Klavieres mūsdienās

16 atbildes [Pēdējā ziņa]
arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 465
Manīts: pirms 7 ned

Sāpe ir veca kā šī pasaule - kur lai liek klavieres, kas vairs nevienam nav nepieciešamas? Meistari saka - mūsdienās neviens klavieres tā vairs  netaisa, līdz ar to cilvēkiem tādas vairs nav aktuālas, plus tagad vienkārši ir citi laiki un citas intereses. Manējās ir palikušas par vienkārši lieku mēbeli, uz kuras patrinkšķināt reizi mēnesī, un uz vāka uzlikt puķu podus, bet tagad reāli aizņem ļoti svarīgu vietu kam citam! Mēbele ļoti smaga, bet nevienā sludinājumu portālā nav reālu interesantu, kas tās ne tikai gribētu nopirkt, bet pat paņemt par brīvu! Smile Vai kādam ir pieredze, kā esat rīkojušies šajā gadījumā? Aizvest uz izgāztuvi kaut kā sirds neļauj - tomēr bērnības mūzikas instruments.

Ziloņkopējs
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/09/2015
Ziņas: 147
Manīts: pirms 2 d

Neesmu pati to darījusi, bet pirms pāris dienām ievēroju, ka portālā andelemandele.lv bija vairāki pieteikumi uz pašizvedamām klavierēm par 0,1 eiro. tā kā nopirkt varēja tikai viens, tad varbūt ir vērts mēģināt, kamēr vēl karsts.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Ja tas ir pianīns Rīga, tad interese varētu būt minimāla vai nemaz (cik nav staipīts/stumdīts skolas laikā). Par citiem darba kārtībā (skan visi taustiņi un bez falšumiem) interese varētu būt nozīmīgāka. Es gan nezinu, cik mūsdienās maksā consumer elektroniskās klavieres (kur, tāpat kā īstajām, svarīgi attiecīgi maigi vai spēcīgi "klapēt" pa taustiņiem nevis tikai pieskarties kā sintezatorveidīgajiem sākot no Hammond vai Ionika).

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 515
Manīts: pirms 1 ned

jtt rakstīja:

 Es gan nezinu, cik mūsdienās maksā consumer elektroniskās klavieres (kur, tāpat kā īstajām, svarīgi attiecīgi maigi vai spēcīgi "klapēt" pa taustiņiem nevis tikai pieskarties kā sintezatorveidīgajiem sākot no Hammond vai Ionika).

No kādiem 250 var iegādāties lietotas Yamaha, pa 500-1000 jau samērā labi varianti jauni. Protams, jāskatās kādam līmenim un kādas prasības, jo viegli kosmiskas cenas arī atrast. Man tieši tagad meita sāks mūzikas skolu, bet lai arī Rīgas par velti (pašam jāved un jāstiepj) var dabūt, laikam tomēr pirksim elektroniskās, jo mazākas problēmas ar novietošanu, transportu, nav jāskaņo un var austiņās klausīties.

wildd
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/09/2017
Ziņas: 144
Manīts: pirms 5 st

Pirms pāris gadiem atbrīvojos ierakstot ziņu kaut kādā fb grupā "atdod mantas par brīvu" vai kaut kā tā saucās.

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 715
Manīts: pirms 1 d

Labam cilvēkam piedāvāju tādu pie kompja slēdzamu brīnumu kā "M-AUDIO KEYSTATION 61", nelietots. Nav ne jausmas zem kāda apzīmējuma šis taustiņ-verķis kvalificējas.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

"Dabiskajām" klavierēm ir būtiski kā spied taustiņu (vēl ir arī pedāļi), kvalitatīvām/profesionālām elektroniskajām tas tiek precīzi imitēts (kā ar precizitāti/sajūtām tādām par 250, nezinu). Var sanākt, ka mācoties uz kompakta un tiekot pie steinveja, kaut kā nesanāk.

DJ
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2013
Ziņas: 432
Manīts: pirms 7 ned
Kur: Rīga

250 ir lietotas, jaunas ir 500 un uz augšu.

Baltijas mazajā tirgū Yamaha ir best Value Smile

Tas puķu podu plauktiņš ir flīģelis, vai pianīns?

Mēģini FB spēku!Smile

winjanis
Lietotāja winjanis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/02/2015
Ziņas: 119
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: LV

Ja saprotu pareizi no rakstītā, tad klavieres ir no pagājušā gadsimta sākuma. Ja tās ir iespējams noskaņot un daudz maz normāli skan, es droši vien izsauktu skaņotāju, par savu naudu noskaņotu un kādam atdotu par velti vai simbolisku samaksu. Dažiem patīk veco klavieru saplūsošā skaņa. (klusinātāju aizture)

CEĻO AR GARŠU!

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4714
Manīts: pirms 51 min

Vai tad prātīgāk nav skaņot kad tās ir jaunajā vietā novietotas un tur jau pastāvējušas?

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 465
Manīts: pirms 7 ned

Tieši tā - standartā klavieres pēc transportēšanas tāpat ir jāskaņo, turklāt neredzu jēgu ieguldīt naudu skaņošanai un tad viņas uzreiz atdot prom par brīvu - tas būtu jādara jaunajam īpašniekam. Manas klavieres varētu būt aptuveni 30 gadus vecas, nesanāks 20.gadsimta sākums. Smile

winjanis
Lietotāja winjanis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/02/2015
Ziņas: 119
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: LV

Protams, ka jāpastāv jaunā vietā un tad jāpārskaņo. Padoms jau bija, kā atrast kādu, kurš būtu gatavs tās izmantot kā instrumentu. Grūti iedomāties kādu mūziķi, kurš nezinot kā tās skan un vai tās vispār tur skaņojumu, būtu gatavs sākt krāmēties ar kaut ko tādu. (pārvešana, skaņošana, ..)  Cits variants - piedāvāt kādam kā antikvāru mēbeli. Bet vispār, sorry par komentu, šis taču ceļotāju forums. Ierakstīju, jo kādreiz pašam bija līdzīga problēma.

CEĻO AR GARŠU!

arturchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2013
Ziņas: 465
Manīts: pirms 7 ned

Man līdz šim interesi ir izrādījuši tikai vecāka gada gājuma cilvēki, kam uz klavierēm vēl ir nostaļģija. Tikko parādījās cerība no viņām tomēr tikt vaļā, un kādam tās tomēr vēl varbūt kalpos.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Diezgan izplatīta problēma. Ja googlē ieraksta old piano, disposal uzreiz parādās ar visādiem piedāvājumiem un idejām

Manuprāt, no klavierēm ļoti zolīdu barčiku var uztaisīt. Ar krāniem svečturu vietā. u.t.t. Bet arī darbs jāiegulda.

Re, kur vēl idejas: https://www.google.com/search?q=old+pianos+reused

ak_nemiers
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/04/2010
Ziņas: 74
Manīts: pirms 16 ned

FB Daina Skukina

labdien.
varbut kads grib atbrivoties no klavierem.
labprat iegadatos.
par piegadi protams samaksatu.
varam ari pasi saorganizet piegadi.
ludzu zvanit.
dzivoju
Marupe.
28197475

Zum
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/02/2010
Ziņas: 42
Manīts: pirms 1 d

Facebook tiko ieraudzīju ziņu, ka Bārbeles zēnu pamatskola meklē mūzikas instrumentus (visticamāk, gaida, lai viņiem tos uzdāvina) . Saite uz ierakstu bija n-rindas gara, tāpēc šeit neieliku.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Zum rakstīja:

 Saite uz ierakstu bija n-rindas gara, tāpēc šeit neieliku.

Ir tāds serviss:

http://ejuz.lv/26k9