Meka

11 atbildes [Pēdējā ziņa]
daugava
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/12/2008
Ziņas: 98
Manīts: pirms 1 gads

Tīri intereses pēc vēlos noskaidrot, vai kādam no cełakājiešiem ir izdevies pabūt Meka? Vai mani kā neīsti ticīgo pilsētā neielaistu? Vai tur pabūt ir vērts? Bildes no religiskajiem svētkiem tur vilināt, vilina. Un aizliegtais auglis tik tīkams. Smile

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10901
Manīts: pirms 21 st

Saka, ka vajagot maskēties a la musulmanis. Reiz iemaldījos Ēģiptē, tieši tajā laikā, kad Mekā pasākums. Visu laiku TV translēja. Izskatījās iespaidīgi.

Protams, nevajag aizmirst sabradāto skaitu...

 

 

daugava
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/12/2008
Ziņas: 98
Manīts: pirms 1 gads

Nu sievietei jau maskēties nebūtu grūti. Var tak būt, ka pār mani nākusi atklāsme un vēlos apmeklēt Meku, pat ja nezinu valodu.

switchs
Lietotāja switchs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/02/2012
Ziņas: 675
Manīts: pirms 1 ned

Vai tad musulmaņiem ir sava valoda?

agneeshuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2010
Ziņas: 192
Manīts: pirms 9 ned

Uzģerbt parandžu kā sievietei jau būtu nieks, tik vai vīzu iedotu, ar mašinu sieviete braukt nevar, iet viena nevar utt.
Un visdrīzāk un kā bieži gadās foto,video viss skaistāks un iespaidīgāks.

lauku pele
Lietotāja lauku pele attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/11/2013
Ziņas: 258
Manīts: pirms 2 gadi

Jā, vilina, bet varbūt arī ne, iesaku filmu

https://www.youtube.com/watch?v=4IQF9Plgyuo

un ceļojuma apraksts http://www.serafimaonthekitchen.com/t1673-topic

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 553
Manīts: pirms 11 st

Manas bijušās darbabiedrenes kursabiedrs tā mēģināja darīt, tika pieķerts un nosēdēja vairākus mēnešus cietumā. Konkrētāk neparasīju, bet pieļauju, ka viņš nebija no Latvijas.

Man jau liekas, ka notēlot musulmani ir ļoti grūti, ja par tevi rodas aizdomas - jāmāk ļoti daudzi teicieni arābu valodā un jāzina, kā pareizi uzvesties dažādās situācijas.

Nez vai starp ceļakājiešiem vispār ir kāds kurš bijis Saūda Arābijā? Tā laikam ir vienīgā valsts, kurai personīgi man ir bezcerīgi dabūt vīzu. 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4134
Manīts: pirms 1 d

Kāpēc bezcerīgi?

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 553
Manīts: pirms 11 st

Ja neskaita dažus neticamus izņēmuma gadījumus, tad Saūda Arābija neizdod tūristu vīzas. Tikai svētceļnieku vīzas (musulmaņiem, protams) un darba vīzas (manai profesijai - bezcerīgi, pat ja būtu tāda vēlme). 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Saprastu, ja vīzu nedotu tēlam ar vārdu muhamed-off. Bet kas viņiem iebilstams pret krist-off? Grin

Ja nopietni: wikipēdijā rakstīts, ka tūristu vīzas kā reiz šogad dažus mēnešus izsniegtas. Grupām, ar licencētiem operatoriem, u.t.t. Programma pagaidām apturēta. Interesanti palasīt komentārus pie references rakstiem.

Kļūt par musulmani, kaut vai ceļojuma nolūkā, arī nebūtu sarežģīti. Formālās procedūras vienīgā prasība ir izrunāt ticības apliecinājumu. Makas apmeklējums tad kļūtu par pienākumu un būtu Allaham tīkams darbs. Arābu valodas prasme, cik saprotu, nepavisam nav obligāta, kaut arī vēlama. Problēma tikai, ka pretējais process (atteikšanās no islama) ir grēks, kas sodāms ar nāvi.

apple
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 320
Manīts: pirms 40 ned

Reiz vienā kompānjā sanāca tikties ar latvieti, kura bija paciemojusies Saūda Arābijā. Viņa tolaik dzīvoja blakus - Katarā. Nezinu gan, kāds tajā stāstā bija brauciena mērķis un ko redzēja/izbraukāja (Meku drosi vien ne), bet akcents bija uz to, kā tikuši pāri robežai. Tur bija viss tas teātris ar pārģērbšanos - abaja (tas ir kaut kas citādāks nekā parandža, un man liekas, ka tajā reģionā parandžas nemaz nenēsā), pa viņu modei sasiets un sasprausts lakats, seja aizklāta. Pārvērtības esot izdevušās tik prasmīgi, ka pāri robežai laidēji esot brīnījušies, vai tiešām nav īsta musulmaniete Smile

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Kaut kas noteikti mainīsies, jo mainās karalis. Tiesa, lielas reformas nav gaidāmas, jo kroņprincis arī nav nekāds puišelis (79 gadi). 

Jāseko notikumiem, jo vieta ļoti interesanta apmeklēšanai.