Divas nesavienotas biļetes un opcijas ar laika izmaiņām

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 7990
Manīts: pirms 4 st

Stāsts sekojošs. Nopirktas divas nesavienotas biļetes uz decembri, RIX-AMS-RIX ar BT un AMS-CUR-AMS ar KLM. Nācās pieskaņot nedēļas dienas tā, ka abos virzienos starp reisiem būtu 3+ stundas, ko es uzskatu par komfortablu un optimālu laiku starp nesavienotajiem reisiem.

Šoreiz BT ir bez vainas, bet KLM īsā laikā izlidošanu nomainīja divreiz. Pirmā reize skāra tikai atpakaļceļu, un no komfortablām 3+ stundām savienojums pārvērtās par 1h 20 min. Turklāt alternatīvas nebija, jo otrs tās dienas reiss no CUR bija vēl vēlāk.

Otrajā reizē jau samainījās abi laiki, atpakaļceļš negaidīti sakārtojās uz vēlamajām 3+ stundām, bet turpceļā starp reisiem tagad ir tikai 1 h 40 min. Ir arī otrs reiss tajā dienā, bet tad starpā jau būtu vairāk kā 4 stundas. 

Par izmaiņām informēja tikai biļešu pārdevējs (Opodo), man piekrišana netiek prasīta, no KLM klusums (lai gan rezervāciju, protams, viņu mājaslapā apskatīt var, un ir pat poga ''change flight'' - nezinu, vai praksē darbojas).

Drošais variants būtu samainīt uz otro reisu, bet vilina iespēja nokļūt galamērķī gandrīz trīs stundas ātrāk. 1:40 savienojums ir pilnīgi leģitīms, un tiek pārdots kā savienotais reiss, bet riski tomēr ir, īpaši ņemot vērā, ka tā ir ziema.

Kāds ir pieredzējušāko ceļotāju viedoklis - vai pastāv iespēja, ka gadījumā, ja tiek nokavēts šobrīd biļetē redzamais reiss, KLM varētu pārlikt uz nākamo? Normāli, protams, Eiropas aviokompānijas tā nedara, bet es domāju, vai var argumentēt ar to, ka manā biļetē pirkšana brīdī ir redzams reiss divas stundas vēlāk, neviens manu piekrišanu agrākai izlidošanai nav prasījis, un KLM paši nemaz nav informējuši - galu galā, es varēju arī nepamanīt e-pastu no aģentūras (no kura tāpat nekas nebija saprotams - nācās skatīties checkmytrp vai KLM lapā). Protams, reģistrēties lidojumam vajadzēs onlainā, tur jau skaidrs, ka būs jaunie laiki, bet vai to var iztulkot kā manu piekrišanu šīm izmaiņām?

Bagāžas, protams, nav. 

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 18679
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Tev jau patīk riskēt, tā ka droši vien atstāsi īsāko savienojumu. Smile

Ja nokavēsi, atruna, ka neviens neinformēja par izmaiņām, man liekas loģiska. Grūti teikt, vai nostrādās, bet es tādu nekaunētos izmēģināt. Smile

AMS-CUR es reģistrētos pēc iespējas vēlāk, lai formāli tiec iepazīstināts ar izmaiņām īsi pirms lidojuma, kad vari argumentēt, ka biji jau ceļā.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5677
Manīts: pirms 9 st

Es tomēr mēģinātu pārlikt to lidojumu uz Kurasao turpceļā uz vēlāku laiku un padarbināt to pogu "CHANGE FLIGHT" vai arī rakstīt OPODO, ka jaunie laiki Tev neder. It īpaši ziemā visādi var gadīties un arī no RIX var izlidot vēlāk, ja nu būs uzsnidzis sniegs vai lidmašīnu vajadzēs laistīt ar pretapledojuma šķīdumu. AMS lidosta diezgan paliela un jau 1 st.ilgs kavējums var radīt problēmas. Ja reisi nav savienotie, tad diez vai no KLM varēs sagaidīt tādu pretimnākšanu kā pārlikšana uz nākamo nesavienoto reisu nokavējuma gadījumā.  Sākotnējiem lidojuma laikiem lidojuma brīdī vairs nav nozīmes. Un tas glupākais ir tas, ka, ja tiek nokavēts lidojums uz CUR turpceļā, tad, ticamāk, arī atceļu KLM atcels, ja vien nav pirktas atsevišķas rezervācijas AMS-CUR un CUR-AMS. Kaut kādu pretīmnākšanu drīzāk varētu izrādīt RYANAIR, kuram ir pat paredzēta MISSED FLIGHT FEE (100GBP/100EUR), ja nokavē dažas stundas un Tava lidmašīna jau gaisā vai, teiksim, Nepālas aviokompānijas, kuras īsajos Nepālas pārlidojumos diezgan brīvi pārliek uz ātrāku vai vēlāku laiku ar to pašu aviokompāniju, ja vien ir brīvas vietas. Cik esmu lūdzis BT, PS, TK vai BA pārlikt uz ātrāku vai vēlāku laiku, atbilde parasti viena: "Jūsu tarifs neparedz lidojuma laika izmaiņas" vai arī tiek piedāvāta samērā astronomiska maksa par lidojuma segmenta maiņu." 

Gigi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2010
Ziņas: 480
Manīts: pirms 10 st

Offtopic, bet TK mani ir pārlicis uz agrāku laiku iekšzemes lidojumā - bez problēmām. Lidoju tikai ar rokas bagāžu, ja būtu nododamā, noteikti nebūtu pārlikuši

Gigi