Krimas pussala, Ukraina

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
abubu
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/12/2008
Ziņas: 51
Manīts: pirms 7 gadi

Sveiciens visiem!

Varbut kadam ir apdeitods Krimas pussalas "puķevaģiķeļs"? Interese skaistakās vietas, ūdenskritumi, kalnu celiņi utt. Nu visāda tur vēsture ne īpaši bet tieši dabas skati..

Tigress
Lietotāja Tigress attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2010
Ziņas: 204
Manīts: pirms 46 ned

Pagājušā gadā biju Krimā. Tur ir pasakaini skati praktiski no jebkura skatu punkta.

Noteikti iesaku uzbraukt augšā uz Ai-Petri (Ай-Петри). Kolosāla kalna virsotne, kujr var tikt divos veidos - vai nu ar gaisa tramvajiņu vai arī ar busiņu/mikriņu. Es augšā braucu ar busiņu pa šauru serpentīna ceļu un, ja patīk ekstrīms, tad obligāti iesaku. Ceļš bija šaurs, līkumi nepārskatāmi un visu ceļu augšā kalnā busiņš praktiski nebremzējot brauca tuvu 100km stundā. Pa to ceļu regulāri notiek via notika rallija sacensības (to mums izstāstīja laipnais busiņa šoferis), bet pēc tā paša šofera vārdiem, viņš tās rallija mašīnas ar savu busu apdzītu viens, divi. Un zini - es viņam ticu Smile Galvenais pirms kāpt tanī busā nevajag neko ēst.

Lejā no kalna braucu jau ar gaisa tramvajiņu. Pasakaini skati - jāņem fotoaparāts noteikti. Starp citu - kalnā augšā ir ļoti auksti pat ja lejā ir +30. Obligāti jāņem pāris džemperi līdzi un garās bikses.

Vēl, ja ir brīvs laiks un personīgs pārvietošanās līdzeklis, iesaku aizbraukt uz Balaklavu. Šī pilsēta padomju laikos bija slepena zemūdens bāze, kas nebija pat norādīta uz kartes. Tur var izstaigāt pašu bāzi, kā arī izbraukt ar kuģīti ārā no līča atklātā jūrā. Es pati nebraucu ārā, jo par vēlu iebraucām pilsētā un laiks bija slikts, bet atsauksmes no draugiem ir vienreizējas. Sevišķi, ja brauc nevis ar oficiālo ekskursiju kuģīti, bet ar vietējo iedzīvotāju laivām, tad viņi izstāsta visādus interesantus stāstus utt.

Vēl viens objekts, ko ir vērts apskatīti ir Marmora alas (Мраморная пещера). Fantastiski skaists, dabiski izveidots pazemes alu komplekss. Tur arī ir ļoti auksts, bet pirms ieejas var noīrēt teplogrejku Grin. Gidi ir ļoti jauki un ved cauri alai kā pa pasaku zemi.

Kā arī var aizbraukt uz Воронцовский дворец Alupkā. Ļoti skaista ēka ar pasakainu dārzu un skatu uz Melno jūru. Atpakaļceļā ir ieliņa ar visādām bodītēm, kur ir vērts nobaudīt ļoti, ļoti garšīgus čeburekus.

Un protams - Jalta. Tur gan vasarā ir ļoti daudz tūristu, bet ir jauki pastaigāt. Sevišķi iesaku tur braukt uz vakarpusi, kad lielās ļaužu masas pazūd, bet ielu mākslinieki parādās.

Tas bija īsumā Smile Neliels brīdinājums - apkalpošana daudzās ēšanas vietās ir ļoti zemā līmenī. Piedevas un pamatēdienu atnes uz dažādiem šķivjiem un bieži ar lielu laika starpību. Cenu līmenis ir kā Rīgā vai sezonas laikā par augstāk, tā kā "pa lēto" neiznāks atpūsties.

Lai veicas Wink

olipele
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/03/2009
Ziņas: 49
Manīts: pirms 1 gads

Krimu pirms pāris gadiem izbraukāju krustam-skersam. Papildus pie iepriekšēja apraksta, iesaku apskatīt:

Džur-džur ūdenskritumu, Lielo kanjonu ar "jaunības vannu",  Bahčisaraju - hanu rezidenci, klints pilsētu Kufut-Kale

Arteku - it īpaši, ja kādreiz esi bijis pionieris. Personīgi ļoti patika Simader deel jocīgas klints un skaista zilā ūdens. Pie Sudakas melnās jūras krastā bija klints grota, no kuras strrikos iekarinats pa 1ls vareja no trakā augstuma (vismaz man tā likās) lēkt lejā. Varbūt kāds var pakomentet konkretak, vairs nespeju atcereties tas vietas nosaukumu Wink

Rihards
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2009
Ziņas: 374
Manīts: pirms 4 st

Biju ar autiņu Krimā 2008.g., patika, gribu aizbraukt vēlreiz Smile Par cenām, it sevišķi par ēšanu, piekritīšu, lētāk noteikti nav. Pie kam jāņem vērā tāda īpatnība, ka bieži cenas ēdienkartē norādītas nevis par porciju, bet par piemēram 100gr. Un tad nu tiec gudrs cik jāņem Smile

http://izib.narod.ru/InterestPlaces/IntPl_Kryim.htm  - diezgan plaša info par apskates vietām.

īpaši patika Novij Svet pie Sudakas, gan dēļ dabas skatiem, gan populārās šampīzera rūpnīcas. Ļoti garšīgi , liela dažādība, ļoti pieņemamas cenas. Kopā ar vietējiem augļiem iet uz urrā Smile

Jāņem vērā, ka jūrā ir diezgan daudz medūzas, kas dedzina līdzīgi nātrēm, kā arī tas, ka pilsētas pludmales ir pārbāztas un nebaudāmas. Tādēļ auto bija ļoti noderīgs.