Ņujorka

36 atbildes [Pēdējā ziņa]
Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

Tā kā Ņujorkā esmu bijusi četras reizes, nolēmu aprakstīt dažus no variantiem, ko šajā pilsētā var apskatīties! Viss tas pats (ar drusku lielāku galeriju) arī http://sapnumedniece.lv/lielo-sapnu-pilseta-nujorka/

Kā gan Ņujorka netiek dēvēta! Par Betona Džungļiem, Lielo Ābolu, pilsētu, kas nekad neguļ un neskaitāmos daudzos citos nosaukumos. Tā ir atspoguļota grāmatās, kino un par to ir sarakstītas dziesmas. Daudziem tā saistās ar lielo sapņu piepildīšanu, ja spēj kaut ko sasniegt Ņujorkā, tad paveras visas iespējas.  Ņujorkai ir īpaša spēja piesaistīt sev. Esmu tur bijusi četras reizes, katrā gadalaikā pa reizei, un pēc katra no apmeklējumiem šķita – tagad zinu, kas ir Ņujorka, tagad jābrauc citur! Taču esmu atgriezusies tur vēl trīsreiz un tā vien liekas, ka man sāk atkal pietrūkt Ņujorkas sajūtas un drīzumā noteikti ieplānošu kādu nelielu braucienu uz Lielo Ābolu.

Kas ir Ņujorka? Visapdzīvotākā ASV pilsēta ar 8,5 miljoniem iedzīvotāju, patiesi īsts kausējamais katls, kurā var sastapt teju jebkuras tautības cilvēku, pilsētā runā aptuveni 800 dažādās valodās! Vai Ņujorka ir tāda, kā filmās? Zināma taisnība tajās ir. Piemēram, ņujorkieši tik tiešām dzer ārkārtīgi daudz kafijas, pat 7 reizes vairāk nekā vidējais amerikānis! Ņujorka ir arī kontrastu pilsēta, tikai Floridā esmu redzējusi vairāk bezpajumtnieku, nekā šeit, taču Ņujorkā katrs divdesmitais iedzīvotājs ir... miljonārs.

Mani Ņujorka piesaista ar nebeidzamo brīvības sajūtu. Tu vari uzvilkt pilnīgi jebko un neviens uz tevi neblenzīs, nepateiks neviena slikta vārda, drīzāk ejot garām pasmaidīs un pateiks  „Cute dress!”. Vai es gribētu dzīvot Ņujorkā? Droši vien, ka tomēr nē. Bet reizi dažos gados to noteikti ir vērts apmeklēt, un tā piedāvā ārkārtīgi plašas izklaides iespējas kādas nav iespējamas nevienā citā pasaules pilsētā.

Ņujorka ir laba vieta, kuru apmeklēt savā pirmajā braucienā uz ASV. Pirmkārt jau, nav nepieciešama automašīna, šeit tā pat drīzāk traucēs. Te var apskatīt visu, par ko tik daudzas reizes ir dzirdēts un lasīts, un pārliecināties, ka daudz kas no tā tiešām ir patiesībā. Piedevām, tieši uz Ņujorku ļoti bieži mēdz būt labas lidmašīnas biļešu cenas! Lai arī Ņujorkā dzīvošana nav lēta, tomēr ir iespējams noīrēt kādu stūrīti nakšņošanai caur Airbnb. No mazas istabiņas līdz milzīgam dzīvoklim, Airbnb piedāvā daudzus variantus, jebkuram maciņam. Tāpat noderīgi ir arī izmantot apslēpto viesnīcas iespēju dažādos meklētājos, izvēloties viesnīcu vien pēc rajona un apraksta, nezinot, kādu konkrēti viesnīcu piešķirs. Šādi arī var ietaupīt līdz pat 30%.

Pilsētas skati

Pirmo reizi atbraucot uz Ņujorku, noteikti jāapskata minimālā obligātā programma: Time’s Square, Centrālparks (tur ir vāveres!), jāizstaigā Financial District, jāaiziet līdz Rockefeller Center (kur ir arī plašas iespējas papusdienot). Bez slavenā Centrālparka, ir vērts apskatīties High Line parku, kas uzcelts uz kādreizējām metro sliedēm. Grand Central Terminal ir redzams daudzās filmās un arī ziņu raidījumos par Ņujorku. Noteikti nevajadzētu sevi ierobežot tikai ar Manhetenas apskati. Brooklyn Bridge, kā arī tam pieguļošais parks otrā pusē noteikti ir apskates vērts, jo no turienes vakarā paveras skaists skats uz pilsētu, rietošo sauli un Brīvības statuju! Tāpat katrs noteikti grib redzēt izslavēto Chinatown.

Jebkuros laikapstākļos vajadzētu aizbraukt līdz Coney Island un Brighton Beach. Šī ir vieta, kas tika diezgan papostīta vētras Sendijas laikā, taču ir atjaunota vēl krāšņāka, kāda bijusi. Tur saldējuma vietā var nopirkt notīrītu mango uz kociņa!

Coney Island atrakciju parks un akvārijs patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Svinību dienās Coney Island pastaigājas īpaši saposušās hasīdu ebreju ģimenes un pat bērniem ir saskaņoti tērpi. Savukārt Brighton Beach krievu komūnas veikaliņi un kafejnīcas būs izklaidējoši jebkuram, kurš ir dzīvojis Padomju Savienībā vai fano par Orange is the New Black (Redai tur ir veikaliņš!)

Muzeji

Par zināmu rituālu man ir kļuvis Metropolitēna muzeja apmeklējums, kur aizeju katru reizi, kad esmu Ņujorkā. Muzejā ieeja ir par ziedojumiem, taču ir norādīts arī ieteicamais ziedojuma apmērs ($25), parasti pieturos pie tā. Katru dienu tiek iedota citas krāsas nozīmīte, kas apliecina maksājumu, tāpēc ir vērts sākt dienu ar muzeja apmeklējumu no rīta, izstaigāt vienu-divas halles un pēcpusdienā atnākt vēlreiz, jo muzejs atrodas pašā pilsētas sirdī – Centrālparkā. Muzejam ir arī jauks suvenīru veikals, kur var iegādāties ļoti skaistus kalendārus un dažādus citus sīkumus.

Noteikti vismaz vienu reizi vajadzētu aiziet uz MoMA (The Museum of Modern Art) muzeju. Arī šeit mēdz būt rindas un pūļi, īpaši pie slavenākajiem darbiem, tādiem kā Van Goga Starry Night. Tur ir arī Endija Vorhoula, Marka Rotko un daudzi citi ļoti slaveni darbi. Kādā no nākošajām reizēm noteikti došos uz Guggenheim muzeju, tāpat arī uz Intrepid Sea, Air & Space Museum, kur atrodas Enterprise daudzkārt izmantojamais kosmosa kuģis, kurš ir palicis vienīgais no šīs programmas, kuru vēl neesmu redzējusi. Dabas un dzīvnieku faniem noteikti patiks American Museum of Natural History.

Kādai lietainai dienai noderēs arī vaska figūru muzejs. Pēc dvīņu torņu terorakta, Ņujorkas augstākā ēka ilgu laiku bija Empire State Building, kura pēc jauno One World Trade Center un 432 Park Avenue atklāšanās 2014.un 2015.gadā ir vairs tikai trešā augstākā, taču uz to noteikti ir vērts aiziet. Īpaši skaisti ir saulrietā, taču fotografēt gribētajiem jārēķinās, ka statīvi būs jāatstāj pie apsarga un augšā tos nest neļaus.

Ja plāno apmeklēt daudzus muzejus un citas apskates vietas (botāniskos dārzus, memoriālus), ir vērts padomāt par New York Pass iegādi, kas dažās vietās ļauj arī apiet rindas.

Koncerti, izrādes, sporta pasākumi

Ņujorkā uzstājas pasaules līmeņa mākslinieki. Pirms brauciena noteikti ir vērts apskatīties kādi koncerti notiek pilsētā – es apmeklēju The XX un Sarah Brightman koncertus The Radio City Hall. Bieži vien biļetes nāksies pirkt no starpnieku lapām un cena par biļeti var sasniegt pat $200 un vairāk, tāpēc, ja laicīgi zini, kad brauksi, noskaidro, kad sākas biļešu tirdzniecība.

Noteikti ir vērts aiziet arī uz operu, lai pavērotu kontrastus – pārtraukumā kundzīte ar dimantu kaklarotu izvelk folijā ietītu sviestmaizi un to ēd. Turpat blakus ir studenti džinsu biksēs, kas operas kafejnīcā dzer šampanieti no plastmasas glāzītēm. Biļetes uz operu, īpaši sezonas sākumā, izpērk ātri, tāpēc arī šeit noskaidro, kad sākas biļešu tirdzniecība. Kad biļetes pirku es, izrādījās, ka tās parādījās pārdošanā dažas stundas pirms solītā laika, tāpēc man bija iespēja iegādāties biļetes pat uz sezonas pirmo izrādi. Jau pēc divdesmit minūtēm visas biļetes bija izpirktas.

Brodvejas izrādes ir vēl viena izklaides iespēja, vienmēr ir iespēja iegādāties kādu biļeti, ja esi students, noteikti paņem līdzi apliecību, jo iespējamas atlaides. Tepat ceļakājā jau bija plaši aprakstīts kā ietaupīt apmeklējot Brodvejas izrādes.

Sporta fani noteikti gribēs doties uz kādu spēli, arī uz tām var iegādāties biļetes laicīgi internetā un turpat uz vietas kasēs.

Seriālu un filmu tūres

Ļoti daudzu seriālu un filmu darbība norisinās Ņujorkā, un ir uzņēmumi, kas piedāvā speciālas tūres pa vietām, kas tajos redzamas, piemēram On Location Tours.  Es ļoti labprāt izbraucu Gossip Girl tūri, savulaik kolēģes bija stāvā sajūsmā par Sex & The City tūri. Lielais autobuss, kas pilns ar seriāla faniem, brauc garām zināmākajām vietām, paralēli uz ekrāna rādot epizodes fragmentu, kurā redzama interesējošā vieta. Daudzviet varēja izkāpt laukā un nofotografēties. Bija interesanti! Protams, tūri var izveidot arī pats, mājās iepriekš internetā izlasot, kurās vietās kas atrodas un aizbraucot pašam. Piemēram, slavenās lielās klavieres veikalā FAO Schwarz, un uz šo veikalu noteikti ir jāaiziet katram!

Veikali

Bez pieminētā FAO Schwarz rotaļļietu veikala, noteikti būs interesanti aiziet arī uz M&M’s  un Hershey’s, kur var nopirkt kastēm dažādus saldumus. Kāds mans brazīļu kolēģis izvēlējās saderināšanās gredzenu savai draudzenei tieši Ņujorkas Tiffany, viņa bija sajūsmā! Apple cienītāji noteikti gribēs apskatīt lielo Apple veikalu pie Centrālparka. Seriālu un filmu cienītājiem Warner Bros.Disney veikali. Drēbes, kosmētika BloomingdalesMacy’s, ārpus pilsētas arī lielie outleti (par iepirkšanos ir daudz runāts arī šeit).

Citas tūres

Ņujorkā ir arī plašas iespējas braukt citās tūrēs. Priekšpēdējā braucienā izbraucu helikoptera tūri, tādas piedāvā vairākas kompānijas. Īpaši iesaku, ja esi ļoti viegls vai viegla, jo mazajā helikopterī blakus pilotam sēdina visvieglāko pasažieri (nosver viņi paši). Jārēķinās ar $100-200 par aptuveni piecpadsmit minūtēm prieka.

Ja ir brīvas pāris stundas laika, noteikti aizbrauc uz Brīvības statuju! Lai arī Brīvības statuja ir nacionālais parks, tomēr parku karte šeit nedarbosies, jo maksa ir par kuģīti, nevis par ieeju parkā. Pieaugušajiem kuģītis maksā $18, audio gids ir iekļauts (bet diemžēl nav īpaši interesants). Ja grib uzkāpt augšā uz statujas kroni, šī tūre ir jārezervē vairākus mēnešus iepriekš, jo ir ļoti ierobežots apmeklētāju skaits, papildu maksa par kroņa tūri gan ir tikai $3.

Transports

Bez automašīnas Ņujorkā būs vieglāk, un, ja kaut kur noteikti jānokļūst laikā, ieteiktu izmantot metro nevis taksometrus, jo sastrēgumi šeit mēdz būt grandiozi. Metro ir salīdzinoši lēts, viena biļete maksā $3, taču noteikti labāk ir izvēlēties vairāku braucienu biļetes, es parasti ņēmu 7 dienu biļeti paliekot vien dažas dienas, jo tad nebija jādomā, cik braucieni ir iztērēti un varēja nobraukt arī nelielus gabaliņus (vairāk informācijas metro mājaslapā) Taksometri arī nav dārgi, visos var samaksāt ar kredītkarti. Ņujorka laikam ir teju vienīgā pilsēta, kur man nekad nav bijušas problēmas ar taksometru vadītājiem, kas cenšas apšmaukt tūristus.

Starp citu, Ņujorkā ir dažas ļoti skaistas metro stacijas. Piemēram, slēgtā stacija zem City Hall. Braucot ar 6 metro uz Brooklyn Bridge/City Hall, pēdējā pieturā nekāp laukā, bet brauc apli galapunktā, kas ir šī slēgtā stacija, kuru tagad var vērot tikai pa metro logu. Ļoti skaista stacija ir arī pie Operas – Lincoln Center14th Street/8th Avenue ir vairāk nekā 100 maziņas bronzas skulptūras.

Tā kā dzīvošana Ņujorkā ir dārga, ir vērts apsvērt dzīvot ārpus Manhetenas, bet ar metro sasniedzamā attālumā, jo metro ir ātrs un nav dārgs.

Kur paēst

Sākot no izslavētajiem brančiem brīvdienās līdz pat dārgiem restorāniem, Ņujorkā ir viss. Ja kaut kur pasaulē var atrast kaut ko īpašu ēdamu, visdrīzākais, to varēs dabūt arī Ņujorkā. Gan ļoti specifiska Āfrikas un Āzijas virtuve, gan tipiskie burgeri un steiki, gan Ņujorkas siera kūku kafejnīcas. Brodvejas rajonā tādās vietās kā Stardust Diner viesmīļi dzied, lai nopelnītu dzeramnaudu vokālajām nodarbībām, un stāsta par tiem, kuriem no viņu vidus ir izdevies izsisties.

Upper East Side branči ir izslavēti, taču noteikti vajadzētu laicīgi rezervēt galdiņu. Noteikti pagaršo kādu hotdogu uz ielas! Ar Starbucks krūzīti rokās un desiņu te mana daudzus. Chinatown, Mazajā Itālijā būs vēl citādāks ēdienu piedāvājums. Dzeramnaudas kafejnīcās un restorānos jāatstāj vismaz 10% apmērā, bet labāk 15%.

Kur aizbraukt ekskursijā ārpus Ņujorkas

Pat ja neplāno nomāt automašīnu, no Ņujorkas var ērti aizbraukt ar autobusu uz daudzām citām lielajām pilsētām apkārtnē. Brauciens uz Vašingtonu vai Bostonu aizņems aptuveni piecas stundas, Filadelfija ir pusceļā uz Vašingtonu, arī tā ir apskates vērta. Laicīgi pērkot biļeti ar Megabus, tā maksās tikai $1! Parastā biļetes cena ir ap $20, braucot ar vilcienu tā varētu būt ap $100. 

Nobeigumā

Ņujorka ir skaista visos gadalaikos. Vislielākie tūristu pūļi tajā ir vasarā, tāpēc vislabāk to ir apmeklēt pavasarī vai rudenī, vai janvārī, kad Amerikā ir lielās atlaides. Šajā pilsētā katrs atradīs kaut ko ievērības cienīgu un garlaicīgi šeit nepaliek nekad. Ērti apavi, mazs, viegls fotoaparāts un Ņujorkas baudīšana var sākties!

dom
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 53
Manīts: pirms 9 ned

Ou, paldies, Linca - tieši aktuāli Smile

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 576
Manīts: pirms 3 d

Patiešām interesanti! Cik ir optimālais laiks, ko pavadīt tieši pilsētas apskatei!

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

Paldies Smile

Iglici - es teiktu, ka dienas četras-sešas. Tautas tur ir daudz, tāpēc daudzi saka, ka ilgāk par četrām dienām nemaz nevar izturēt un brauc prom pie dabas.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3570
Manīts: pirms 6 st
Kur: Stokholma

Es ieteiktu 7 dienas (metrokartes darbības laiks). Dzīvošana gan padārgi sanāks, bet redzēt tur ir ko pietiekoši. Vērts pieminēt, ka MoMA piektdienu vakaros ir bez maksas. Un Guggenheim muzejā arī ir ziedojumu dienas (sestdienu vakaros).

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 366
Manīts: pirms 20 st
Kur: RIX

Neesmu pilsētu mīlis, bet Ņujorkai 4 dienas bija daudz par maz. Noteikti nedēļu tur ir ko sadarīt. Nakamajā braucienā uz to pusi, noteikti Ņujorkai būs vēl 4 dienas atvēlētas.

noli
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/03/2010
Ziņas: 7
Manīts: pirms 2 gadi

Paldies, lielisks apraksts. Tagad zinu, ko apskatīties, kad nākošreiz būšu Ņujorkā.

eny
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/11/2013
Ziņas: 45
Manīts: pirms 1 d

Paldies par aprakstu! Man jautājums. Vai ar 7 dienu metro karti var braukt uzreiz 2 cilvēki un ja tā, tad kā tas notiek?

eny

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3570
Manīts: pirms 6 st
Kur: Stokholma

Jā, var, tas notiek tā, ka viens ieiet iekšā, padod otram, kuram tad ir jāgaida 18 minūtes, lai ienāktu, jo vienā un tajā pašā pieturā nevar tikt ar vienu karti 18 minūtes pēc iepriekšējās ienākšanas. Diezgan neērti, ja godīgi Smile Sanāca pārbaudīt, jo viens iegāja, bet otram nobloķējās griežamās durvis (kā tas reizēm mēdz gadīties) un tā kā stacija bija "unmanned", tad nebija, kam palūgt palīdzību un nācās nogaidīt tās 18 minūtes.

Bet, ja nopietni, tad nē, katram ir jāpērk sava, jo tā ir karte ar laika limitu nevis braucienu skaitu, tātad viena karte vienam cilvēkam.

eny
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/11/2013
Ziņas: 45
Manīts: pirms 1 d

Paldies!

eny

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4652
Manīts: pirms 1 st
Kur: RIX.

Ar to 7 dienu metro karti ir tā, ka ne vienmēr tas sanāk izdevīgāk. Manā gadījumā (biju martā NY) sanāca lētāk pirkt katru braucienu atsevišķi. Tur nāk bonuss par uzlādēto naudas summu. 

Speciāli sekoju līdzi summām iztērētām.

Man gan patīk ar kājām staigāt daudz. Teiksim Centrālparks-Union skvērs tāda jauka pastaiga vien sanāk. Dzīvoju  26 strteet. Un tas bija pa lielam pa vidu starp visām lielajām atrakcijām.

2020:RIX, BGY, HEL, DOH, SEZ, CPH.
http://my.flightmemory.com/buicis

 

 

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3570
Manīts: pirms 6 st
Kur: Stokholma

Ja dzīvo Manhetenā, tad, piekrītu, ka daudz ko var izstaigāt arī ar kājām un nedēļas kartiņa tiešām, iespējams, neatmaksājas.

jurciks66
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/01/2014
Ziņas: 74
Manīts: pirms 54 min

Iesaku pašam visu izsvērt un nepaļauties uz kaut kādiem komentāriem internetā. Paskaties kartē kur ko gribi apskatīt, pamēri attālumus un kritiski izvērtē savas fiziskās spējas. Es, piemēram, dzīvoju Manhatenā, bet 7 dienu metro karti izmantoju ļoti, ļoti daudz, gan metro, gan autobusiem. Manuprāt braucienā ir jāatpūšas nevis jāiespringst.

Apraksts ir jauks, bet ļoti virspusīgs. Kaut vai par tiem kuģīšiem. Man bija patīkams pārsteigums "Circle Line Sightseeing Cruises" brauciens, kur gids atraktīvi un asprātīgi pastāstīja par redzamajām ēkām, gan visādus interesantus faktus par pilsētu. Iesaku to darīt pirmajās dienās.

normina -iņš
Lietotāja normina -iņš attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2012
Ziņas: 1888
Manīts: pirms 1 ned
Kur: RIX

jurciks66 rakstīja:

Apraksts ir jauks, bet ļoti virspusīgs. 

Nu tad jālasa Lonley Planet Smile

Interesanti, kāda ir Kosmiskās radioaktivitātes ietekme uz alu vasaras periodā?

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 829
Manīts: pirms 4 ned

Ah, kāda nostaļģija skatoties uz tām bildēm, gribās vēl Smile

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

Iepriekšējās reizes visi teica, ka par garu, šoreiz rakstīju īsi un par galveno Smile

trakulis
Lietotāja trakulis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2011
Ziņas: 1981
Manīts: pirms 8 ned
Kur: RIX

Bildes, kā vienmēr, perfektas!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2901
Manīts: pirms 1 st

Linca rakstīja:

Iepriekšējās reizes visi teica, ka par garu, šoreiz rakstīju īsi un par galveno Smile

Gana īsi, gana informatīvi, bet tipiskā junk reklāmas stilā, kas tad arī "gardēžiem" varētu likt saviebt ģīmjus. Bilžu profesionālisms arī liek kļūt uzmanīgam.

Pirms kādiem 10 gadiem bija nopircies GEO žurnāls (tais laikos latviski vēl nebija, man bija vācu) ar super lielisku numura tēmu par NYC. Rosināja vai tūlīt celties un rikšot uz lidostu  Smile

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

Kādas reklāmas? Ielikti tikai linki uz pakalpojumiem, kas reāli izmantoti...
Un, ja mans vīrs prot izmantot fototehniku, vai man tomēr būtu jāliek ar telefonu bildētais?

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 274
Manīts: pirms 1 d

Paldies Linca, ka nepaslinko un ieliec aprakstus! Negribētos lai pēc viena otra komentāra zustu vēlme tos ievietot ceļakājā.

becina

321
Tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2168
Manīts: pirms 9 min
Kur:

Pieraxti kas par fotoaparata modeli, labas krasas sanak

\m/

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3702
Manīts: pirms 18 st

Jap, paldies Lincai!

P.S. Nē, lūdzu, neliec ar telefonu fočētās, ir labi tā, kā ir! Grin Fotogrāfijas ir Tavu aprakstu īpašā vērtība.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3702
Manīts: pirms 18 st

Oftopiks.

Linca rakstīja:
Kādas reklāmas?

Es domāju, tā bija piekasīšanās stilam, nevis ka Tu kaut ko reklamētu. Ir tāds ceļojumu aprakstu stils, kad safočē vietējās miskastes un kanalizācijas akas un, jo neglītāka bilde, jo vairāk skaitās "pa īstam" un "reālistiski". Es, piemēram, bez tādas saturiska dziļuma meklēšanas miskastu virzienā mierīgi iztieku, pats varu piedomāt klāt. Ja ir, ir - palasu par dzīves dažādajām pusēm; ja nav, tad nav - arī ļoti labi. Manuprāt, šis ir ideāls apraksts: skaisti foto un koncentrēšanās uz pozitīvo.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2901
Manīts: pirms 1 st

Ņe-a, ne Linca, ne Māris nav sapratuši, par ko es rakstīju. Junk reklāma ir stils nevis tas, ka kaut ko reklamē vai rāda s*dus. Tas ir tas, ko katru dienu atrodat savā pastkastā, tai skaitā e un uzreiz lidināt miskastē. Tāpēc, kaut Lincas informācija man liekas noderīga, šis stils komplektā ar ļoti kvalitatīvām forogrāfijām liek kļūt uzmanīgam, ikdienas spams arī mani ir sabojājis.

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

jtt, izklausās, ka tu piekasies piekasīšanās pēc.

321 rakstīja:

Pieraxti kas par fotoaparata modeli, labas krasas sanak

Sony Alpha 850, ja neņemam līdzi lielo aparātu, tad Sony RX 100 II. Bet tūlīt jau pāriesim no 850 uz Sony Alpha a7RII Mirrorless, jo kuru katru brīdi būs pieejama, tad arī nebūs tik smags tas nesamais.

321
Tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2168
Manīts: pirms 9 min
Kur:

Mirorless vieta es labak dabutu tam esoshajam pareju lai uzliktu mirorless objektivu... mirorless nav erti tureshanai rokas (saku ka lietotajs)

\m/

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 2988
Manīts: pirms 2 d

Es par to tik sīki nezinu, es tikai par gala rezultātu priecājos Smile vīrs saka, ka ir ērti, pēc tā kā ar demo aparātu pagājušajās brīvdienās nobildēja kāzas, teica, ka veco negrib pat vairs rokās ņemt, kā sapratu, a7RII ir arī drusku lielāka kā iepriekšējās paaudzes + grips. Un tomēr katru reizi stibīt 15 kg fototehnikas diezgan grūti ceļojumos, to gan es saprotu, ja arī savā rokas bagāžā stiepju Smile

Mums jau te offtopic aizgāja Smile

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1396
Manīts: pirms 2 st

Linca rakstīja:

Es par to tik sīki nezinu, es tikai par gala rezultātu priecājos Smile vīrs saka, ka ir ērti, pēc tā kā ar demo aparātu pagājušajās brīvdienās nobildēja kāzas, teica, ka veco negrib pat vairs rokās ņemt, kā sapratu, a7RII ir arī drusku lielāka kā iepriekšējās paaudzes + grips. Un tomēr katru reizi stibīt 15 kg fototehnikas diezgan grūti ceļojumos, to gan es saprotu, ja arī savā rokas bagāžā stiepju Smile

Mums jau te offtopic aizgāja Smile

Es arī drusku paspamošu offtopikā.. Smile
Nav tā, ka nomainot no spoguļ uz mirorrless arī objektīvi jāmaina? Un ka tas svara ietaupījums, fočējot ar pāreju, ir pavisam nebūtisks, taču mainot objektīvus, tur sanāk zaudēt 2 ceļojumus apkārt pasaulei? Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

juriss
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/09/2011
Ziņas: 1557
Manīts: pirms 3 st

nē, nav. a7rm2 fokusē gandrīz visas canikon (un ne tikai) lēcas bez problēmām.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 7 ned
Kur: RIX

Jā, par Sony Alpha 7R II tagad visi safanojušies kā par revolucionāru aparātu, gan sensora dēļ, gan tāpēc, ka spēs precīzi autofokusēties ar tūkstošiem ne-Sony objektīvu.

Ar bildēm interesants rezultāts, ir jau tik labas un kā uz ceļveža vai glamūra žurnāla vāka, ka ļaudis sāk kļūt aizdomīgi un neticēt savām acīm. Smile Parasti es neizmantoju sekojošu argumentu, jo man tas liekas neloģisks, bet te retā reize, kad manuprāt vietā — pirms kaut ko aizrādīt, noderīgi padomāt, vai paši esam saņēmušies, veltījuši laiku un uzrakstījuši te ceļojuma aprakstu, pat nerunājot par to, vai labāku, vai sliktāku. Smile Es līdz šim vēl nē. Grin Tā ka visu cieņu Lincai par veltīto laiku!

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 7 ned
Kur: RIX

dom rakstīja:

Ou, paldies, Linca - tieši aktuāli Smile

Te vēl dažas tēmas, kas var noderēt:

New York — par pilsētu / ko apskatīt / plāns / akcijas

Kā lēti apmeklēt Brodvejas izrādes

ASV — sāku plānot ceļojumu (plašāka tēma, 3. lapā vairāk par Ņujorku)