Uz Austrāliju un atpakaļ

29 atbildes [Pēdējā ziņa]
arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 7 ned

Sveiki, ceļakājieši, man ir nepieciešams jūsu padoms. Man ir parādījusies iespēja decembrī uz mēnesi aizceļot uz Austrāliju, atgriežoties pēc mazliet vairāk kā mēneša 2015.gada janvārī, tāpēc tagad mēģinu saprast, vai maz vēl ir iespējams atrast normālas biļešu cenas. Ja ne, tad būs jāpārceļ pasākums uz nākamo gadu.

Kas skaitās normāla cena, lai tiktu no Rīgas līdz Melburnai un atpakaļ? Kad vispār ir optimāli pirkt biļetes uz tik tālu pasaules malu? Skatījos ar Skyscanner, iemetu datumus 8.decembris turp un 14.janvāris atpakaļ. Saprotu, ka no Rīgas neko normālu neatradīšu, tāpēc meklēju no citām pilsētām, kur var lēti aizlidot, piemēram, Oslo. Emirates piedāvā aizlidot tikai ar vienu savienojumu caur Dubaiju (Dubaija - Melburna 16 stundas?!?) par 976 eiro, ja vēl paņem kkādas lētās biļetes no Rīgas uz Oslo, kopā varbūt knapi pāri 1050 eiro sanāk. Tas ir normāls variants? Redzēju arī visādus citādākus lētākus variantus, piemēram, caur Dublinu, taču visu cieņu Malaysia Airlines (777 eiro), bet šīs aviokompānijas lidmašīnās es kāju nesperšu. Kas ir Royal Brunei? Lido no Londonas uz Melburnu par 900 eiro. Lasīju foruma tēmā par lētiem ceļojumiem uz Austrāliju, un tāda diezgan daudz figurēja. Varbūt ir kāda teicama lidosta Eiropā, no kuras visi lido uz Austrāliju par labām cenām. Starp citu, iespējams variants ir arī Sidneja, tur iekšējie lidojumi lēti esot.

Erkils
Lietotāja Erkils attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/07/2009
Ziņas: 578
Manīts: pirms 11 ned
Kur: LV
Vacu pirati nopublicejusi cenu 799 eur no Franfurktes uz Australiju www.urlaubspiraten.de Man liekas drusku par dargu
 

 

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 782
Manīts: pirms 16 st

Šito lasīji? http://www.celakaja.lv/forumi/lidojums-uz-melburnu-decembri

Vēl ir variants skatīties kautko pa lēto uz āziju un tad tālāk ar AirAsia vai ko tādu.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3738
Manīts: pirms 5 st

arturchix rakstīja:

 Redzēju arī visādus citādākus lētākus variantus, piemēram, caur Dublinu, taču visu cieņu Malaysia Airlines (777 eiro), bet šīs aviokompānijas lidmašīnās es kāju nesperšu.

Nu i pats vainīgs. Būtu man lidojums, kur labākais piedāvājums ir Malaysia Airlines, pat prātā nenāktu to laist garām kaut kādu iracionālu apsvērumu dēļ. No varbūtību teorijas viedokļa viņi pašlaik ir viena no visdrošākajām aviokompānijām pasaulē, ja ne pati drošākā.

Pie otrā negadījuma viņi nav vainīgi vispār, tur bojāgājušo asinis ir uz putina rokām. Savukārt, ja runā par mistisko MH370, tad tehniskas problēmas vai pilota kļūda (kā, piemēram, ar līdzīgo AF447) ir ārkārtīgi neticama iespēja, drīzāk jau šķiet, ka kāds lidmašīnai ir palīdzējis pazust. Vārdu sakot, neizskatās, ka kādā no šiem gadījumiem būtu noticis kaut kas tāds, kas MH padarītu par mazāk uzticamu lidsabiedrību nekā pārējās. Bet protams, mēs visi saprotam, ka diemžēl cilvēki ir aunu bars un MH gaida grūtas dienas, tā ka tās tik tādas manas pārdomas par tēmu. Smile

ans
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/02/2012
Ziņas: 95
Manīts: pirms 4 st
Kur: NSW

Izmaksu ziņā decembra vidus līdz janvāra vidum ir pabriesmīgs tāpēc pieminētais ->

" Emirates piedāvā aizlidot tikai ar vienu savienojumu caur Dubaiju (Dubaija - Melburna 16 stundas?!?) par 976 eiro "

liekas kā sviestmaize. Parasti šajā periodā es rēķinātos ar vismaz $2500.

Lidojums Dubaja-Melburna ne vienmēr ir tiešais - tie mēdz arī būt ar apstāšanos Kuluumpurā vai Bankokā (16st.  ar starplidostu vai 14-15 st. pa tiešo).

Jau ir daudz laika, var kombinēt visādas āzijas lētās kompānijas. Man parasti ir svarīgāks laiks lietderīgai atpūtai nevis nīkšana lidostās un ieekonomēti $300 vai $400.

Ar Bruneju neesmu lidojis kaut gan viņi piedāvāja, cik redzēju interesantus bezmaksas stop-over Brunejā. Līdzīgi rīkojas AirCalina - bezmaksas nakts Jaunkaledonijā un tad ar AirFrance uz Eiropu.  ...bet ap ziemassvētkiem - neticu ka tāds piedāvājums būs.

Malaysia air ir daudzmaz ok, bet apkalpošanas serviss un lidmašīnu tīrība manā gadījumā piekliboja.

_* SYD,MEL

inc
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2011
Ziņas: 38
Manīts: pirms 16 ned

Varbūtību teorija gan to nesaka. Malaysia Airlines ir tieši tādas pašas nokrist izredzes kā citām. "Varbūtībai" nav atmiņas, tā neatceras ka 2vas jau kirdik. Drīzāk te kautkāds vudu jaņem talkā nevis matemātika.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19683
Manīts: pirms 1 d
Kur: RIX

Pārlieku uz «Palīdziet atrast…» sadaļu.

Par Malaysian Māris paskarbi pateica, bet secinājums pareizs — nelidot ar viņiem 'drošības dēļ' būtu muļķīgi. Notriektā lidmašīna nekādi nav viņu vaina, pazudusī arī diez vai. Ja vispār ir kāda atšķirība, tad varētu būt drošāk, jo viņi tagad varētu pievērst pastiprinātu uzmanību tam, lai lidmašīnas ir nevainojamā tehniskā stāvoklī un negadās vēl kāda nelaime.

inc ir pilnīga taisnība par varbūtību teoriju.

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 3667
Manīts: pirms 9 st

nē nu vienīgais, ka Malaysia varētu aiziet pa skuju taku dēļ visiem apstākļiem, kaut neatkarīgiem no pašiem.

Varadero
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2014
Ziņas: 14
Manīts: pirms 18 ned

Sveiki! Ņemot vērā, ka tava lidošana paredzēta vienā no top laikiem, domāju, ka nevar pārāk vilkt ar biļešu iegādi. Es ar foruma GURU palīdzību meklēju kādas 2 nedēļas, bet redzot ka cenas šajā periodā sāk celties jau iegādājos biļetes pa 1320 Eur gabalā. Lēti nav, bet man bija stipri ierobežoti lidošanas laiki. Dabūju RIX-AMS-SIN-MEL ar Singapur (atpakaļ tāpat). Ļoti ērti ka no RIX un ceļotājiem bija vēlme caur SIN, kur atpakaļceļā paņēmu 7st stopu. Ilgi skatījos akcijas, bet konkrētā laikā tik vēlu dabūt vēlamos datumus praktiski neiespējami. Ja fleksibli datumi tad vēl var cerēt. Starp citu - Singapur mājas lapā pēc bukinga rezervējot konkrētas sēdvietas reisā AMS-SIN brīvas bija tikai kādas 12 vietas. Pārējos reisos dabūju visiem sēdvietas kopā (4 gab.). Šobrīd no RIX šajos datumos var dabūt ar AirFrance, bet ilgāki lidojumi un caur ķīnu. Vēlreiz paldies foruma speciālistiem par ieteikumiem!!!

Varadero
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2014
Ziņas: 14
Manīts: pirms 18 ned

Ja vēl neesi noformējis vīzas, tad formē pats caur - http://www.immi.gov.au/Pages/Welcome.aspx .Skaties lai būtu caur šo lapu, jo māte google piedāvā daudz starpnieku lapas, kur pēc garās anketas aizpildīšanas pieprasa komisijas maksu. Šajā forumā lasīju (kaut kur sen...) ka dažiem prasīti daudz dati, ieskaitot bankas izdrukas. Es aizpildīju 5 cilvēkiem un secinājumi - 3 vīriešiem īsās anketas, praktiski tikai tavi galvenie dati un atbilde ar vīzu 50min laikā. 2 sievietēm aizpildīšanas laikā atvērās papildus jautājumi, ieskaitot darba vietas datus, telefonus, amatus, stāžus u.t.t. Beigās vēl jautājums - vai uzturēsies par saviem līdzekļiem. Tur es atzīmēju ka par saviem, bet ierakstīju arī cilvēku pie kura braucam ar viņa kontaktdatiem - varbūt tāpēc neprasīja nekādas bankas izziņas. Lai veicas!

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19683
Manīts: pirms 1 d
Kur: RIX

zahuj rakstīja:

nē nu vienīgais, ka Malaysia varētu aiziet pa skuju taku dēļ visiem apstākļiem, kaut neatkarīgiem no pašiem.

Tas gan, bet viņus kā saprotu atbalsta valsts (kura nav tā nabagākā).

Redzijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/04/2013
Ziņas: 456
Manīts: pirms 10 st

Arī tikko gāju cauri šim procesam. Ceļabiedrei atsūtīja automātiski, pašam atnāca pieprasījums pēc papildus informācijas. Nācās AUS imigrācijas dienesta klerkiem sūtīt bankas konta izdruku un ceļojuma plānu (prasību sūtīt arī izziņu no darba vietas gan ignorēju, un labi vien, ka tā). Tad gaidīt apmēram 3 nedēļas. Tā kā līdz lidojumam laika līdz kaklam, tad īpaši neiespringu, lai gan pēc 2 nedēļas gaidīšanas jau gribējās sūtīt vēstuli - nu kas jums tur notiek...

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6267
Manīts: pirms 5 st

Īsti nesaprotu, ko arturchix grib. Pats jau esi norādījis - Tavos datumos lētākais variants uz MEL būs no DUB ar Aer Lingus + MH. Cena 777 EUR Austrālijai ir laba, var teikt normāla cena. Ja gribi lidot par 900-1000 un vairāk EIRO, godīgi sakot neredzu jēgu lidot no Rīgas uz OSL, LON vai citur ar nesavienoto reisu un vēl, ticamāk, vai nu mainīt lidostas vai arī nakšņot šajās ne pārāk lētajās valstīs. Neko dižu naudas ziņā neietaupīsi. Ko nozīmē "teicama lidosta Eiropā, no kurienes visi lido uz Austrāliju...?" Pa tiešo ar īsu tehnisko nosēšanos no LON uz SYD lido tikai BA, Virgin Atlantic un arī Qantas, bet neesmu manījis, ka tas būti lēti, tuklāt man personīgi ir ļoti grūti nosēdēt lidmāšīnā 23 st.50 min. ar īsu pauzi stundas garumā. Nezinu kāpēc, bet pret MH jau tagad daudziem ir kaut kāda paranoja.

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 7 ned
Dārgais Viestursp1, viss, ko es gribēju, bija atbildes uz pāris maniem jautājumiem, kuri varbūt palika nepamanīti garajā tekstā, jo sevišķi, ja pārceļu lidojumu uz nākamo gadu. Tātad, speciāli priekš tevis uzskaitīju pa jaunam:
 
1) Kas skaitās normāla cena, lai tiktu no Rīgas līdz Melburnai un atpakaļ?
2) Kad vispār ir optimāli pirkt biļetes uz tik tālu pasaules malu? 
3) Emirates [no Oslo] [...]caur Dubaiju [...] par 976 eiro [...] Tas ir normāls variants?
4) Kas ir Royal Brunei?
5) Varbūt ir kāda teicama lidosta Eiropā, no kuras visi lido uz Austrāliju par labām cenām (lasi, kur lēti nokļūt no Rīgas jebkurā laikā, varbūt ir atstrādāts kāds maršruts)
 
Tas, ka man ir savi iemesli, kāpēc negribu lidot ar MH, lai paliek manā pārziņā. Lai nu kā, paldies visiem, kas gribēja palīdzēt -  noderēja. Tāpat sapratu, ka šogad man šo pasākumu pacelt nav par spēkam, pārcelšu uz nākamo gadu. Varadero, redz kā mums gandrīz vai vienos laikos sanāktu!
Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5204
Manīts: pirms 3 st

Izmeklētāja stils šeit nedominē.

 

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6267
Manīts: pirms 5 st

1. - Domāju, ka ap 650 - 780 EUR (550 EUR un zemāk jau būs ERROR FARE, kura jāpērk dažu stundu vai dienu laikā kā šodien uz Honolulu, jo izpērk ātri).

2.- Uz tik tālu pasaules malu biļetes tomēr labāk pirkt vismaz 4 - 6 mēn. iepriekš. 

3. - Man tas nav normāls variants, jo es lidoju vai nu ar lētāko variantu vai no RIX. Kāpēc dzīties uz Oslo, man nav skaidrs.

4. - Neesmu lidojis, nezinu, spriežot pēc atsauksmēm un modeļa (B-787 Dreamliner) jābūt OK.

5. - Var pētīt visa Eiropas lielās lidostas. Baidos, ka visu laiku konstantas lidostas lētiem lidojumiem uz Austrāliju nav, drīzāk ir aviokompānijas, kuras laiku pa laikam lēti lido uz Austrāliju (no MH atteicies, atliek MU-China Eastern, CZ-China Southern un CI-China Airlines, retāk - Air China). Zemo cenu brīnumi Austrālijas virzienā redzēti pa maršrutu Roma - X (Ķīnas lidosta) - Austrālija - Londona. Lēta nokļūšana no RIX uz jebkuru lidostu jau ar 31.03.2015. draud pasliktināties, ja RYANAIR no RIX aizies un Tukumā nekas nenotiks. Šobrīd var nokļūt lēti visur, kur lido WIZZ un (vai) RYANAIR un vēl kāds cits.  

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5204
Manīts: pirms 3 st

Forši, ka ir tāda lapa, kur jebkurš var iepostēt savas kaprīzās vēlmes un saņemt 100 atbildes!Smile

 

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6267
Manīts: pirms 5 st

Arī viss nākamais gads līdz pat 2015.gada jūnijam šobrīd nopērkams par 704 EUR (izņemot ZS un Jaungada periodu, kad cena dubultojas):

http://www.fly4free.com/cheap-open-jaw-flights-to-australia-only-704-eur/

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 7 ned

Vai 2h 20min layover laiks ir pieņemams pēc viena garā lidojuma un pirms nākamā? Melburna - Doha, tur attiecīgais layover laiks līdz nākamajai lidmašīnai 2h 20 min uz Stoholmu. Man jau izskatās riskanti, bez nez, kā ir ar garajiem lidojumiem - parasti kavētais laiks taču tiek iedzīts, ne?

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Ja Tev ir savienotie reisi un viena biļete, tad neuztraucies - tā ir aviokompānijas problēma, ne tavējā. Ja divas atsevišķas biļetes, tad gan es teiktu ka maz un es neriskētu tādu pirkt.

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 7 ned

Man tie būtu savienotie reisi, jā. Melburna - Doha - Stoholma ar Qatar Airways, no Stoholmas uz Rīgu ar BT.

Pagaidām Matrix datumos 1.decembris - 23.decembris rāda 980 eiro, kas man šķiet daudz maz pieņemama cena.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 4 d
Kur: Stokholma

arturchix rakstīja:
Vai 2h 20min layover laiks ir pieņemams pēc viena garā lidojuma un pirms nākamā? Melburna - Doha, tur attiecīgais layover laiks līdz nākamajai lidmašīnai 2h 20 min uz Stoholmu. Man jau izskatās riskanti, bez nez, kā ir ar garajiem lidojumiem - parasti kavētais laiks taču tiek iedzīts, ne?
Laiks netiek iedzīts, pat, ja piloti tā mēdz teikt skaļrunī. Cita lieta, ka lidojuma laiks parasti ir īsāks, kā grafikā paredzēts.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 9654
Manīts: pirms 5 st
Kur:

Nu, ja ir vējš no muguras, tad šo to iedzīt var gan. Ja pretī - gadās, ka neiekļaujas vispār atvēlētajā laikā. Garajiem reisiem tas ir vairāk izteikti, lai gan man vienreiz Rainis uz Londonu lidoja 10 min ilgāk, kā sarakstā (izlidoja 10 min vēlāk, ielidoja 20 vēlāk) - pat neskatoties uz to, ka viņi sarakstu taisa ar lielu rezervi.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 4 d
Kur: Stokholma

Jā, protams, ka laikapstākļi ļoti ietekmē lidojuma laiku, un to ierēķina plānojot grafiku, kurš parasti tiek izveidots un nemainās ilgāku laiku. Līdz ar to, ja gadās labi laikapstākļi var iedzīt diezgan daudz. Bet nav tā, ka pilots tagad uzspiedīs nedaudz "gāzīti", jo par vēlu izlidoja Smile

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 7 ned

Vai lidojot caur Dohu (Katara) un uzkavējoties lidostā max 12 stundas ir nepieciešama kaut kāda tranzīta vīza? Es skatījos LR Ārlietu ministrijas mājaslapā, kur ir publicēts to valstu saraksts, kurās var ieceļot bez vīzas, Kataras tur nav.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 9654
Manīts: pirms 5 st
Kur:

Neko nevajag (protams, ja neej ārā no lidostas).

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Uzturoties lidostā nekāda vīza nav vajadzīga. Turklāt ar tik ilgu savienojumu vēl vari izmantot Qatar Airlines piedāvājumu bezmaksas / bezvīzas ekskursijai uz pilsētu.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 4 d
Kur: Stokholma

Bezmaksas viesnīca, ekskursija, manuprāt, nedarbojas pašu zemāko klašu biļetēm, kuras tad nu cilvēki arī parasti pērk un arī tad, ja tuvāko 8 stundu laikā ir vēl kāds lidojums uz galamērķi, pat, ja tas bija dārgāks vai izpārdots. Ekonomiskās klases biļetes, kurām darbojas stopover bonusi ir N un augstākas.

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Par viesnīcu taisnība, bet bezmaksas / bezvīzas ekskursiju var izmantot visi pasažieri.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3571
Manīts: pirms 4 d
Kur: Stokholma

Skaidrs, ar ekskursiju pieredzes nav, domāju, ka tāpat, kā ar viesnīcu.