Vilcieni (varbūt arī autobusi) Francijā

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2292
Manīts: pirms 10 st

Tā kā centieni meklētājā atrast pat kaut ko tuvu tēmai nevainagojās ar panākumiem, taisu jaunu tēmu. Ar cerību, ka ceļakājā atrodas arī kāds zinošais par ceļošanu ar vilcieniem Francijā. Pamatinterese par TER un vēl reģionālākiem/lokālākiem, ja tādi eksistē.

Pamazām plānoju rudens izbraucienu aplūkot dažas lielās franču gotikas katedrāles (ārpus Parīzes), pamatā Reimsu un Šartru (saraksts gan var papildināties, jo plānotā maršruta tuvumā ir vēl dažās gana cienījamas būves, piemēram Amiens un Laon un pat Beauvais pirms plānotā atpakaļlidojuma uz VNO būtu ko aplūkot). Lidojums uz CRL, kā robežai tuvāko lidostu, no turienes arī ļoti vienkārši un lēti iekļūt Francijā. Taču tālāk gan tik vienkārši vairs neizskatās. Starta stacijas būtu Jeumont vai, ticamāk, Maubeuge (starp šīm abām vietām kursē pilsētas autobuss daudz biežāk kā vilcieni). Braukt caur Parīzi nebūtu variants, pirmkārt, jau cenas dēļ (gandrīz 2x, cik nu šobrīd izdevies pamanīt, jo maršrutā parādās TGV), kaut kādu pusstundu it kā varētu ietaupīt.

Info avoti pagaidām - TER, SNCF, seat61. Diemžēl, atšķirībā no vācu bāņa lapas (to arī izmantoju), te neļauj pašam būvēt maršrutu un piedevām katrā nopietnākā vietā ir vairāk par 1 staciju un tās pat uz dažādām dzc līnijām.

Galīgi neko neatrodu par starppilsētu autobusiem (Flix te galīgi nav derīgs, Oui tāpat).

Mērķis šādiem meklējumiem - samazināt loģistikas izmaksas cik vien iespējams, tai pašā laikā nejēgā nepagarinot pārvietošanās laiku. Pagaidām plāni ielidot piektdienas vakarā un jau pirmdien (pēcpusdiena) vai otrdien (rīts) no BVA uz VNO.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 18679
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Paskaties vēl to pašu veco labo www.eurolines.eu, un protams www.blablacar.fr

https://www.oui.sncf var atrast arī lētos vilcienus OUIGO, piemēram Parīze — Bordo, pāri valstij mazāk kā 3 stundās par 10 EUR.

Kāpēc Ouibus neder? Viņiem ļoti plašs tīkls, pēti karti un atbilstoši plāno: https://fr.ouibus.com/carte-interactive

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2292
Manīts: pirms 10 st

Juris rakstīja:

Kāpēc Ouibus neder?

Šo gan man būs jāpapēta sīkāk (dzc karti atradu un tā ļoti palīdz orientēties telpā), kaut pirmais iespaids palika, ka brauc viņi visur (arī nosacītās nekurienēs), tikai galīgi ne tur, kur man vajadzīgs (vēl dziļākas nekurienes). Grand šķērsFrancijas braucieni gan šoreiz nebūs aktuāli. Reimsa izskatās vairāk pēc nomales (kaut Šampaņa, bet drīzāk tāda Francijas Latgale, esmu savulaik ar auto braukājis pa šo reģionu). Tāpēc ir interese par lokālbusiem, ko pagaidām neizdodas atrast (franču valoda pat ar gugļa palīdzību nav mana stiprākā puse). Savulaik atradu citā Francijas pusē skolas autobusus, kas ved jebkuru, vien brīvdienās tie nekursē.

Praktiskā interese no zinātājiem - biļešu pirkšana vilcieniem, vai iespējams automātā nopirkt vienu biļeti maniem paša būvētajiem maršrutiem vai jāpērk būs katrā stacijā vai arī sākumstacijā var uzreiz nopirkt visas nepieciešamās biļetes , kā A->B, B->C, C->D un pat F->G?

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 799
Manīts: pirms 2 d

Rome2rio arī neder? Vismaz kā informācijas avots.
Es izskatītu vēl lidojumu uz Frankfurt Hahn, tad uz Strasbūru pēc gotikas un tad tālāk pa Franciju. Vai nu var arī sakombinēt lidojumu uz Tours, vismaz vienā virzienā jo var taču arī ne pa apli braukt.
 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2292
Manīts: pirms 10 st

Paldies, HHN bija pirmā opcija, kad ideja sāka rasties. Diemžēl, šodien tā galīgi vairs nav tik teicama vieta ceļojuma sākumam, kā senāk. Arī Strasbūra, ieskaitot katedrāli, savulaik izložņāta diezgan pamatīgi.

Man sanāk ceļot bieži, bet (ļoti) īsi, tāpēc nekādi apļi, lai kā gribētos (jāstrādā arī ir), nesanāks. Pašlaik gribējās agri no rīta no Šarleruā uz Reimsu, vakarā no Reimsas uz Šartru. Pamazām gan sāk izskatīties, ka pa ceļam paķerot vēl pāris katedrāles (Amjēna un Laona), Reimsā var ierasties tikai vēlu vakarā sestdien, attiecīgi uz Šartru ne agrāk par svētdienas pēcpusdienu. Pirmdien Šartra un ceļš uz Buvē, lidojums otrdienas rītā.

ak_nemiers
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/04/2010
Ziņas: 28
Manīts: pirms 2 d

No CRL ar autobusu uz Lilli, no Lilles uz Reimsu brauc Flixbus.

Neesmu gan pie viņiem neko pirkusi, bet varu līdzēt ar valodu Smile Cik nu man ir bijusi darīšana ar vilciena biļešu automātiem, tad šķiet, ka vajadzētu varēt nopirkt visas biļetes uzreiz. Katrā ziņā var nopirkt internetā un automātā izdrukāt ar to to pašu kredītkarti.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 18679
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Paldies, interesants tas tiktaks!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2292
Manīts: pirms 10 st

Pamazām arvien vairāk iedziļinoties, sāk kādas aprises veidoties. Maršruts pagaidām būtu Charleroi-Amiens-Roen-Chartres-Reims-Laon-Beauvais. Gribējās izvairīties no Parīzes, bet izskatās, ka tas būs tieši prātīgi, plānot visādas pārsēšanās tur. Un jākombinē vilcieni ar Flix un Oui busiem. Ja izdosies kādu dienu pievienot ceļojuma garumam, tad arī gribētu pievienot Ronchamp, bet tad maršruts rādās būt plānojams no otras puses - Strasbūras un lidojuma uz HHN. Un mājās no CRL.

 

Tiktaks tiešām izskatās foršs Smile Paldies.