijas laika. Tūrisma kantori lidostā veras vaļā 10:00, taču daži centīgākie jau ap 09:00. Šie kantori atrodas 1 terminālī, kopskaitā kādi 30. Par cik neko nezināju, mēģināju veikt cenu monitoringu, taču pie trešā kantora sapratu, ka produkts ir viens un tas pats, kā arī cenas vienādas. Tad nu izvēlējos visjaukāko dāmīti un pie viņas arī visu nokārtoju (www.alltours.de). Dāma paskaidroja, ka ne vienmēr vislabākais ir pirkt pēdējā dienā, jo var iestrēgt un, ka vislabākās cenas var dabūt 3-4 nedēļas pirms ceļojuma sākuma un visu var sakārtot pa internetu. Izlidošanas sākums nākamajā dienā plkst. 10:00.

Pēc  10 stundu gara lidojuma ieradāmies Punta Cana plkst. 15:00, 10.02.2013. Par cik Dominikānā vīzu nevajag, aizpildījām kaut kādu veidlapu samaksājām 10 USD no cilvēka (var arī 10 Eur) un bijām iekšā. Pēc bagāžas saņemšanas devāmies ar busiņu uz Boca Chica un apmetāmies mūsu viesnīcā. Uz to brīdi vēl īsti nezinājām kur esam ieradušies. Numuriņš nebija labs, tapēc otrā rītā palūdzu samainīt, ko arī apkalpojošais personāls izdarīja un viss bija kārtībā. Kā izrādījās Boca Chica ir maza pilsēta netālu no Dominikānas galvaspilsētas Santo Domingo, ko apdzīvo vietējie iedzīvotāji. Atšķirībā no Punta Cana, Bavaro, Puerto Plata kūrortiem, kur praktiski nekas nav redzams no parasto cilvēku dzīves, mēs bijām tās epicentrā, par ko ļoti priecājāmies. Ceļojums izdevās patiešām interesants. Ņemot vērā atsauksmes no dažādiem interneta portāliem, tika iepirktas ekskursijas pie vietējā  uzņēmēja Pedro (Pedro Diaz Tours), kas atrodas pašā Boca Chica centrā pie skvēra.

Ekskursiju cenas:

Katalīnas sala - 45 USD, Saonas sala - 45 USD, Safari brauciens pa laukiem - 45 USD, Santo Domingo apskate - par brīvu (kopējā ekskursiju cena uz nepilnām 4 dienām 135 USD ar iekļautu rumu un pārtiku). Kad lidojām prom, vaicāju citiem atpūtniekiem no lielzemes par ekskursiju cenām Punta Cana un citos kūrortos, nosauktās cenas šokēja - tās bija aptuveni 3 reizes augstākas.

Ekskursijas ļoti patika - braucieni uz salām standarta, aizved ar ātrlaivu vai katamarānu, izsēdina - pārējais tavs brīvais laiks. Alkohols neierobežotā daudzumā un noteiktā laikā tiek pasniegtas pusdienas. Bijām sajūsmā par izbraucienu Dominikānas laukos, kur apskatījām dažādas plantācijas, augus, vietējo iedzīvotāju dzīves apstākļus, dabas parkus utt. Arī šā brauciena laikā automašīnas bagāžas nodalījumā atradās atspirdzinošie dzērieni Smile)))), kā arī lauku apstākļos tika pasniegtas pusdienas. Ekskursijas ieplānojām weekendā, jo vietējie brīvdienās arī brauc uz viesnīcām atpūsties un ir diezgan liels bardaks.

Pārējo laiku pavadījām pludmalē, komunicējot ar vietējiem vai citu valstu tūristiem. Paviesojāmies pat pie viena ciemos, kur uzrīkojām nelielu ballīti ar rumu un kaut kādiem interesantiem ēdieniem (Lambi - kaut kādu gliemežu gaļa).

Kad pienāca laiks doties mājās, viesnīcas vestibilā sagaidījām savu transfēru un devāmies uz Punta Canas lidostu, pēc kā sekoja 9 stundu lidojums uz Frankfurti. Laiks, ko bija nepieciešams pavadīt līdz Rīgas reisam bija 10 stundas, taču ņemot vērā nogurumu, veiksmīgi izgulējāmies uz Franfurtes lidostas jaukajiem krēsliem. Tad nu 22.02.2013. plkst 23:50 ieradāmies Rīgā.

Par lidojumu ar Condor - ļoti nepatika. Austiņas iespējams nopirkt pa 3.50 Eur, alkohols - pirmā glāze par brīvu, par pārējo jāmaksā, lidmašīna ļoti neērta. Ja kādam šī informācija būs noderīga, ieteiktu labāk lidot ar Air Berlin.

Kopsavilkums:

+ tika redzēta cita Dominikāna - vienkāršā, nabadzīgā. Daudz narkotiku apkārt un prostitūcija. Iepazīti vietējo dzīves apstākļi. Iepazīti jauni paziņas no citām valstīm. Izbaudītas ekskursijas par, manuprāt, ļoti labām cenām. Protams nobaudīts daudz ruma un augļu Smile)))). Iegūts daudz informācijas par Dominikānu no citu valstu tūristiem.

- lidojums ar Condor, nelielas problēmas ar viesnīcu ceļojuma sākumposmā.

P.S. Ceru, ka manis rakstītais īsais apkopojums kādam šķitīs noderīgs. Ja ir kādi jautājumi - protams, iespēju robežās atbildēšu.

 

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1040
Manīts: pirms 1 d

Paldies par aprakstu, tikai nesapratu - kādēļ domā, ka AirBerlin ir "krutākā" aviokompānija, kuru ieteikt Grin

Shafka
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/11/2011
Ziņas: 35
Manīts: pirms 20 ned

Tapēc ka tā ir alternatīva Condor čārterim uz to galu, ko piedāvā vācu tūroperatori Smile

Elina.Emilia
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/01/2012
Ziņas: 91
Manīts: pirms 9 st

Nākampiektdien plānots ielidot Santo Domingo 4:30 no rīta, tāpēc bija doma vispirms (ar taksi, ja tādi lidostā būs) doties uz tuvāko pludmali kkur Boca Chicka, sagaidīt rītu un pabrokastot kkur. Vispār tā ir laba ideja? Varbūt var ieteikt tieši kādu vietu, uz kuru prasīt aizvest?

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2168
Manīts: pirms 45 min
Kur:

A Condor nav kaut kāds lētais gals, līdz ar ko šis viss pašsaprotams?

\m/

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1040
Manīts: pirms 1 d

321 rakstīja:

A Condor nav kaut kāds lētais gals, līdz ar ko šis viss pašsaprotams?

Dārgais gals noteikti nav! Smile Bet ir bijusi arī pozitīva pieredze.

Indzhuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/05/2012
Ziņas: 59
Manīts: pirms 10 ned

Tās ir pilnīgas muļķības, ka Puerto Plata nav ko redzēt no vietējo iedzīvotāju dzīves, Puerto Platā kūrorti ir ārpus pilsētas, varētu teikt atsevišķi ciematiņi. Un vispār vislabāksuper interesanti ir paņemt mašīnu un pašiem apbraukāt salu, mēs bijām tādās vietās, kur gringo īpaši bieži neciemojas, sālsezerā ar salu lago enriquillo, kur koraļļi un gliemežvāki ir zemes vietā, apkārt staigājās milzu varāni. Vispār  Dominikānas rep ir viena no fantastiskākajām vietām, daba, atmosfēra, saule un rums Smile

Elina.Emilia
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/01/2012
Ziņas: 91
Manīts: pirms 9 st

Indzhuks - varbūt ir kādas ceļojuma piezimes/plāns kuram var uzmest aci? Mums pagaidām plānots apskatīties Santo Domingo - Puerto Plata (27udenskritumu kaskāde) - Las Terrenas (sērfošana + vaļu sezona) - Bayahibe (Snorkelet + cigaru rūpnīca) un gribas vēl ko pa ceļam paķert, bet kā jau kūrortu valstij, google pilna ar gatavām tūrēm$$$

St.c. - kāda tipa mašīnu īrējāt un vai ņēmāt kādu extra apdrošināšanu, kā citviet forumos ir ieteikts, jo braukšanas kultūra un ceļi esot briesmigi?

Indzhuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/05/2012
Ziņas: 59
Manīts: pirms 10 ned

Dom rep biju jau pasen 2007.gadā, tajā laikā aizbraucām no londonas par 450 mārciņām 14 naktis ar 3* kūrortu viss iekļauts (Sosua), lielu daļu ņēmām vietējo operatoru izbraucienus, kas bija par labām cenām ar viss iekļauts programmu, bijām tajos ūdenskritumos arī ar operatoru, bija labi, tā ir aktīva atpūta ar kāpšanu pa tiem ūdenskritumiem un pēc tam šļūkšanu lejā. Tad paņēmām no vienas vietējās kompanijas (patiesībā zāliti sapīpējies bebrs) mašīnu minivenu, jo bijām 6 personas uz 3 dienām un nobraucām no Sosua uz sālsezeru, pa ceļam izbraucot ceļus, kur acis rāda, cik nu sanāca. Tā kā tas jau bija ceļojuma beigu daļā, tad bija bišku žēl, ka nepaņēmām mašīnu uz ilgāku laiku. Apdrošināšanu nekādu neņēmām, tās lietas tur nebija vēl sakārtotas vismaz mums tika pasniegta tāda informācija.

Labs bija arī raftings

 

Shafka
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/11/2011
Ziņas: 35
Manīts: pirms 20 ned

Njā, es daudz ko arī vēl nepaspēju. Indzuks - laba informācija, nākamajā reizē jāņem vērā. Es tikai atspoguļoju to info, ko pasniedza lielzemes tūristi ar kuriem paspēju pakomunicēt lidostā. Jā, zeme interesanta, skaista un rums pats par sevi Smile)))

Elina.Emilia
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/01/2012
Ziņas: 91
Manīts: pirms 9 st

paldies! Noteikti apskatīšos arī to raftingu.

madde
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/02/2012
Ziņas: 67
Manīts: pirms 43 ned

Dominikānā pabijām 2011/2012 gads veselu mēnesi...dzīvojām Punta Cana- Bavaro, varu teikt to, ka tur ir daudz ko redzēt... vajag tik mašīnu un vēlmi! Wink Mēnesi varbūt bija drusku pa daudz, bet 3 ned būtu tieši laikā!

Prostitūciju gan nepamanījām... Tur tiešām ir forši, bet, ja grib nodzivot resortā, tad droši var braukt uz Eģipti/ Turciju... Es nosauktu Dominikānu par amīšu Turciju/Ēģipti...

Elina.Emilia
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/01/2012
Ziņas: 91
Manīts: pirms 9 st

Tikko kā esmu atgriezusies no Dominikas Republikas un padalīšos ar saviem iespaidiem. Varbut kādam tālā nākotnē noder, jo pašai bija ļoti grūti atrast kādu informāciju par ceļošanu pa DR bez all-inclusive kurortiem.  Būtībā viss tika izplānots, kad izlasīju Lonely Planet par DR&Haiti.

Ielidojot jasamaksā 20$, jaaizpilda 2 papīri un viss. Tā kā ielidojām  5os no rīta, pie lidostas ar taxi sarunājām, lai aizved mūs uz tuvāko pludmali Boca Chicha, kur atradām pāris metrus garu pludmali un mūs atrada kāds vīriņs, kas mums arī laimīgi piegādāja krēslus, aliņus un pat bija ar mieru piegādāt kokaīnu to pašu labāko, lai gan no pēdējā atteicāmies, par krēslu un aliņiem beigās dabujām samaksāt  12Ls un tad nāca arī pirmā DR mācība- VIENMĒR vienoties par cenu pirms pakalpojuma saņemšanas.

Pirmās 2 dienas bija pa galvaspilsētu Santo Domingo paliekot  pašā centrā http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Hostel-Casagrande-Santo-Domingo/Santo-Domingo/70066 pa 35$/nakts. Viņu FB lapā var labāk redzēt ka viņiem ir jauka jumta terase ar nelielu baseinu un istaba nakšņošanai ir pilnīgi apmierinoša http://www.facebook.com/pages/Hostel-Casa-Grande/357874770971486 Noteikti ieteiktu paviesoties  galvaspilsētā svētdienā, kad vienā Zona Coloniala laukumā notiek koncerti un vietējie sanāk ar krēsliem, saviem dzērieniem un dejo merengu un bačatu, arī salsu (adresi nevaru pateikt, bet tas ir netālu no ostas un mēs atradām  sekojot skaņai).  Patika arī Jardin du Botanical – ietrāpijām tieši uz orhideju gada izstādi, pieļauju, ka bez tās kādam varētu likties pliekani. Baznīcas, cietokšņi utmldz kā jau vecākajā jaunās pasaules pilsētā.

3.dienā pa 5ls ar Metro tours autobusu aizbraucām uz Puerto Plata un palikām šeit http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Hostel-Villa-Carolina/Puerto-Plata/45008  pa 36$/nakts. Ļoti draudzīga īpašniece, kas vakarā uzaicināja pie sevis uz pāris rumiem. Galvenā atrakcija šeit bija ūdenskritumu kaskāde pa ~5ls  http://www.27charcos.com/index.php uz kuru nokļuvām ar vietējo autobusu gua-gua (2ls turpi-atpakaļ). Kā arī uzbraukšana pilsētas kalnā ar vagoniņu http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147290-d312221-Reviews-Teleferico-Puerto_Plata_Puerto_Plata_Province_Dominican_Republic.html

4.dienā tika paņemta mašīna un braukts uz Las Terrenas (tiešām skaists brauciens no Sanchez uz Las Terrenas  pa tādu kā kalnu serpentīnu) un palikts  šajā bungalo https://www.airbnb.com/rooms/117786 (20$ par nakti ir tiešām draudzīga cena) , varbūt nebija tā labākā lokācija, bet pieredze unikāla – dušoties meža vidu, brokastot ar upītes skaņām fonā un ķirzakām skrienot gar kājām.  Un 2km attālumā skaitoties vienas no labākajām pludmalēm valstī.

6.dienā tika braukts uz Bayahibe  (pa vidu arī  kādi 3 maksa ceļi, vidēji ~1ls katrs) un palikts šeit http://www.booking.com/hotel/do/taino-accomodation.en.html , (26$ par nakti) ne tas labākais variants, bet lokācija bija ideāla, jo no rīta devāmies  tūrē uz Catalinas salu ar šo iestādi http://www.casa-daniel.com/  cenas, kas rakstītas mājaslapā izdevās nosist par 30%, ja kas. Tūres vada jaunieši no Švieces, visi ļoti draudzīgi un piedāvājumā iekļautais "All the rum you can drink" atpakaļceļā braucienu padarīja vēl draudzīgāku. Šis ciemats arī bija vieta, kas visvairāk patika. Perfekts mix starp tūristiem(tātad ir labi restorani un atrakcijas) un vietējiem(ar kuriem paspēlēt domino stūra veikalā).  Aizdevāmies arī uz cigāru rūpnīcu http://www.laflordominicana.com/ - ļoti jau profesionāli, varbūt pat pārāk, bet viņu veikalā bija cigāri, kas vismaz tika pareizi uzglabāti. 

Atpakaļceļā uz lidostu Santo Domingo paviesojāmies alās ar vietejo zimejumiem http://www.tripadvisor.ca/Attraction_Review-g147292-d1985700-Reviews-Cue...  un pilsetiņā Juan Dolio - arī ļoti patika pasēdēt pludmales bārā un turpat paplunčāties

Kopumā iespaidi vairāk kā patīkami – Ceļi labi, šosejas pat ļoti labas, iztikām bez kartes. Neko nenozaga, kaut dzīvojām tā teikt „šaubīgās” vietās. Slikti ne reizi nepalika, kaut pāris reizes pat krāna ūdeni padzērām (bet tas varbūt tādēļ, ka uzreiz tika noskalots ar draudzīgo rumu).

Nepatika tikai tas, ka visa darbība lielākoties notika spāniski – ēdienkartes saprašanai pat spāņu vārdnīca nepalīdzēja, jo daudz vietējo terminu.  Arī restorānos beigu cenu var tikai izzīlēt – reizēm nepieliek neko, reizēm pieliek klāt 30% rēķinam. Cenas arī neteiktu, ka ļoti lētas – veikalos un restorānos normāla eiropas līmeņa cenas, ja neēd gluži ēdienu, kas pasniegts pa caurumu sienā. Un nebija arī tā, ka uz katra stūra kāds banānu pa santīmu tirgotu un spaini ar garnelēm pa lēto piedāvātu.

1 Lidojuma izmaksas – kopā 500ls (AirBaltic + Alitalia kļūda no Romas+Jet Blue no NY)

Naktsmītnes -  kā var lasīt, sākot no 20-36$ par nakti

Beigās kādi 1800ls tāpat diviem cilvēkiem aizgāja, bet tas ar daudzām vakariņām restorānos un īpaši  vairs nepiedomājot, ka tik lētāk. Tā kā tā. Ceru ka kādam noderēs, es pati pirms tam kā pa tumsu taustijos un sagrābstiju kopā info no tripadvisor forumiem un Lonely Planet

mondošavans
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/08/2015
Ziņas: 1
Manīts: pirms 4 gadi

Labdien, varbūt pastāsti to labāko veidu kā ekonomiskāk nokļūt un interesantāk pavadīt laiku Dominikānā?