Īsās, lētās brīvdienas Bergamo / Milānā!

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
Igucis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 586
Manīts: pirms 23 st

Bezmaksas Ryanair biļetes uz Bergamo piespieda mūs ātri un lēti pavadīt brīvdienas Itālijā. Tā nu turpceļš nemaksāja neko, atpakaļbiļetes iepirku par ~ 15 Ls. Lidojām ceturtdienas vakarā turp un svētdien dienas pirmajā pusē atpakaļ. No Bergamo lidostas uz centru var nokļūt 15 min. ar autobusu Nr. 1 (pietura ir tieši pretīm izejas durvīm). Vienvirziena biļete uz centru maksā 1,70 EUR, tā ka izdevīgi ir nopirkt 3-dienu biļeti, ja paredzēts Bergamo uzkavēties mazliet ilgāk. Mēs samaksājām turpceļu 1,70 EUR + nākamajā rītā nopirkām arī 5 EUR vērto. Tā kā bijām 5 braucējas, tad meklējām kādu variantu gulēšanai 2+3, bet pēdējā brīdī izrādījās, ka iespējams dabūt 5-vietīgu istabu hostelī pašā Bergamo centrā ar ideālu novietojumu un par ļoti labu cenu (mazliet gan bija jāizstrādā grafiks dušas apmeklējumam, bet tas arī bija vienīgais šķērslis, jo pati istaba ir plaša un ērta. Fēns ir paņemams recepcijā, WiFi - bezmaksas). Jāteic gan, ka viņu pašu mājas lapā ir pieminētas tikai 1-4 vietīgas istabas, par 5-vietīgo viņi man paši pastāstīja meilā. Cena bija 115 EUR par nakti (ar iekļautām brokastīm, kuras gan nebija īpaši bagātīgas Grin. To gan arī atrisinājām pirmajā vakarā iepērkoties pārtikas bodē, tā ka nākamajā rītā ieradāmies ēdamzālē ar savu maisiņu, kurš sastāvēja no gardajiem itāļu sieriem, šķiņķiem u.c. gardumiem, bet no viesnīcas piedāvājuma izmantojām maizi, sviestu, kafiju, sulu. Iespējas baudīt viņu piedāvātās brokastis bija franču brokastu cienītājiem, jo pēc itāļu sapratnes brokastīs jāēd bulciņa ar zapti vai medu Grin Ak jā, arī divu veidu Kellogi ar bezgaršas jogurtu arī bija pieejami. Rekur hoteļa links - http://www.centralhostelbg.com/eng

Pats Bergamo – smuka pilsēta, varētu tur pavadīt arī vairākas dienas! Centrālā stacija un centrs ir lower city, vecpilsēta – upper city. No stacijas līdz vecpilsētai var aizstaigāt ~ 20 min. laikā, tālāk ir izvēle – kāpt ar kājām ~ 1 km stāvā kalnā Grin vai izmantot funikulieri – 1,05 EUR vienā virzienā (ja ir 5 EUR trīsdienbiļete, tad tas ir iekļauts cenā). No muzejiem garāmejot apmeklējām Museum of Natural Science – tas varētu bērniem patikt (jo man patika Grin). Bija apskatāmi visādi dzīvnieku, putnu izbāzeņi, dinozaura skelets, mamuti – gandrīz kā īsti Grin Ieeja – bezmaksas.

Vecpilsētā daudz strūklakas, baznīcas, krodziņi. Pusdienu komplekti maksā ~ 16-20 EUR, tajā iekļautas makaronu uzkodas (es pēc lazanjas uzkodas jutos ļoti paēdusi), tad tiek atnests otrais ēdiens (gaļas vai veģetārais) + vēl kafija (citur arī saldais). Otro ņēmām līdzi kastītē vakariņām Smile

Shopingcentrs ir pie pašas lidostas, esot lielākais Itālijā, trešais lielākais Eiropā, tā ka braucām atkal ar lidostas busu iepirkties. http://www.oriocenter.it/index.php/oriocenter_en

Darba laiks no 9 rītā līdz 10 vakarā, brīvdienās mazliet savādāk. Ir visādi veikali, pat “tipa Rimi” visos trijos stāvos - desu un sieru nodaļā vien pavadījām kādu stundu

Otrajā dienā aizdevāmies uz Milānu, vilciens brauc ~ 45 min., cena ir 4,20 EUR vienā virzienā. Milānā arī paņēmām dienas biļeti visiem tr-tiem – 3 EUR. La Scalas necilo operu iemūžinājām, uz Milānas Doma jumta uzbraucām (brauciens ar liftu – 8 EUR). Augšā jau tagad bija tāda vasara, ka pilnīgi droši negribētos tur atrasties jūlijā, augustā Grin Vēl mēs pavizinājāmies ar tramvajiem – vienkārši iesēdāmies pirmajā, kurš nāca, braucām kamēr parādījās mikrorajoni, tad kāpām ārā un devāmies atpakaļceļā. Gan kājas atpūtinājām, gan pilsētu vairāk redzējām, nekā ar metro braucot Smile Uz staciju var nokļūt ar tramvaju Nr. 2. Vesela kaudze tramvaju kursē pie Doma, laukuma otrā pusē, tur saiet kopā 3 ielas, pa kurām kopā brauca kādi 10 dažādi maršrutu tramvaji, karti gan bija dikti grūti atrast, tā ka īsti nav zināms, kurā virzienā nokļūsi, ja kādā iekāpsi.

Tas arī īsumā viss! Kaut kur kāds iepriekš sūdzējās, ka lidostā ir tikai 1 veikals ar 5 plauktiem, tad iespējams, tagad ir kaut kas mainīts, jo varēja nopirkt gan smaržas, ēdienus, gan dzērienus (vajag paiet nedaudz tālāk un tur ir stends ar mega daudz desām, sieriem utt., kuras jums laipnas pārdevējas sagriezīs, tikai ziniet, ka viņas nesteidzas nemaz Grin)

321
Tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2194
Manīts: pirms 14 min
Kur:

Pie lidostas uzreiz pāri ceļam ir milzīgs supermarkets, tas tiem kam velme uzēst  lētāk.

\m/

aqua
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/03/2012
Ziņas: 1
Manīts: pirms 7 gadi

 Varbūt muļķigs jautājums, bet kā no lidostas uz to milzīgo supermārketu var tikt? Atceros reiz bija kāda brīva stunda Bergamo lidostā un iedomājos aiziet līdz tam supermārketam, bet tā arī neatradu iespēju šķērsot ceļu, kas šķir lidostu no suermārketa. Šobrīd gan neatceros, kāpēc toreiz nevienam nepaprasīju, bet laikam nebija tik aktuāli, vienkārši vajadzēja nodarbošanos starp reisiem.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19775
Manīts: pirms 1 d
Kur: RIX

Ejot pa gājēju celiņu gar maģistrāli var glīti nonākt līdz apakšzemes pārejai uz to iepirkšanās centru. Man liekas bija pat norādes. Smile

Duducis
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/11/2010
Ziņas: 39
Manīts: pirms 16 ned

Jā, bija arī norādes. Shopping centra mājaslapā ir pat maza karte ielikta: http://www.oriocenter.it/en/how_to_reach_us

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

[ibimage==1540==Preview==Preview==blank==null]

5-10 min. ar čemo, ieeja caur parkingu, parkinga ari var atstat nelielas somas - tur ir kadas kastes ar atslegam, otraja stava galerija starp veikaliem ertas kreslas-divani kur var mierigi pagulet paris stundas, daudz cilveku ar čemo, parkinga brivdienas loti gruti ieparkoties, parastajas dienas tukši, Free WIFI nav, kafeinicas-picerijas cenas nav dargi.

ozi
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2012
Ziņas: 12
Manīts: pirms 50 ned

Bergamo OK. Smuka pilsēta.

Savukārt Milānā neiesaku pirk reklamēto "Milano Card", jo saņemsiet 2 diennakšu transporta biļeti , kas makša 8,25 eiro un vēl atseviški papīra " Milano Card" un bukletu kur norādīti veikali un restorāni kur var dabūt atlaidi līdz 30%. Lieki piebilst, ka tie ir dārgā gala iestādījumi, un paēst var daudzos citos restorānos ne sliktāk un lētāk nekā norādītajos ar visu atlaidi.

Ja iepērkaties tad jābrauc iepirkumu tūrē, Uz Serravalle vai FoxCity abas ir ap 80km un ceļā paiet 1,5 stundas.

Biļete maksā 20 eiro turp/atpakaļ. FoxCity ir Šveicē, tāpēc jāpaņem pase un veikalos jāsavāc Taxfree, ko vēlāk deklarēt un vismaz kādu naudiņu atdabūt.

Seravvallē ir pasaules slavenu zīmolu outlets (katrs zīmols savā vekaliņā), protams jāzina ko Tu gribi, un stāvvietai otrā pusē ir lieli veikali kur ir sākot ar zīmolu precēm un  beidzot ar nepazīstaniem pakaļdarinājumiem. Arī var atrast labas mantas par labu cenu.